Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes elkezdeni tanulni a...

Érdemes elkezdeni tanulni a német nyelvet? Vagy elég angolul tudni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Van, ahol az engol sem kell, máshol kell a német.
2018. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél vele kezdeni? Ha csak az angol mellé szeretnél egy másik nyelvet akkor érdemes könnyebb nyelvet találni. Hasznosság szempontjából is el tudok képzelni "jobbakat".

Én bár jól beszélek németül, de nekem személyes bevonódásom volt irányába.

2018. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Második: csak az angol mellé szeretnék egy másik nyelvet...több helyről is azt javasolták, hogy tanuljak még valamit, mert az angol kevés, tanáraim is mondták. Én nem arra megyek, hogy egyszerűbb legyen, hanem, hogy hasznos. Illetve ha egy konkrét pályáról van szó, a fordítás területén esetleg nem lenne hátrány, ha tudnám hasznosítani a jövőben.
2018. márc. 5. 16:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha hasznosság szempontjából tudsz jobbakat, akkor szívesen hallgatom a javaslatokat :)
2018. márc. 5. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha fordításhoz keresel, akkor az angol-német nem feltétlenül a legjobb. Nagyon sokan fordítanak ezeken a nyelveken. Nézz szét itt:


[link]


Az elvállalható munkák között minden angol, vagy német nyelvű hirdetésre sokan adják be az ajánlatukat. Ha el is tudsz vállalni egyet, akkor is alacsony áron.


Szerintem az angol jó egynek (részben, mert angolul mindenhez találsz anyagot :)), de ha fordítani akarsz, akkor érdemes mellé egy valamivel ritkább nyelvet választani.


A holland pl. a némethez és az angolhoz hasonlóan germán nyelv, nem is nehezebb náluk, de itthon viszonylag kevesen beszélik.



De amúgy meg neked kell választani, mert szerintem baromi nehéz egy nyelvet csak azért C1 (felsőfok) szintre vinni, hogy hasznos legyen anélkül, hogy szeretnéd, érdekelne. Az alatt a szint alatt meg felejtős a fordítgatás komolyabb szinten.

2018. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ha mérnök vagy, vagy az iparban dolgozol, akkor igen. Az egész gazdaságunk Németországtól függ.
2018. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok mérnök, és nem dolgozom az iparban. Csak szeretnék egy masodik nyelvet tanulni.
2018. márc. 7. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a németet javasolni tudom. Én tanultam angolt is a német nekem könnyebb volt és jobban is ment. Nem feltétlen lesz neked nehéz a német nyelv. Próbáld ki egyébként ezzel a kombóval én elég jól megértettem a hollandot es az olaszt és a latint is. Szerintem a francia nehezebb mint a német. Meg a németet elég könnyen lehet tanulni is már mint az angol után szerintem ehhez találsz legkönnyebben anyagot a neten filmek, sorozatok, olvasmányok, könyvek, tananyagok. Szerintem hasznos páros az angollal, ezzel a két nyelvi kombóbal sok másikat is megérthetsz alapszinten.
2021. jan. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!