Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen miért csak férfiak...

Régen miért csak férfiak lehettek katonák? Miért csak őket sorolták be?

Figyelt kérdés

Nem a háborús időszakról beszélek, hanem amikor már nem volt semmi harc, de még mindig kellett katonáskodni, ha jól tudom 3 évre behívták a férfiakat.

Akkor miért csak őket hívták be? A lányokat miért nem?



#katonaság #nők #Katonáskodás
2020. jún. 6. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mert abban az időben a lányoknak még otthon volt a helye.
2020. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A 70-es 80-as 90-es években? Nem hiszem. Mivel
2020. jún. 6. 14:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Mivel akkor már ugyanúgy dolgoztak a nők is.
2020. jún. 6. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Akkor még nem voltak ennyire karrieristák.
2020. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor a nők otthon voltak, vigyáztak a gyerekekre, gyereket neveltek.
2020. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Hagyományosan egy nőnek nem a fronton a helye. Ezzel lehet vitatkozni meg feminácizni, igazságtalanságot kiáltani stb, de mégis ki állt volna be a gyárba, mikor szinte az összes férfit kivezényelték? Ki lett volna a kórházakban ápoló? Ki vigyázott volna a gyerekekre? Így is rengeteg árva lett, de ha a nők is golyófogók lettek vol na, még többen lennének. Így legalàbb az egyik szülő nagyobb eséllyel életben maradt.

Nem véletlen, hogy az országok nagy többségében nem képzik/képezték ki őket automatikusan fegyverforgatásra. Ja és azért a férfiakat választották erre, mert ők az erősebb nem, ez biológiai tény.

2020. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

"amikor már nem volt semmi harc"

ja, akkor sem wellness szálló - ha nincs harc, a katona akkor is katona (és például felkészül a harcra) Amit 5-ír az volt a feladatuk, többek közt az is, hogy nem lekvárrá, hanem egészséges, erős férfiakká neveljék a fiúcskákat. A hadtáp és az gyógyítás-ápolás terén voltak,vannak nők.

2020. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
mert a nők genetikusan gyengébbek
2020. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert valakinek szülni is kellett és a gyerekeket nevelni.
2020. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

A katonát (nőt és férfit) teljesen ellátja a hadsereg. Most gondolj bele: egy nőnek mégis csak több dologra van szüksége, mint egy férfinek (a ruhájuk lehetőleg kövesse a divatot... Igen, kövesse a divatot! Ez csak egy érv a sok közül. Pl. intimbetétek, wc-papírtöbblet stb., stb. Aki nem tapasztalta, az nem is tudja.

Sokan nevetségesnek gondolják, amit írtam, pedig igazat írtam. Sosem voltam hivatásos katona, de tartalékos századosként kaptam meg az obsitot.

2020. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!