Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik a jobb egy konfliktushe...

Melyik a jobb egy konfliktushelyzetben idegenekkel : kiállni magadért (még ha meg is vernek, vagy egyéb bajod esik), vagy elmenni onnan, kiállás nélkül, de frusztráltan, de legalább épségben maradsz?

Figyelt kérdés

2016. jún. 16. 21:47
 1/7 Inessential ***** válasza:
Attól függ miből ered a konfliktushelyzet.
2016. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A csicska viselkedés olaj a tűzre,és nem fogják hagyni,te csak úgy elsétálj.

Sokszor láttam már ilyet,ment a duma,aztán amikor érezte az egyik hogy ennek következménye lehet,akkor próbálta menteni a menthetőd,de nem engedték akkor már el.

2016. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A csicska viselkedés olaj a tűzre,és nem fogják hagyni,te csak úgy elsétálj."


Attól függ, hogy milyen helyzetben. Most valami cigókról beszélsz?

Van ugye az az okos enged....

Attól még senki nem csicska.


Én régebben kiálltam magamért, nem is foglalkoztam a következményekkel, de mára rájöttem, hogy ez tök felesleges és sokszor nevetséges.


Nyilván ha pl. a táskádat akarják elvenni, akkor ha nem élet-halál kérdése, küzdj érte, de egy beszólás vagy valami nevetséges félreértés miatt nem érdemes az ő szintjükre lemenni még ha abban a pillanatban vagy kicsivel később bosszant is, hogy rájuk hagytad.

2016. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondolok, mint pl. egymásra néztetek az utcán, te úgy látod, ő figyel téged, ő úgy látja hogy te lesed, mindketten alapból idegesek vagytok, erre ő a szokásos "mitlesel?!", és ha hagyod, vagy mondod hogy semmit, ő erre pl. "na azért", ami egy elég lekezelő duma, és innen ered a frusztrációd. Gyerekes példa, de ilyesmi. Vagy meglök vállal miközben szembejön, mikor alapból ő foglalta el a járda nagy részét...ilyenekre gondolok.
2016. jún. 16. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:

ilyen nekem is volt.

erre a mit nézel-e azt szoktam-mit gondolsz mit?

a lényeg hogy nem megfelelsz,hanem visszakérdezel,megtartva a párbeszéd irányítását.

2016. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha fizikailag tettlegesség volt kilátásban akkor inkább kerültem a konfliktust, de ha például olyan miatt szóltak be amiben nincs igazuk, tették az agyukat a többieknek mert úgy húdenagyon jópofák, tehát verbálisan zajlott a dolog, akkor kiálltam/kiállok magamért egyedül akár 20 vagy akármennyi ember ellenében is
2016. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ilyen helyzetekben nyugodtan vissza lehet szólni, ilyenekből komoly balhé nem szokott lenni, de legalább nem érzed magad megalázva ha te is vissza szólsz
2016. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!