Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki el tudná mondani...

Valaki el tudná mondani nagyvonalakban, hogy miben különbözik az Instagram a Facebook-tól?

Figyelt kérdés
Fb-t nagyjából ismerem, instát semennyire.

2020. júl. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az insta képalapú. Nincs más, csak gyakorlatilag egy képgaléria a profil, ahova az ember tehet ki képeket és szövegként csak a feliratot szerkesztheti alatta. A képekben keresni főleg a hashtagekkel lehet, általában végtelen sok hashtaget adhatsz meg a kép alatt a leírásom kívül, ami kapcsolódik a képhez vagy a profilodhoz. De vannaj emberek, akik teljesen random doldokat tagelnek, hogy minél több emberhez eljusson az adott kép, amit kiraknak. Illetve van üzenetküldésre is lehetőség ugyanúgy meg a story is ugyanúgy létezik, mint facebookon. Annyi, hogy itt nincs barátnak jelölés, itt embereket követhetsz attól függetlenül, hogy ők követnek-e és emberek követhetnek attól függetlenül, hogy te követed-e őket. Bár ha privát a fiókod, akkor csak engedéllyel tehetik meg. Aki követ, az látja a képeidet és annak a tartalma megjelenik az újak között. De ha nem privát a fiók, akkor bármikor megnézheted a képeit az illetőnek anélkül, hogy követnéd. Illetve üzleti fióknál van még pár extra funkció, statisztikák, stb. Meg fb-re is fel tudsz rakni képet instán keresztül. Vagyis, ott is meg tudod osztani, amit instára kiraktál. A képeken helyszínt és embereket (fiókokat) jelölhetsz meg ugyanúgy.
2020. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Sokkal "tisztább" a felhasználók szempontjából, mint az FB. De ez csak az én véleményem. Itt nincsenek trollok, helyesírási hibáktól hemzsegő, vagy éppen semmitmondó posztok.

Itt a lényeg a fénykép/video. Amit az Insta saját szűrőivel, egyéb szerkesztési lehetőségeivel lehet változtatni.

Lehet tagelni, amivel többen találhatnak a képedre.

Itt követők vannak, és akiket/amiket követsz, azoknak láthatod a képeit. A hírességeknek inkább van insta profilja, mint FB profilja.

Itt is lehet "lájkolni", hozzászólni, megosztani viszont nem.

Én már teljesen átszoktam az Instára, sokkal tisztább. Itt nincsenek lájkvadász hirdetések, egyéb évek óta keringő idióta posztok.

És végre itt találtam Jóbarátok kulisszatitkokra, bakiparádékra, fantasztikusak! :)

2020. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es leírta, de lehet videót is kirakni, az egy percnél rövidebb videókat az Instagramra, az 1 és 15 perc közötti videókat az IGTV-re (Instagram TV). Az IGTV videók első 15 másodpercét meg lehet osztani posztban is. Csak annyi a gond, hogy elég sokat ront a hangminőségen.

Az IGTV videók külön menüpontban jelennek meg a profilnál, van külön IGTV alkalmazás is.

Meg ha megemlítenek egy bejegyzésben, az is a profilnál jelenik meg, szintén külön.

Lehet fókuszba is tenni storykat, ami azt jelenti, hogy nem csak 24 órán keresztül láthatók mások számára, hanem addig, ameddig el nem távolítod onnan. Ez is a profilnál jelenik meg.

Ha valaki storyban említ meg téged, az privát üzenet formájában jelenik meg.

És a storynál sokkal több lehetőség van, mint Facebookon, lehet például szavazást csinálni, 2 opcióval, kérdezz-feleleket, kvízt (max 4 opció) csinálni, lehet csúszkákat berakni különböző emojikkal. Meg van sok GIF is, főleg angol nyelvűek.

És lehet posztokat küldeni üzenetben (van privát meg csoportos csevegés).

2020. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a részletes választ! :)
2020. júl. 20. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Én pont azért szoktam le róla, mert csak kép. Az nekem sokkal semmitmondóbb, mint egy poszt...úgyhogy, maradok a facebooknál
2020. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyiban különbözik, hogy ott jobban bohóckodhatsz az instagramon, a facebookon meg nem.
2021. máj. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!