Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Létezik olyan alternatíva,...

Létezik olyan alternatíva, hogy kiadok bérbe egy házat és az illető akinek kiadom felújítja?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem vagyok kőműves és külföldön dolgozom. A szüleim háza üres és eléggé lepukkant. Arra gondoltam, hátha valaki mégi szívesen venné... Balatonfüred kellős közepén van a ház.
2020. aug. 7. 05:55
 1/4 Lazy Lover ***** válasza:
92%
Igen de amit rákölt azt le kell vonni a lakbérből
2020. aug. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Mi is csináltuk így. Cserébe nem fizettünk lakbért. Csak le kell papirozni.
2020. aug. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen ezt úgy szokták, hogy nincs lakbér vagy csak jelképes és cak a rezsit kell fizetniük.
2020. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, ez megállapodás kérdése,így is bérbe lehet adni ingatlant, szerintem jó eséllyel lenne jelentkező rá.

Azonban fontos, hogy a tulajdonos mindent azt ellenőrzése alatt tartson, nehogy később kellemetlen meglepetések érjék (indokolatlanul elhúzódó felújítás, fölösleges, túl költséges, vagy nem megfelelő minőségű munkavégzés). Tanácsos tehát a szerződéskötés előtt felméretni, hogy pontosan milyen munkálatok elvégzésére van szükség, költségvetést készíteni, határidőt megszabni, lehetőleg egy vállalkozóval is megállapodni.

A bérleti szerződésben érdemes pontosan rögzíteni, milyen feltételekkel lakhatja le a bérlő az összeget, amelyet a felújításra kifizet (határidők betartása, számlák bemutatása stb.).

2020. aug. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!