Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Utálom ha megérintenek,...

Utálom ha megérintenek, hogyan tudnám kúrálni magam?

Figyelt kérdés
Pl: ha a hátamra vagy a vállamra rakják a kezem, megölelnek vagy bármi egyéb. szóltam a barátaimnak, hogy mellőzzék ezeket, de mintha teljesen elfelejtették volna.

2020. nov. 5. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Van olyan ember, akit nagyon szeretsz? Akitől elviseled az érintéseket?


Nekem a párom ilyen, főleg gyerekkori trauma miatt nem szereti, ha megérintik. A tarkóján különösen.


Tőlem nem bánja, ha hozzáérek. Kivéve a tarkóját, az még tőlem is kellemetlen.

De ha véletlenül hozzáérek és elhúzom a kezem, akkor kéri hogy tegyem vissza, mert hozzá akar szokni.



De persze a barátaidnak kéne tekintettel lenniük erre. Szerintem finoman, de határozottan lökd el a kezüket (ölelésnél őket), és higgadtan közöld, hogy neked ez nagyon kellemetlen, másképp fejezzék ki a szeretetüket.

2020. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Ismerős a dolog: én sokat voltam kórházban régen, és az ölelés a búcsúzást jelenti számomra minden tekintetben, így ez a régi beidegződés visszaköszönne, ha nagyon ölelkezne velem valaki. E mellett az érintést is emiatt (kórház) nem szeretem.

Talán egy megbízható személlyel gyakorolva óvatosan, apró lépésenként megtanulható lenne neked is.

2020. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!