Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, hogy növeljem az...

Mit tegyek, hogy növeljem az önbizalmam, és az emberekkel való kapcsolatom javuljon? (többi lent)

Figyelt kérdés

Önbizalom hiányos 15 éves lány vagyok. Mások társaságában nagyon szótlan. Ha kérdeznek valamit a lehető legszűkszavúbban válaszolok. Ezen szeretnék változtatni, elsősorban azért, mert egy hónap múlva kezdenék egy színésztárlatnál. Jól összeszokott csapat, több korosztály együtt. És a társulatvezetővel, egy idős úrral kell majd hogy beszéljek. Tényleg nagyon szótlan, és ideges, feszült vagyok ilyen helyzetben és nem tudom hogyan fogom ezt megcsinálni. Meg hogyan fogom az ottani emberekkel kialakítanom a kapcsolatomat...

Ti mit tanácsoltok? Nagy segítség lenne...

Szeretném az önbizalmamat és az emberekkel való kommunikációs kapcsolatot erősíteni.

köszönöm a válaszokat? :)



2018. máj. 14. 18:03
 1/3 A kérdező kommentje:
elnézést, elírtam : színésztársulatnál*
2018. máj. 14. 18:06
 2/3 anonim ***** válasza:
ne félj add önmagad és minden jo lesz ismerkedni valakinek nehéz.. valakinek ez ami most neked baj az másnak felse tünik :) tényleg csak add önmagad ne idegeskedj ezen
2018. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a négy évvel ezelőtti önmagamat hallanám!!!

Annak idején én is pont ilyen voltam: felénk, szégyenlős, és állandóan azt éreztem minden társaságban, hogy mellőzve vagyok.

Ennek természetesen volt oka, hiszen közel 20 kiló súlyfeleslegem volt, előtte évekig gúnyoltak az általános iskolás osztálytársaim, pedig eminens tanuló voltam, rengeteget versenyeztem, nem érdekelt se az aktuális tini divat, se az általuk leghelyesebbnek elkönyvelt sztárok ( akik mára már elzüllött drogosok 😂 ), de miattuk teljesen elvesztettem az önbizalmamat. Egyedül voltam, senki nem állt mellém. Pszichológusnál is jártam, aki egy szép összegért megállapította, hogy nincs velem semmi probléma, és semmi érdemlegeset nem tanácsolt, hogy mit tehetnék a zaklatóim ellen és az elveszített önbecsülését érdekében.


Aztán rájöttem arra a tényre, amit előtte még senki nem mondott nekem:

Az emberek annyira fognak értékelni és komolyan venni, amennyire te is azt teszed magaddal. Azaz, a közösségben betöltött pozíciód és az, hogy mennyi és milyen barátokat tudsz szerezni, kizárólag azon múlik, hogy mennyire tudod eladni és szeretni (!!!!) magad. A kapcsolataidért neked kell megdolgoznod, és ne várd el, hogy mindig más kezdeményezzen helyetted! Légy bátor, nyitott, és mosolygok sokat! készíts bakancslistát arról, hogy kikkel szeretnél beszélgetni, kit szeretnél jobban megismerni.


És igen, én nem a levegőbe beszélek, hanem személyes tapasztalatok alapján. 😄 Onnantól kezdve már nem az foglalkoztatott, hogy ki mennyivel szebb, menőbb, nyitottabb nálam, hanem az, hogy ÉN hogyan tudom kihozni magamból a legtöbbet.

Szándékosan vettem nyitottabbra és kommunikatívabbra a figurámat.

A testemből is mindent kimaxoltam, olyannyira, hogy utána mindenkinek az volt az első kérdése hozzám, hogy: “ Úristeeen! De jól nézel ki! Ezt mégis hogy a francba csináltad?” 😮

Ja... és kizárólag magadhoz mérd magad, ne másokhoz.

De az nem árt, ha vannak olyan személyek (akár híresek, akár nem), akiktől inspirációt veszel.

Ne félj belevágni új dolgokba: legyen az egy színházi szerep, vagy egy casting. Ugyanis nem mindig az a tehetségesebb, akinek nagyobb a pofája. 😆 Bátran próbáld ki magad minden téren.

2018. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!