Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok ekkora idióta?

Zoli1224 kérdése:

Miért vagyok ekkora idióta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miért vagyok ekkora idióta?

A családomat, a barátnőmet, a barátaimat a dolgaimat leszarom?

Szarok bele a világba, de elpattan valami fél óráig minden oké, akarok mindent. Észre veszem magam, de el telik ez az idő rögtön másfele megy a figyelmem és szarok bele az egészbe. Nem fontos semmi sem.

Tudom, hogy erre a kérdésre egyedül én tudom a választ.

Mindent azonnal akarok, hazudok, hogy nagyobbnak tűnjek, közben pedig egy senki vagyok.

Hagy meséljem el a történetemet:

Kiskoromban elhagyott minket az édesapám. Akinek csak a szája volt nagy, viszont tehetsége nem volt semmihez, mint ahogy nekem. Ugyanolyan semminek érzem magam. Nem foglalkozott velem egyáltalán, minden fontosabb volt, mint mi. Édesanyám mindent megtett, hogy jó létünk lehet, amennyire csak lehet. Napszámba járt és vállalt plusz munkát.

A gyermekkorom nagy jövőt ígért. Szerettem mindennel foglalkozni. Osztályelső voltam. Minden érdekelt. Tudós, paleontológus akartam lenni. Okos voltam. Hangszereken játszok, éneklek, profin vágok videót. Meg ismerkedetett édesanyám egy tehetős férfival, akit most tekintek a mindennek. Fel nézek rá, de ő sem igazán foglalkozik semmivel. Lényegtelen. 2. osztályban azt mondták, hogy h.... vagyok be lettem skatulyázva, hogy nem érek semmit, speciálisba való vagyok és "rossz" gyerek vagyok. Mondhatni kiábrándító volt ez a rész. Rosszul esett, de mostanság sikerült kijönnöm belőle. El engedtem. Viszont vállalkozó szeretnék lenni, de csak valamennyire. Valamikor nagyon akarom, majd ki csattanok, produktív vagyok, mindent megteszek, hogy tökéletes munkát adjak ki a kezeim közül. Valamikor meg az sem érdekel, ha el sem kezdem és szarok bele mindenbe. A higiéniámra a környezetemre, mindenre. Barátaimra. Nem keresek senkit. A világ legszebb és legcsodálatosabb barátnőjével rendelkezem, aki szerint mindent meg teszek érte, ami igaz is, de nem szívből teszem, hanem megfelelésből. Valamikor szeretem, valamikor nem kívánom a hátam közepére sem. Dolgozom, de van amikor alig várom, hogy el kezdjem, amikor ott lennék "sírva" kapcsolom ki az ébresztőt, hogy nincsen kedvem munkába menni. A munkahelyemen szívatnak. Ráadásul annyira rá stresszelek, hogy még saját magamat is szívatom. Tehát olyan dolgokat csinálok, ami a nevetség tárgyává tesz. Majd megbántódottan haza jövök és ismét le szarok mindent. Valamikor kedves vagyok és empatikus, valamikor pedig el dobom a csikket, peckesen járok; szarok bele mindenbe. Játszom, hogy "rossz fiú" vagyok, mert az "Menő". A nevelő apám, ugye aki tehetős. Vett nekem úgymond, amire szükségem volt. Nem volt hiányom soha semmiből. Van autóm, van motorom, a legdrágább dolgaim, ruháim, cipőim.

A barátaim előtt mindig én vagyok akin nevetni lehet, de nem azért mert vicces, hanem mert annyira szerencsétlen. Aki túl kedves, hogy megsértsen valakit, kétszer meggondolja magát, hogy mit mond ki, viszont az édesanyjával undorítóan beszél, neki megy, ha nagyon felidegesíti, semmibe veszi és nem foglalkozik a családjával. A testvérem felnéz rám, mert elméletileg olyan sok dolgot vitt végbe, ami nagynak tűnik. Utálom magam. Legalábbis 5 percig, majd utána megint le szarok mindent.

Utálom ezt a szituációt. Amikor nem volt barátnőm arra vágytam, amikor meglett, akkor pedig sehol semmi. Voltak szerelmi csalódásaim. Az a személy vagyok, aki inkább szenved, hogy másnak jó legyen, de közben belülről egy utálatos patkány f..-tartály.

Ki van a f..... egyszerűen. Gondolkodtam, hogy lehet-e valamilyen mentális betegségem, viszont nem tudok róla. Valamit fejben kellene helyre raknom szerintem, mert ez k... nem állapot.

Ha valaki tud segíteni, az írjon már rám, vagy írja le a véleményét/válaszát.

19/F



2020. jún. 22. 23:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem nem tudok a mentális betegségemről, hanem nem találtam megfelelően hasonló dolgokkal rendelkezőt.
2020. jún. 22. 23:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan valaszom van, amivel semmire nem mesz, de ha mar elolvastalak, mindegy, leirom.

Az ilyen hosszu, onsajnalatnak igerkezo "kerdeseket" reflexbol el se olvasom, de ezen a kontrasztos, helyesirashibas, megis bo szokincsu cuccon par mondat utan leragadtam. Mint egy noname szerzo ZS kategorias regenye, amit nem tudsz letenni.

Jo gyerek vagy te, akinek ilyen objektiv onkritikaja van, arrol nem tudom elhinni, hogy barom. Ha valaszthattam volna legjobb havert az eletbe, se csak jo, se csak zsivany nem kellett volna. Olyanra lett volna szuksegem, aki all in one. Az egy rendkivul nagy talalmany, amikor a mentalitas meg se jobbra, se balra nem dol, amikor a jo es a rossz minden spekruma egyetlen jellemben osszpontosul, es akarmi is lehet az emberbol. Nem gyozkodlek az ertekeidrol, mondhatod, mit tudok en? Persze, szart se :D De azt tudom azert, hogy ennyire helytallo onertekelese keves embernek van ebven a korban. Ne asd meg el magad...

2020. jún. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon szimpi vagy! Sokkal több rejlik benned, mint amit hiszel. De amíg gyűlölöd magad, csak egyetlen út fog rád várni: az összeomlásé. Szerintem amire szükséged lenne az egy plátói barátság, ahol nem kell "megfelelned", s ahol egy puszta összenézésből jobban megértitek egymást, mint a haverokkal vagy a csajoddal bármikor,ugyanis a srác is pont olyan elveszett, mint te vagy. 8 évvel idősebb vagyok nálad, s én sem igazán találom a helyem, tehát nem vagy elkésve. Csak azt kérem, ne haragudj ennyire magadra.

Ha szeretnél, szívesen levelezek veled.

2020. jún. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamiért nekem is szimpatikus az írásod.

Szerintem még akár a kamaszkor is lehet, adj magadnak pár évet, hátha rendbe jössz magaddal.

2020. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Irtam privatot segito szandekkal.

A lelki kiegyensulyozatlansagod kell kiegyensulyozotta tenni.

2020. jún. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!