Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szoktál figyelmes lenni...

Szoktál figyelmes lenni idegenekkel/ próbálod-e néha bearanyozni a napját egy idegennek?

Figyelt kérdés
A magyarok sztereotípiája, hogy pesszimisták. Úgy gondolom a kedvesség idegenekhez, figyelmesség, türelem, sokat tud segíteni azon, hogy az emberek jobban érezzék magukat a bőrükben.
2020. júl. 30. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen próbáltam. Többször is. Volt amikor egy kis beszélgetés, vagy épp egy üdítő is sokat segített..
2020. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Megválogatom, kinek bearanyozom, kinek belesz@rok, mert azt érdemli;)
2020. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktam. Elvégre GYIK-ra se mindenki trollkodni jár.

De amúgy szoktam, legutóljára egy kisgyereknek(8-9 éves lehetett) adtam neki az egyik cica pamacsos kulcstartómat, mert nagyon tetszett neki, de nem mert megszólítani, csak sugdolózott az anyukájának, hogy "cica van a néni táskáján", és hasonlók.

Az egyiket odaadtam neki, nagyon sokszor megköszönték és egész úton a buszon ölelgette a kulcstartót a kislány, majdnem elaludt rajta álltában.

A buszon utazók úgy néztek rám, mint egy idiótára, de nem érdekelt. Anyuka alig hitte el a dolgot, hogy a kislánya kapott valamit, a kislány meg boldog volt nagyon.

Persze megkérdeztem az anyukát, hogy elfogadják-e tőlem, és mondta is hogy nagyon szereti a cicákat a kislánya.

Kis dolog, de örök emlék marad, főleg a befásult emberek arckifejezése.

Nem vagyok hű de adakozó, de ha úgy van akár egy jó szóval vagy egy ehhez hasonlóval próbálok segíteni pár embernek, akikről úgy ítélem meg, hogy szükségük van rá vagy megéri segíteni, mert hálásak lesznek.

2020. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3

Aranyos történet:)

2020. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Örülnék neki ha egy kedves hölgy bearanyozna a napomat :)
2020. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Párszor vittem már ember után a cuccát amikor ott felejtette pl a kórházban a padon és egyértelmű volt, hogy végzett, de ennyi. Nem foglalkozok idegenekkel, mondjuk ismerős napját sem aranyozom be
2020. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Köszönöm szépen :) Azóta se bántam meg, hiába néztek rám furán az emberek, nekem elég volt az anyuka és a kislány reakciója, örök pozitív emlék marad! :D

2020. júl. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt veszem észre, hogy hót fölösleges másnak jót tenni ebben az országban. Ha valamit megteszek, és fontosnak vélem, akkor azt belső érzés miatt teszem. Pl.: volt, hogy mentőt hívtam pár esetben részegre; volt, hogy idősnek segítettem dolgokban; volt, hogy útbaigazítottam embereket; volt, hogy kísértem embereket, mert erre volt szükség; volt, hogy beszélgettem idegennel, mert ezt kellett.

Mi lett az eredményre?

Semmi, minden ugyanúgy folytatódott, mint előzőleg, max. csak más szereplőkkel. Erről ez jut az eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4

2020. júl. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Néha napján szokásom. Egy egy mosoly, köszönés, pár kedves szó a boltban, vonaton, postán vagy szinte bárhol, csodákra képes. Többnyire pozitívak a visszajelzések. Kórházban különösen örülnek ha van valaki aki pozitív abban a környezetben
2020. júl. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!