Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van itt olyan akinek segített...

Van itt olyan akinek segített vizsgaidőszakban a közösségi média elhagyása? (motiváció?)

Figyelt kérdés

Őszi érettségi előtt állok, fontos lenne, hogy jól teljesítsek, hisz ezen múlik a továbbtanulás.

Észrevettem, hogy a túlzott közösségi média használata csökkenti a koncentrációs készségemet, és RENGETEG időt elvesz a mindennapokból.

Érdemes lenne erre az időszakra teljesen elzárni magam a mindenféle időrabló oldaltól?

Aki így csinálta: segíttet?

Igazából kis motivációs löketre lenne szükségem, más "sikersztorijának" az olvasása segítene.



2020. aug. 22. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek segít, ha kicsit hanyagolja a közösségi médiát. Én is megfigyeltem magamon, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, nincsenek negatív gondolataim, önértékelési zavaraim, stb. ha nem nézegetem mások tökéletesre retusált képeit.
2020. aug. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Éppen nem érettségire készültem, de töröltem magam minden ehhez hasonló oldalról. Szerintem az életedből vesz el egy jókora darabot.

Helyette lehet sportolni személyes kapcsolatokat építeni vagy olvasni táncolni, barkácsolni, festeni, rajzolni, jógázni, szóval rengeteget jó dolgot.

Pár napig hiányzott, akkor vettem észre, hogy naponta 40x fogom meg a telefont a fos facebook miatt és görgettem órákig a semmit. Kit érdekel, hogy a 72-dik ismerősöm mit ebédel, a másik meg naponta 14x ossza meg a szabó péter motivációs idézeteit az élete meg egy nagy sz@r...

Nem veszítesz semmit, ha nem használod kinyílik a valóság...a média amúgy is csak illúzió.

2020. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen segít! Két éve tettem egy őszi érettségit a felvételi érdekében, akkor csőlátással szinte csak azzal voltam elfoglalva. Este hazaérve nekiestem a tankönyvnek, jegyzeteltem, másnap reggel a villamoson pedig az előző esti jegyzeteimet olvastam át. Nagyon hatékony volt, hogy szinte semmi másra nem használtam a telefonom és a gépem sem.

Nagyobb részt még mindig mi szabályozzuk a minket érő ingereket. Nyilván van, amit nem lehet kikerülni, amivel minden nap találkozol, de 70-80%-ban a te döntésed, mit nézel, hallgatsz, olvasol. Ha megkíméled az agyad a sok felesleges infótól, meghálálja.

Sok sikert! :)

2020. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet úgy alapjáraton, de nekem nem kifejezetten segített ilyen szempontból. A sport viszont nagyon-nagyon sokat
2020. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!