Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vajon jól tetem?

Vajon jól tetem?

Figyelt kérdés

Egyszer egyik szomszédunk nyaralójánál voltunk anyummal. De soha többé nem akarok oda menni mivel összecsipkedtek a szunyogok. Anyum sem akar soha többé oda menni.

Megint felajánlották anyumnak hogy meghívnak. Azt mondta hogy "ha a gyerekem (én) nem megy akkor ő sem megy". Anyum sok szivességet megtett nekik és ők ezzel akarják visszafizetni neki. Anyum azt mondja bunkóság ezt tőlük visszautasítani és hogy "hogy lehetek ilyen bunkó velük".

(Tudni kell hogy anyum nem szeret senkit megsérteni és inkább rengeteg terhet magára vállal minthogy bármit elfogadjon.) (Minden hónapban 2x átjönnek hozzánk beszélgetni) Egyszer azt mondja anyum hogy akkor mondjam meg nekik hogy nem akarok elmenni.


Ekkor a szomszédék szembesítettek azzal hogy anyum azért nem akar menni mert csak akkor hajlandó ha én is megyek, rájöttem hogy ő nem akar felelősséget vállalni a döntéséért és nekem kell megmondanom hogy utálunk hozzájuk menni. Minden érvemet bevetettem hogy meggyőzzem őket pl: "hogy majd egyszer úgyis meghálálják majd a szivességeket" "azért nem szeretnék menni mert sok a szunyog és kicsit allergiás vagyok rá (ez hazugság)" "hasonló helyzet volt másik barátommal és megbeszéltük" stb...

Mikor hatodjára hangzott el hogy "De el KELL jönnöd hogy meghálálhassuk anyudnak a szivességeit" és hogy "Ezt MUSZÁJ mert ez a kötelességem" akkor elpattant bennem és amíg mással volt anyum elfoglalva odasúgtam neki hogy "Figyelj anyum sem szeret kimenni csak nem mondja meg nektetk, én sem szeretek kimenni mert ahelyett hogy kipihenném magam ott jobban lefáradok mint egy maratonban". Erre jött a válasz "De hát ez jó ezt hívják aktív kikapcsolódásnak". Én pedig "Azzal nem fogtok velünk kedvesek lenni hogy olyanra akartok rávenni amit egyikünk sem akar"



A vita még folytatódott egy ideig de a lényeg hogy nem tágítottam amellől hogy nem akarok kimenni.

Vajon jól tettem?



Én amellett vagyok hogy határozottan igen! Amiatt teszem fel a kérdést mert kivételesen béna vagyok az EQ-ban (közösségi életben).

Vajon meg kéne tennem olyan dolgot amit nem akarok megtenni csakazért hogy boldoggá tegyek 2 embert azzal hogy tekintettel vagyok az érzéseikre és azért hogy levegyem anyum válláról a nyomást?



2020. júl. 26. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ök igy ezzel meg vannak fpgva hpgy mivel halaljàk meg es attol felnek penzt akartok majd vagy barmi mast.

Azt kene megbeszeleni hogy anyud mit ker cserebe a szivessegekert.

Nem a nyaralon vetyengeni

2020. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az elütesekert
2020. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Így értetted?:


Ők így ezzel meg vannak fogva hogy mivel hálálják meg és attól félnek pénzt akartok majd vagy barmi mást.


Azt kéne megbeszélni hogy anyud mit kér cserebe a szívességekért.


Nem a nyaralón vetyengeni.

2020. júl. 26. 23:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudsz dekodolni :)
2020. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eskuszom, van olyan szomszed, akinek ezert nem merunk szivesseget tenni, pedig szeretnenk, mert olyan kenyszeresen ragaszkodik ahhoz, hogy adosunknak erzi magat, hogy nem akarunk tobb ilyen ordogi korbe kerulni.

Azt nezik be emberek, amikor a szivessegbol kotelezettseg lesz, es szinte valami parbajja valik. Ezt ne!

Az angoloknal legalabb az van, hogy kuldenek egy gyonyoru Thank you kepeslapot, amit telefonon megkoszonunk.

Jol tetted, csak anyukad miatt nem, de egymast szabotalnatok, es az se jo.

2020. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól teted.
2020. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor vegül meg lett beszelve hogyan viszonozzàk??
2020. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Még mindig várom mikor robban a bomba.
2020. aug. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!