Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha éreznétek a másik ember...

Ha éreznétek a másik ember belső szenvedését és ezáltal megértenétek őt, akkor hajlandóak lennétek segíteni neki (ha ez lehetséges), csak azért, hogy jobb legyen számára?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2020. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen
2020. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem csak energia vámpírkodni akar vagy pénzzel lehúzni akkor igen.
2020. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, attol fugg, kirol van szo, de kozeli baratnak stb segitek anelkul is, hogy ereznem amit o. Idegeneknek csak akkor segitek, ha nem kerul kulonosebb erofeszitesbe a dolog.
2020. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Figyelni és érezni szoktam, és ahogy tudom enyhíteni igyekszem az emberek/állatok, érző lények szenvedéseit. Nem is tudom, hogy lehetne másképp élni.
2020. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az empatia lenyege ez.
2020. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen.
2020. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eléggé áttudom érezni mások érzéseit és helyzetét, de ez független ettől. Értem én, hogy szívás, ha valaki szenved, de ha ezt érdemli, akkor mégis miért segítsek neki?

Annak segítek, akinél úgy érzem, hogy megérdemli.

2020. aug. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de ebből általában szívás szokott lenni: a másik (azaz a segítő) kihasználása...
2020. aug. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!