Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A nők többségét miért nem...

A nők többségét miért nem érdeklik annyira az autók?

Figyelt kérdés
Miért csak elvétve lehet olyat találni, akivel lehet egy jót dumálni autókról, vezetésről, otthoni szerelgetésről meg ilyesmik? Én is nő vagyok és olyan kellemetlen, hogy női társaságban sokszor rettentően unom magam a közös témák hiánya miatt.
2020. szept. 20. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért, de szerintem ha te konkrétan semmi másról nem tudsz egy jót dumálni, csak az autókról, az téged minősít.


Amúgy meg nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz legyen az érdeklődési köre.

2020. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Hol írtam én olyat, hogy csak autókról tudok egy jót dumálni? De ha nekem ez tölti ki a szabadidőm egy jelentős részét és szinte senkivel nem lehet dumálni róla, az úgy nah... hát nem épp felemelő érzés hosszú távon.
2020. szept. 20. 23:42
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én nem nő vagyok még sem érdekelnek az autók pedig sofőr is voltam de valamiért nem érdekelnek.
2020. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor beszélj róla férfiakkal

engem a repülők érdekelnek, de nem hiányzik, hogy nőkkel tárgyaljam meg a témát

2020. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Szoktam. De nekem azért hiányzik a női társaság, mert a férfiak sokszor hajlamosak félreérteni, ha egy nő lelkesen beszélget velük. Volt már rá példa, nem is egy.
2020. szept. 20. 23:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autós élményeidről beszélgess velük, ne konkrétan az autókról. pl.: Elmeséled, milyen érzés volt valamit vezetni, nem pedig azt, hogy milyen belülről az adott autó. Vagy azt meséled el, milyen bosszantó, ha nem kapni megfelelő alkatrészt valamihez, de nem beszélsz magáról az alkatrészről. Hasonló élményeik nekik is lesznek a saját hobbijukban, így tudnak majd párhuzamot vonni és reagálni.
2020. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magasról teszek az autókra, fogalmam sincs, miért. Nem szeretek gépekről beszélni, nem érdekelnek, nem látok bennük semmit. Informatikus vagyok, a hardveres tananyagon örülök, ha átcsúsztam, annyira nem volt hozzá motivációm. Valahogy elkerült a fizika szeretete, szerintem amúgy ott romlottak el a dolgok.


Az általam kedvelt témákról sem sok nő beszél előszeretettel (én a matematikában és a programozásban vagyok otthon, inkább az ilyesmi foglalkoztat). Gondolom, ez az autók szeretetével együtt betudható a magukat máig erősen tartó szakmai sztereotípiáknak.


Illetve velem apukám nem igazán foglalkozott, sosem tudtam belelátni a kocsi/autósportőrületbe meg az egyéb férfias témákba, pedig ő szerette az ilyesmit. Nehéz úgy valami iránt érdeklődni, ha valaki félvállról, gyerekként idegen kifejezésekkel válaszol a kérdéseidre. Szóval elfogadtam, hogy ez egy bonyolult dolog, amihez nekem semmi affinitásom és ami nem nekem való.

2020. szept. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Más a gondolkodásmódjuk, ők az érzelem pozitív/negatív nagymesterei.
2020. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Randinál alaptartozéknak kell lenni a pasiknak, dumálj onnan a barinőiddel...okosítsad őket, milyen kocsija legyen egy jó pasinak:DDD
2020. szept. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, addig örülj, amíg nem érdekli őket :)


Ha érdekli őket, nyilván olyan pasival kezdenek, akinek valami komolyabb gépe van, akkor meg az lenne a baj :D

2020. szept. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!