Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érdemes elkezdeni angolul...

Érdemes elkezdeni angolul tanulni?

Figyelt kérdés
Alap angol nyelvtudással rendelkezem, de rég tanultam már. Tudom hogy profi módon soha nem fogok beszélni (egyébként előbb megértem az írottat mint magamat kifejezzem), kevés esélyt látok rá hogy kijussak Angliába, ettől függetlenül már azt is előrehaladásnak tekintem (bár lehet butaság) hogy a másfél hónap alatt, amíg otthon voltam (igen, a vírus miatt) és kicsit tanulgattam, szavakat stb, több mindent megértek, ha olvasok bejegyzéseket. Érzem, hogy vannak dolgok amik soha nem fognak megmaradni, számomra az ilyenek hogy "of" "at" stb, szóval az elöljárók valamiért nagyon nehezek....

2020. aug. 25. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen.


Az angol világnyelv, tehát nemcsak Angliában veszed hasznát, hanem a világ bármely pontján.

Az természetes, hogy az írottat előbb megérted. Azonban próbálj meg egyre több autentikus angolt hallgatni (vloggerek is szuperek, ráadásul szinte minden témában találni jó vloggert) és olvasni - rengeteg videóhoz van felirat is. Egy idő után rááll a füled. Ezek után próbáld meg utánozni és eltanulni a gyakori szófordulatokat, így hidd el, hogy könnyebb lesz a beszéd is.


A másik pedig, hogy nem muszáj teljesen pontosan beszélni angolul, ugyanis meg fogják érteni, hogy mit akarsz, de azért nem mindegy, hogy idd ki vagy vidd ki.

2020. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
41%

Szia!Az higy érdemes e angolul tanulni attól is függ hogy mennyi idős vagy.Nyilván ha idősebb vagy akkor már annyira nem érdemes de persze meg lehet próbálni.Másodszor attól függ hogy élvezed e amikor angolul tanulsz vagy beszélsz?Én pl tanulok angolt nagyon szeretem és nagyon sokat is beszélek angolul.És azt semmiképp ne gondold hogy te soha nem fogsz profin beszélni angolul mert ez korántsem biztos.Attól még hogy nem tudod ezeket a kötőszavakat simán beszélhetsz profin angolul.Mindenkinek van egy olyan téma amit jobban tud eés van olyan amit kevésbé ért.Nekem is van és volt is de én nagyon magabiztos vagyok az angol nyelv területén...ha szeretnéd segíthetek!



Remélem segítettem😊

2020. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
28/N :)
2020. aug. 25. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes! Nemcsak hogy a világon nagyon sok helyen hasznát veszed, de rengeteg dolognak könnyebben tudsz utánanézni az interneten.
2020. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én pl tök jól beszélek angolul, de mivel a nyelvtant nem tanultam, ezzel a sok ige idővel nagyon rossz viszonyban voltam sokáig.

Nem kell ezektől félni. Ha csak simán egy csomó angol szót megtanulsz, az is sokat segít.

Mára már kialakult mikor mit kell használni, meg ezek az igekötők is amiket írtál (már ha az :D)

Ez is kialakult magától, mikor melyiket kell.

Nyelvtant én valahogy soha nem tanultam, meg így ritkán ültem le szavakat bemagolni. Csak valahogy az internet rámragasztotta az angolt. Mondjuk én imádom, és nekem olyan egyértelmű volt hogy, ahogy növök fel lassan egyre többet tudok angolul.

Így felnőttként is szinte minden nap tanulok újat, én pl youtubot csak angolul nézek, és olyan 90 százalékban meg is értem miről van szó.

Ami viszont fura, hogy a filmeket angolul nehezebben értem, ott úgy hadarnak vagy nemtudom :D

2020. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thunderfairy ***** válasza:
Mindenképpen fejleszed az angolt hisz világnyelv. Ilyen nincs hogy soha nem leszel prófi belőle. Ez teljesen rajtad múlik csak.
2020. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én régebben rengeteg talk show-t néztem Youtube-on, aztán egy nagyon jó sütős csatornát találtam, meg rengeteg filmekkel kapcsolatos cikket olvastam angolul. Előbb-utóbb viszont ki kell lépni a komfortzónából (már ha komolyabb céljaid vannak az angollal), de kezdetnek teljesen jó, ha a hobbijaiddal kapcsolatos dolgokat olvasgatsz.

A nyelvtan persze számít, a sok igeidő sem véletlenül alakult ki, de megérteni meg fognak még akkor is, ha ezeket a dolgokat kicsit kevered, szóval nem érdemes stresszelni. És azért itt sem mindenki nyelvtannáci.

Én több, mint 3 éve élek angol nyelvterületen, IELTS-en 8,5 pontot értem el első próbálkozásra és olyan munkám van, ahol a magas szintű nyelvtudás alap követelmény. Ennek ellenére a mai napig problémám van egy olyan egyszerű dologgal, mint a he/she használata beszéd közben. Természetesen tudom, mikor melyiket kellene használni, de az agyam sokszor lassabb, mint a szám. Ez van, mindenkinek van valami, ami nehezen megy.

Ja, és ismerek olyan angol anyanyelvűt, aki bekapcsolja a feliratot Netflixezés közben. :)

2020. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az hogy érdemes-e az nem kérdés. mintha azt kérdeznéd, érdemes-e megtanulni írni-olvasni.

Ne határozd el, hogy soha nem fog menni.

Nem egy nagy dolog a nyelvtanulás, csak túl van misztifikálva. Hagyd, hogy belemenjen a fejedbe. Nem kell ráfeszülni.

2020. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!