Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell emberekkel kommuni...

Hogyan kell emberekkel kommunikálni?

Figyelt kérdés

Soha nem tudok egy adott témához hozzászólni. Családi összejöveteleken mindig egyedül vagyok és ennyi. Ha valaki mesél valamit, nem is értem, sokszor visszakérdezek, hogy kiről vagy miről is van szó. Mire nagynehezen megértem, már mindenki ki van rám akadva, hogy beleszólok a témába, és csak értetlenkedek. Mivel nem szoktam senkivel sem beszélni emiatt, és a szüleimmel sem tudok, mert csak összeveszek velük is, így neten keresgélek barátokat már pár éve, na és ott is gyakran ez van. Sajnos nem tudok soha semmihez hozzászólni, max hülyeséget, hogy ne legyek szótlan. De akkor is furán kezdenek el velem viselkedni, mivel azt hiszik, hogy lövésem sincs miről beszélnek - mondjuk tényleg nincs, és így azt gondolják nem érdekel engem a mondandójuk. Facebookon is próbálok 1-2 poszthoz hozzászólni valamit, vagy kifejteni a véleményemet, ha épp eszembe jut valami, de csak a nevetős reakciókat kapom meg a beszólásokat, így kiléptem néhány csoportból, pedig szerettem ott lenni, csak a közösség nekem esett, pedig semmi bántót nem írtam. Több ember van a tiltólistámon, mint bárkinek, mert nem megyek bele felesleges vitákba, főleg ha 6-an belém kötnek, esélyem sincs. 3 napja ismerkedek egy közeli férfival, de ugyanaz van, mint a többivel, kezd hanyagolni engem. Többször megkaptam azt is, hogy “okosabbnak hittelek, az értelmes nőket szeretem” stb...


Nem érzem magamat egyiknek sem, de nem tudtam, hogy ennyire ostoba vagyok. 18L


2020. jún. 12. 03:25
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ahhoz kepest ezt egesz jol megfogalmaztad ;) nekem egy tanacsom lenne: mindig magadat adjad, ne azert mondj valamit, hogy masok nevessenek rajta vagy, hogy megfelelj nekik. Azt mondjad ilyen helyzetekben, amit te gondolsz. Szerintem azert gondolod ugy, hogy nem tudsz hozzaszolni az adott temahoz, mert az jar a fejedben, hogy masok mit fognak gomdolni arrol, amit mondani fogsz - ki fognak nevetni, beled fognak kotni stb., igy inkabb meg se szolalsz. Legy onmagad! :)
2020. jún. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Olass. Cikkeket, híreket, bármit csak bővüljön a szókincsed és az ismereted. Pl én tudom hogy nagypapámmal csak a híradóban történtekről tudok beszélni, de én speciel nem nézek híradót ezért mielőtt meglátogatom mindig átnézem a híreket hogy tudjai miről beszélni vele. Ő meg imádja hogy van aki tudja miről is van szó és ömlik belőle a szó olyankot :D
2020. jún. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Olvasás sokat segít. Főleg a szépirodalom. Az online újságok és cikkek csak rombolják a kommunikációt a tenyérbe mászó stílusukkal.


Ellenben vannak kommunikációs könyvvek is.

Az aszertív kommunikáció is egy érdekes dolog lehet. [link] vagy [link]


Továbbá gyakorlás. Sok személyes gyakorlás.


Ha nem tudom miről van szó, megkérdezem. Ha emiatt beszólnak, megmondom, hogy igazán sajnálom, hogy számukra ez kellemetlen, számomra is frusztáló, hogy nem tudom, kiről van szó, és szeretném, ha felvilágosítanának. Ha lenne kedves rám szánni egy kis időt és felvilágosítani, könnyebben megérteném, ami számomra hasznos lehet.

2020. jún. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rengeteget olvasok, kb 14 éves korom óta, de semmi fejlődés. :(
2020. jún. 12. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Ha sokat olvasol van fejlődés :) max nem látod.


Kommunikációs tréning anyagok, kommunikációs könyvek, tanfolyamok, klubbok segítenek ebben.

2020. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
(retorika is tanulható)
2020. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Adhatnál egy példát, hogy tudjuk, hogy mire is mérgesednek be valójában az emberek. Nem kell valóságosat, hogy ne tudódjon ki,hogy ki vagy csak valami hasonlót. Mondjuk nem biztos, hogy tudok segíteni, én se vagyok valami nagy kommunikátor.
2020. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!