Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy 16 éves tegezheti a kb. A...

Blabla bala kérdése:

Egy 16 éves tegezheti a kb. A 40 alattiakat, megkérdezés nélkül?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Ez nagyban függ attól is, hogy milyen kapcsolatban állsz az illetővel.

A tanárod pl. Ha 20-on éves is tegezni illik.

2020. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Tegezheti, csak éppen egy nagy neveletlen kölöknek fogják gondolni.
2020. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

*A tanárod pl. Ha 20-on éves is tegezni illik


Nem illik, mert a titulusa alapján kötelező a magázás, főleg iskolában, ahol a felettese. Alapetiketthez tartozik.

2020. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Szerintem sokan sértőnek vennék és lehet be is szólnának. Kínos lenne nyilvános helyen.
2020. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Legalább kérdezze meg, illetlenség csak úgy tegezni.Bár a legilledelmesebb lenne, ha megvárná még a személy, mondja hogy nyugodtan tegezhetsz.
2020. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem illik, - célszerű kivárni, amíg fel nem ajánlja a tegeződést az idősebb ember. Az egyoldalú tegeződés sem illik, - tehát a "csendőrpertu" sem illő (mondván, hogy én vagyok az idősebb/te még gyerek vagy hozzám képest)!
2020. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyban függ attól is, hogy honnan ismerik egymást. Tipikus példa, én egy olyan sportot űzök ahol általános tegeződés van, tehát íratlan szabály, hogy nem magázódunk, itt kérdés nélkül letegezheted a 65 éves sporttársat is.


Ellenpélda én 30 éves vagyok, de kb 20-nak nézek ki. Hülyét tudok attól kapni, amikor az élelmiszerbolt negyvenes primitív kasszása letegez.

2020. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először bárki is legyen az illető magázd, és ha zavarja, akkor úgyis mondja, hogy tegezd nyugodtan és akkor már egyértelmű. Személyfüggő ki hogyan áll ehhez a kérdéshez, ezért add meg elsősorban a tiszteletet úgymond a magázással, hiszen vannak, akik eléggé komolyan veszik a "nem neveltünk mi együtt kislibákat", aztán nehogy letorkoljanak azért, hogy kapásból tegeződsz.
2020. aug. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ. A bankban, stb., ne tegezz senkit. Ha eddig magáztál valakit, és nem mondta tegezd, akkor se tegezd. Ha egy 30évest látsz random, azt nyugodtan. 30 vagyok, gyűlölöm, ha fiatalok magáznak.
2020. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lesarkítva, a tegezést az idősebb/magasabb beosztású fél kezdeményezi. Ha ez a kezdeményezés megtörtént, onnantól viszonozhatod a tegezést. Szóval, ha ő tegez, te is tegezheted, de ha nem, meg kell várnod míg felajánlja, vagy elkezd ő tegezni.
2020. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!