Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Postai csomagátvételhez kell...

Postai csomagátvételhez kell személyi?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm megkért, hogy vegyem át a csomagját! Megadta a személyi számát, meg írjam helyette alá, szoktak így! Vagy hogy nem kell komolyan venni, ők szoktak kamu névre is rendelni
2020. júl. 6. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Tudtommal kell személyi. Tőlem mindig kérnek.

Most lehet csomagátvételnél ez nem így van, de meghatalmazással lehet csak átvenni. De ezt most nem tudom pontosan.

2020. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
A szemelyit elkerik, bemondasra nem hiszik el hogy te vagy az. Egybkent meg irjon a haverod egy meghatalmazast sajat kezuleg, hogy atveheted a cuccat, es minden problema megoldodik.
2020. júl. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Kell személyi.

Kamu névre meg rendelhet, csak nem tudja átvenni. A Postának kártérítési kötelezettsége van, úgyhogy odafigyelnek az ilyesmire.

Az már csak hab a tortán, hogy ezzel elkövetnéd a magánokirat hamisítást.

2020. júl. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"A Postának kártérítési kötelezettsége van, úgyhogy odafigyelnek az ilyesmire."


Arra van kártérítési kötelezettsége, ha elveszik a csomag, vagy sérül. Ha nem veszi át senki, simán megy vissza a feladónak.


Biztos feljelent a posta, anyám évikg random kamut írogatottna személyije helyére! Senki nem vette elő, ezért meg nem csuknak le senkit xD Istenem.


Tudom, hogy szabályszerűen nem lehetne, de azt mondta, simán rendel kamu névre is, ha nem akárná megadni a saját nevét az eladónak. Eddig elvileg működött neki, nyilván nem szabályszerű.


Én is volt hogy feladtam egy csomagot, de a feladóhoz kamu adatokat adtam meg, mert nem akartam, hogy felkeressen itthon, megjegyzem senki nem ellenőrzi, átvette, kifizette, ennyi. Postai boríték nem okirat, hogy csakis pontos adatokkal lehet...

2020. júl. 6. 09:40
 5/17 anonim ***** válasza:

"Arra van kártérítési kötelezettsége, ha elveszik a csomag, vagy sérül. "

De ha nem az arra jogosultnak adja át, és utána a jogosult keresi, akkor az a csomag elveszett. Ezért nézik meg hogy kinek adják át.


A feladás meg teljesen más tészta, soha nem ellenőrzik a feladó semmilyen adatát.


És nem, nem jelent fel a Posta. De ha az igazi címzett keresi a csomagot, akkor indul belső vizsgálat, aminek a vége lehet rendőrségi ügy is.

És bizony az átvételi dokumentum okirat, csak nem közokirat hanem magánokirat.


De te nyilván okos vagy, nem is értem miért kérdeztél bármit is.

Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz!

Béke veled!

2020. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De ha saját magának rendelte kamu névre, akkor nem fogja az igazi keresni, tehát vizsgálat sem lesz. Arra meg nem sok esély van, hogy bemegyek a postára és Kiss Ritának van csomagja, éppen van, tehát akkor tipli! Ilyet azért sem érdemes csinálni, mert a postán kamera is van! Nem erről beszélek.
2020. júl. 6. 09:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel, ha én feladok egy csomagot kamu névvel, meg kitöltik és aláírom a feladási papírt magánikrat hamisítást végeztem.
2020. júl. 6. 10:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem adhatnák oda neked meghatalmazás nélkül.
2020. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De hogy veszi át, ha kamu névre kérik?
2020. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Kérdező vagyok, letiltottak nem kaptam választ, miért, ezt írtam ki csak:


Állítólag bemegy, azt mondja ő az, és bediktál valami kitalált, vagy régi személyi számot! Ha véletlenül kötekednek, akkor szokta, hogy jaj nics nála, de tudja a számát. De városi postán nem is szoktak. Szexshopból meg ilyen helyekről, ha rendel, állítólag Budapesten nem volt ebből gond, mindog készpénzzel fizet, vagy előre kártyával! Mivel nem másét viszi el, sosem volt belőle gond!


De én is adtam fel kamu névvel, megérkezett az utánvét a számlámra.


Kisebb postákon, falun nem lehet ezt eljátszani!

2020. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!