Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lányok, szoktátok úgy érezni,...

Lányok, szoktátok úgy érezni, mintha hülyének néznének titeket, lenézően néznének rátok, meg lekezelően beszélnének veletek? Ilyenkor mit csináltok? Mosolyogtok egyet, vagy visszavágtok? Többi lent. 23/L

Figyelt kérdés
Munkahelyemen tapasztalom főleg. Mikor kimennek cigizni, és kimegyek utánuk, hogy levegőzzek, hirtelen csendben lesznek, mosolyognak egyet, és kérdezik tőlem, hogy miújság. Amikor êpp nem dolgozok, visszahallom, hogy kibeszélnek, de amikor más nem dolgozik, akkor azt beszélik ki. Szóval mindenki kibeszél mindenkit, aztán meg jópofiznak egymásnak. Van egy csoportunk messengeren ahol megbeszéljük a beosztást, hogy kinek melyik nap jó menni dolgozni, és engem sose kérdeznek meg. Beírják magukat, és ami nap megmaradt, arra beírnak engem. Néha beszélgetni is szoktunk a csoportban. De ha én írok valamit, senki nem válaszol rá, leszarnak. Viszont ha más ír, mindenki reagál rá és jól elvannak. Valamelyik nap lefotózott 2 kolléganőm (pont olyan szögből, ami előnytelen) berakták a csoportba és nevettek - bàr a többiek nem írtak rá semmit. Megharagudtam rájuk, de aztán mondták, hogy ne vegyem már komolyan, csak hülyéskednek stb. Aztán az egyik csaj mindig azzal jön, hogy vigyem már haza, mert későn van busza. Egyébként nem vagyok egy kisnyuszi, mert sokszor nagy a szám, szeretek bulizni, tácolni, énekelni, vagányan öltözködni, barátnőimmel, barátaimmal is sokat hülyülünk, de van egy komoly oldalam is, egy elegáns oldalam is. A munkahelyen viszont mégis azt tapasztalom, hogy kis hülyének néznek, aki egy szerencsétlen (de ha kettesben vagyok velük, tök kedvesek velem, meg aranyosak). Legszívesebben felpofoznám mindet.

2020. szept. 27. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos sok munkahelyen így viselkednek az emberek, az újakat máshogy kezelik. Bezzeg az ő idejükben 8 általánossal is biztos munkahelyük volt, ma pedig már diplomások között is válogatnak.


Ha nagyon nem érzed jól magad, akkor érdemes váltani, én is megtettem az első munkahelyemen 1 év után, és most százszor jobb helyem van. :)

2020. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
66%

Megkérdezhetem, hogy mégis mennyi idősek a munkatársaid? Egyidősek veled, vagy idősebbek? Mert nagyon gyerekesen viselkednek és inkább az ált. iskola alsó tagozatának hangzik így ez az egész, mint munkahelynek.


A beosztásodat illetően szerintem szólalj fel nyugodtan, állj ki magadért ebben az ügyben. Valamint ne hagyd, hogy kihasználjanak. Dolgozni vagy ott, nem azért, hogy másokat furikázz haza (pláne ha ő a kisujját se mozdítaná miattad).


A másik dologgal kapcsolatban, miszerint szemtől-szembe jópofiznak, a hátad mögött meg kibeszélnek: csak annyit tudok mondani, hogy szerintem próbálj meg nem foglalkozni velük, ha pedig nagyon rosszul érzed magad miatta (és ha van rá lehetőséged persze), akkor nyugodtan állj tovább. Nem kell ennél a munkahelynél megöregedned.

2020. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Velem egyidősek, az egyik viszont családanya
2020. szept. 29. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben, bár nem beszéltek ki, de mindenből kihagytak, kirekesztettek. Pl. előttem beszélték meg, hova mennek enni, bulizni, stb.mintha ott se lennék. És csak engem nem hívtak soha sehova. Elég jól bírom a gyűrődést, de rosszul esett nagyon. Amúgy kedvesek voltak, de ezt azóta se tudom hova tenni, én biztos nem bántam volna így mással. Az egy dolog, ha valakik ketten-hárman elvonulnak, és mást nem hívnak, de ha az egész csapat mindent együtt csinál, csak egyvalakit hagynak ki látványosan, az szerintem valamilyen fokú bántalmazás.
2020. szept. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!