Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha blogot indítanék, és...

Ha blogot indítanék, és akarom, hogy nézzék is, akkor blog.hu (index2)? Vagy más alternatíva?

Figyelt kérdés

Tudom, már szólt le valaki, hogy a blog.hu elavult -nem tudom. Azt viszont igen, hogy azt nézék indexesek, és ha olyan a cikk, kiemelik. Egy újságíró ismerősöm is így "indult el", onnan.


Vélemények?



2020. ápr. 13. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy vagyok vele, hogy ha valami érdekel akkor megteszed a minimális pénzügyi befektetést, hogy normális keretek között tudd végezni.


Tehát ebben az esetben domain és tárhely vétel, majd arra mondjuk egy wordpress oldalt csinálni. (Rendeteg youtube videó, ingyen sablon és ingyen plugin van)


Egy .hu-s domain kb 1.500 forint 2 évre, tárhely kb 4 ezer egy évre.


Az összesen havi 395 forint, ami egy Coca Cola nagy kiszereléses ára.


Szóval semmit sem értek az újságíráshoz, de ha meglátom hogy ingyenes felületen van egy cikk akkor 100% hogy nem olvasom el, mert tudom, hogy annak írója nem bízik eléggé önmagában, hogy éves szinten 5 ezer forintot rászánjon a dologra.


Akkor én minek szánjak rá 5 percet, hogy végig olvassam?

2020. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tartalom a lényeg, nem a felület. Én blog.hu-n blogolok, mert egyszerű, könnyen kezelhető, ráadásul a hosszabb cikkeim szinte mindig kikerülnek a blog.hu vagy az index címlapjára. De egyébként az a lényeg, hogy szeresd csinálni.
2020. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Csináld, szeresd, jól mondják...

Eleinte több idő megy el vele, mint amennyi eredménye van hála a nagy oldakaknak akiket előtérbe helyez a google..


Szoval kell egy pár külső link, facebook poszt, vagy ahogy megtudod oldani hogy az emberek rádtaláljanak..


Ez után kezd el a google is jobb helyekre rakni..ez a része lényegében már csak pénz, kreativitás kérdése hogy oldod meg, de olyan nincs hogy csak írsz, és bearak a google egyből az elejére.. :)


Az indexnél meg 90% ba belsős, ismerős ismerőse, vagy érdektelen posztokat raknak ki ingyen, senkinek sem érdeke hogy jobban irj egy témában náluk..


Legjobb ha a magad útját járod, hosszabb útnak tűnhet, de talán csak ez az egy út van.

2020. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Hozzáteszem, legjobb ha eleve angolul írsz, ugyanis hála a vloggereknek elég kevesen olvasnak, de ha angolul írsz, azért még elég jó arányokat el lehet érni..


Vagy minimum dobj ki az oldaladra egy google fordítót, de akkor inkább a blogspotot válaszd, ott tudsz ilyesmiket csinálni.

2020. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

"Az indexnél meg 90% ba belsős, ismerős ismerőse, vagy érdektelen posztokat raknak ki ingyen, senkinek sem érdeke hogy jobban irj egy témában náluk.."


Én senkinek nem vagyok az ismerőse, mégis kikerült a hosszabb írásaim úgy 90%-a. Mondjuk ebben az is benne van, hogy egyre kevesebben blogolnak. Szóval ha érdekesen írsz, vannak benne szép képek, és nem elcsépelt téma, akkor valószínű, hogy kikerülsz.

2020. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írtam is, hogy az érdekteleneket is kirakják néha.

Nekik, az indexes blogolóknak az is reklám, milyen gyenge próbálkozások vannak. Meg a fizetősöket, természetesen ideig óráig kirakják, ahogy a felületen belül részletesen le is írják ezt.


"van az a pénz"



Ha jol emlékszem ez a hirdetésük neve, közvetlen a felület mellett ahol írsz, szerkesztgetsz, stb..


Ha rákattintasz, ott láthatod az elég durva árakat, amikért nagyon rövid ideig kiraknak az indexre.

2020. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Meg, hozzáteszem, naponta rengetegen írnak, szerintetek van egy ember aki mindet elolvassa, vagy esetleg közösen eldöntik a minőség alapján, hogy ki kerüljön ki? :)


Vagy random kikerül nagyritkán free be egy macskás blog, és a fizetősök?


Költői kérdés volt.


Mindenki döntse el melyik a real.

2020. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!