Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyedül élek, a barátommal...

Egyedül élek, a barátommal laktam aki elhagyott nemrég és nincs pénzem ételre mert minden pénzem a lakás fizetésére kell költenem. Éhezek, a mai árak mellett nem tudok semmit jóformán megfizetni. A munkámat is elvesztettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim meg külföldön dolgoznak. Nagyszülők meghaltak sajnos, egy olyan ember sincs a környezetemben aki tudna valahogy segíteni. Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve! Fiatal vagyok még, nem akarom, hogy tönkre menjen az életem!

ápr. 27. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Munkaügyi hivatalban mondd ezt el, hátha segítenek sürgősen munkához jutni, illetve tovább tudnak irányítani szociális segélyért is, ha beregisztrálsz. Vannak munkahelyek, pl. vendéglátásban, ahol akár aznap ellehet helyezkedni, vagy másnap, és heti fizetést is valahol ki lehet kérni. Illetve a külföldi szülőktől is kérhetnél segítséget, hogy utaljanak neked segítségként pénzt.
ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Menj a szuleid utan
ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szuleiddel milyen viszonyban vagy? Miert nem kersz toluk kis segitseget? Biztosan kitudnanak segiteni par honapig mig nem lesz mukad, legalabb etelre kuldenenek penzt...

Jol irtak fent, vendeglatasban mindig van hely, takaritasban is tudnal dolgozni mig nem lesz masik helyed.

Hany eves vagy?

ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Elozo vagyok.

A volt baratodtol nem tudnal kis penzt kajara kerni?

ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Anyádék nem tudnak pénzt küldeni? Gyorsan keress egy lakótársat.
ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A 2# jót ír.

Keresd fel az illetékes családsegítőt, vedd fel velük a kapcsolatot, működj együtt velük. Remélhetőleg ők is tudnak segíteni munkakeresésben, krízisadomány adásában.

ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Folyt.: próbáld rendszerezni, mi az, ami szükséges, fontos az életedben, mint költség, mi az, ami nem, pl.: esetleg cigi. Térképezd fel, hol van pl.: népkonyha, hol adnak ruhát. A neten minél több helyen nézz állást a különböző állásportálokon, a környezetedben is nézz körül a leheetőségeknek. Lehet spontán is leadni az Önéletrajzodat különböző helyekre, ahol nincs meghírdetett állás.
ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Amik tények:


– Lehet gyorsan munkát találni. Lehet, hogy a szomszéd városban, lehet hogy nem álommelót, de a semminél többet.

– Ha dolgoztál legalább egy évet az elmúlt három évben, akkor a munkaügyi központ folyósít álláskeresési járadékot 1–3 hónapig, csak kérni kell.


Szüleid, meg ha külföldön dolgoznak, gondolom jól keresnek, nem tudnak kisegíteni?

ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

A fentiekben leírt tanácsokon túl:

Ha van olyan adottságod, amely nem hétköznapi, akkor próbálj meg azzal is mellékest keresni. Például ha játszol hangszeren, gyakorolj be pár dalt és add elő - szabadidőd/igény - függvényében egy frekventáltabb helyen. Belvárosi találkozóhely, közlekedési csomópont, aluljáró...

Sok kicsi, sokra megy!

ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!