Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem gondolják, hogy a legtöbb...

Nem gondolják, hogy a legtöbb rendőri "túlkapás" a feketék ellen a feketék provokatív kiállása miatt van?

Figyelt kérdés

Mint éltem amerikában 8 évig. Egy olyan környéken ahol kb 40%-a a lakosságnak fekete.

Olyan szinten provokatívak a feketék, hogy a többségben lévő fehérek érezték magukat kisebbségben. Szemtanúja voltam egynek. A boltból ahol épp vásároltam 2 fekete huszonéves rohant ki elég nagy tempóban. Balszerencséjükre a parkolóban mértek a rendőrök a főutat figyelve. Észrevették és egy laza mozdulattal leteperték őket.


Mit kezdtek ordibálni? Mivan? mivan? Azért, mert fekte vagyok? Már futni se szabad? Azért, mert fekete vagyok?

Már ott videótak vagy 7-en körlüttük, felvették ahogy az ételeket kipakolták a kabátjukból. A környékbeli emberek is végig azt mondogatták, hogy what a racist man. (Milyen egy rasszista ember (rendőr) )



Mindenből a rasszizmust hozták ki. Lopott? Rasszista a rendőr. Gyilkolt, rasszista a rendőr.


Vagy ha igazoltatták. Index nélkül váltott sávot, ráadásul záróvonalon a piros lámpa előtt közvetlenül. Egy autóval előttem. Engem különösebben nem érdekelt, beengedtem őket.

Láss csodát, megjelent villogva egy járőrautó. Kiszálltak, odamentek, papírokat kértek.

Egyből már ment a rasszistázás. Hogy azért állították meg, mert fekete.

Why did ya stopped me? why. couse' Im Black? Ha? CAUSE IM BLACK??


Végig ezt ordítozták. Kívülről még én se láttam, hogy feketék :(

Megbüntették volna őket és kész elmehettek.



És ezek 90%-ban mind oda torkollanak, hogy meglökik a rendőrt, megütik. És kénytelenek megukat védeni a rendőrök.


2020. okt. 19. 23:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

És ezek nem most voltak. 5-6 éve.

Most az ilyenek boltokat fosztogatnak. Embereket lincselnek, rabolnak. Gyújtogatnak.

2020. okt. 19. 23:52
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanez van régiónkban a cigányokkal, annyi különbséggel, hogy ők sokkal kevesebben vannak.
2020. okt. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
En nem ismerem az amcsi helyzetet, de elhiszem neked, mert itt ahol elek is uldozesi maniajuk van a negroknak.
2020. okt. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2015-ig összeszedtem wikipédia alapján, hogy akiket a BLM a zászlajára tűzött, azoknál pontosan mi történt, és bár az itt felsoroltak egyikéről sem mondanám, hogy halált érdemelt volna, azért a legtöbb esetben messze nem arról van szó, hogy békésen sétált és egyszer csak lelőtték a gonosz rasszisták. Akinél mégis, annál nagy betűvel jelzem, hogy arányaiban látszódjék.


2009 - Oscar Grant - részeg tömegverekedés, szembeszállás rendőrrel

2010 - Aiyana Jones - nyolcéves gyerek, véletlenül lőtték le ÁRTATLAN

2011 - Kenneth Chamberlain - fegyverrel támadt a rendőrökre

2011 - Anthony Lamar Smith - drogot vásárol, menekül a zsaruk elől, fegyver volt nála

2012 - Ramarley Graham - fegyver van nála és ordít a rendőrökkel

2012 - Trayvon Martin - dulakodás során lövik le, a bíróság szerint is önvédelem. (A sajtó következetesen "gyermekgyilkosságnak" nevezi az ügyet, mert az őt lelövő őrnél egy fejjel magasabb Martin 17 éves volt.)

2012 - Rekia Boyd - részeg rendőr lőtte le ok nélkül ÁRTATLAN

2012 - Jordan Davis - szar zenét hallgatott hangosan és bunkó is volt, de ez még nem ok arra, hogy lelőjék ÁRTATLAN

2012 - Timothy Russell - nem állt meg, amikor a rendőr leintette, menekülés közben lőtték le. Elég enyhe kihágás, de ahhoz azért kell ész, hogy egy gáz drogos környéken valaki autósüldözésbe kényszerítse a rendőröket.

2012 - Malissa Williams - előbbi Russell barátnője ÁRTATLAN, de valszeg véletlenül lőtték le

2013 - Larry Jackson - bankrablásba keveredett, a cikkéből nem teljesen világos az ügy, de menekülni próbált a rendőr elől

2013 - Jonathan Ferrell - állítólag annyit tett, hogy részegen rendőrök felé futott, nem tudom, ennyiért már lelőnek-e valakit, de ez alapján még ÁRTATLAN

2013 - Renisha McBride - betörőnek nézték, mert hajnalban bedörömbölt egy házba ÁRTATLAN

2014 - Dontre Hamilton - megverte a rendőrt, de betegsége miatt nem volt tisztában vele, mit csinál ÁRTATLAN

2014 - Eric Garner - ellenállt a letartóztatásnak, vagy 30 kisebb bűncselekmény volt a rovásán, halálakor is óvadékkal volt szabadlábon, valszeg ismerték már a környék rendőrei

2014 - John Crawford - fegyvert lóbált egy üzletben

2014 - Michael Brown - rendőrre támadt

2014 - Ezell Ford - rendőrre támadt

2014 - Laquan McDonald - bedrogozva kést lóbált

2014 - Akai Gurley - ÁRTATLAN, de véletlenül lőtték le

2014 - Tamir Rice - 12 éves, játékfegyver miatt lőtték le ÁRTATLAN

2014 - Antonio Martin - fegyvert fogott a rendőrre

2014 - Jerame Reid - rendőr utasításainak nem engedelmeskedett, egyébként ÁRTATLAN, csak nem gondolkodott

2015 - Natasha McKenna - eleve börtönben volt, mert rendőrre támadt

2015 - Charley Keunang - rendőrre támadt

2015 - Tony Robinson - idióta módon autók elé ugrált

2015 - Anthony Hill - ÁRTATLAN, betegség miatt nem volt beszámítható, a rendőr drogosnak hitte

2015 - Meagan Hockaday - késsel támadt rendőrre

2015 - Eric Harris - rendőrök elől menekült

2015 - Walter Scott - konfliktus rendőrrel, börtön neki sem volt ismeretlen korábban

2015 - Freddie Gray - rendőrök elől menekült, kés volt nála

2015 - William Chapman - bolti lopás, ellenáll a rendőrnek

2015 - Jonathan Sanders - miközben üldözte a rendőr, lenyelte a nála lévő kokaint és megfulladt

2015 - Sandra Bland - apró közlekedési kihágásért előzetesben, börtönben lett öngyilkos, ÁRTATLAN ugyan (vagy legalábbis a bűne jelentéktelen), de nem is a rendőrök ölték meg

2015 - Jeremy McDole - rendőrnek nem engedelmeskedett, rendőr tudta, hogy fegyver van nála

2015 - Corey Jones - ok nélkül lőtték le, ÁRTATLAN

2015 - Jamar Clark - dulakodás rendőrrel, korábban is volt balhéja, pl. fel akarta gyújtani a volt nője házát

2015 - Mario Woods - drogos, megszurkált valakit


Még egyszer hangsúlyozom, ezek egyikénél sem tartom indokoltnak, hogy lelőtték (persze ha önvédelem volt, akkor nem hibáztatom a rendőrt), a rasszizmust is komoly problémának tartom. De az "én csak békésen lóbáltam ezt a fegyvert a rendőr felé, erre a köcsögök lelőnek" se tünteti fel a legjobb fényben az áldozatot. Talán a BLM is elgondolkodhatna, kiket választ jelképnek. A többszörösen büntetett, terhes nőt fegyverrel kirabló George Floyd is csak lejáratja a mozgalmat, helyette lehetne a teljesen ártatlan gyerek Aiyana Jones az, akinek az arcát festik a BLM feliratok fölé.

2020. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Timothy Russellhez is oda akartam írni, hogy ártatlan, csak ostoba volt.
2020. okt. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Ez komplexebb probléma azért. Mindkét fél hibás és ez miatt egyik fél sem szeretne változtatni. Nyílván rendőrként amerikában alapból jobban kell figyelni, mert mindenkinél lehet fegyver és nagyon gyorsan ott lehet maradni és ha erre a négerek provokálnak, az egyáltalán nem segít a helyzeten. Meg nyílván ők követik el arányában a több bűnt, ami megint csak nem segít.

Másik szempontból meg ott vannak az egyértelmű túlkapások és az, hogy rengeteg rendőr nem szereti a négereket, szóval nyílván ellen fognak állni és flegmáznak majd.


Erre egyedüli megoldás a kötelező és mindig üzemelő body cam lenne, ami ha ki van kapcsolva, akkor instant a rendőr a bűnös. De ez sosem valósul majd meg, mivel a rendőrség egy gusztustalan szervezet amerikában és teli van életképtelem, hatalomra izguló emberekkel. Szóval a négeres gond csak egy a sok közül. Source, apum kint él és szoktam hozzá járni.

2020. okt. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
USA rendőrségi tatisztika szerint, a rendőri intézkedés során életüket vesztett áldozatok között,- arányait tekintve- egyáltalán nem több a feketék száma. Ez hogy lehet, ha mindig feketék halnak meg a rendőri túlkapások során? Ja, hogy a média!
2020. okt. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy éles helyzetben nincs az az isten (rendőr), aki mindig tudja, hogy mit kell tenni. Tévedni pedig csak egyszer lehet. Meg kéne nézni azt a listát is, amiben a lelőtt rendőröket sorolják. Nem rövid lista az sem, pedig ők tényleg csak a munkájukat végzik. 2019-ben 48 rendőrt öltek meg szolgálat közben, 2018-ban 56-ot. Ez a világ nagyrészén (Európában pl) gyakorlatilag 0.


Ilyen körülmények közt annyira nem csodálkozom, hogy feszültek a rendőrök.

2020. okt. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

4: Pontosan. És ugyanezek fehér emberrel is megesnek.

Ennyi erővel én is tüntethetnék, mert a feketék rasszisták a fehérekkel szemben és egyből mindent támadásnak vesznek.

2020. okt. 20. 01:56
 10/18 A kérdező kommentje:

8: pontosan. úgy van ahogy mondod. A rendőr is ember, ha egy játékpisztollyal hadonászik valaki aki az előbb neked jött nem biztos, hogy meg akarsz bizonyosodni arról, hogy csak vízipisztoly.


Az egész blm elmehet a p*csába. Olyan irreális dolgokat állítanak, amiket fejből, emlékezetből meg tudok cáfolni. Sosem néznek a dolgok mögé. Csak a végeredményt. Egy fehér rendőr lelőtt egy feketét. Fél amerika lángokban, a nép hőzöng, aztán kiderül, hogy jéé, egy őrült drogos gyilkosról van szó, aki 20 embert rabolt ki, közülük 2-őt megölt.

Mert ilyenre is volt ám példa.

2020. okt. 20. 01:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!