Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyenek az emberek...

Miért ilyenek az emberek üzenetváltáskor (kifejtve lent)?

Figyelt kérdés

Facebook-on, Instagram-on, Tinderen, meg persze ezen az oldalon is, amikor beszélgetek valakivel, az esetek felénél (ha nem többnél) félbeszakad a beszélgetés, amint kérdezek a másik féltől. Igazából ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy először mindig én kapom a kérdéseket (valamiért): "Mivel foglalkozom?" ; "Mi a hobbim?" ; "Merre felé lakok?" - tudjátok, ezek a tipikus első kérdések. Én mindig törekszem arra, hogy az üzeneteim választékosak és érdekesek legyenek és úgy tűnik a visszajelzések alapján, hogy ez sikerül is. Annak ellenére, hogy én egyszerű srácnak tartom magam, mégis sokan tartják érdekesnek a karakterem, meg azokat a projekteket, amikkel esténként foglalkozok. Viszont egy idő után én is kérdezek a másik féltől természetesen. Szinte ugyanazokat a kérdéseket teszem fel én is, de... nem kapok rá választ az esetek nagy részében (vagy ha mégis, akkor eléggé szűkszavúan fogalmaznak). Miért van ez? Nem szeretnek az emberek magukról mesélni? Vagy nem megfelelően adom át az érdeklődésem? Nagyon fura ez nekem. Társkeresőn is amíg vicces történeteket elevenítek fel, meg elsütöm a szarkasztikus (legalábbis annak szánt) poénjaimat, addig minden rendben van és csak pozitív visszacsatolást kapok. De amint kérdezek a lánytól, egyből kapom a tiltást. Ti találkoztatok már ezzel a jelenséggel? Netán ti se díjjazzátok, ha kaptok kérdéseket? Vagy esetleg valamit én látok rosszul?


20/F



2020. nov. 25. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tűnsz átlagosnak, legalábbis a netes kommunikációd biztosan átlag feletti.


Sokan nem fektetnek ennyi energiát a chatelésbe, ha pedig megunják, simán faképnél hagynak.


Ha nincsen közös téma (jelen esetben Facebookon / Instagramon valami csoport) akkor nagyon fárasztó tud lenni mindig ugyanazokra a kérdésekre válaszolni. Tinderen meg egy korodbeli lány akár napi több száz üzenetet is kap, ha ki is válogatja a normálisakat, az is lehet, hogy több tucat ember/nap. Érthető, hogy nem fog mindenkinek hosszú leveleket írni. Aki letilt/ghostol, azzal ne foglalkozz, nem vesztettél semmit.


Azt javaslom, hogy ne vedd ennyire komolyan a dolgot, és, bár sajnos a jelenlegi helyzetben nehezen megoldható, de próbálj meg minél hamarabb összehozni egy találkozót a lánnyal.

Ha ez most nem jön össze, addig is érdemes valami olyasmiről beszélgetni, ami mindkettőtöket érdekel, így nem lesz unalmas a diskurzus.


A netes ismerkedés sosem könnyű, de sok sikert kívánok hozzá :)

2020. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Attol fugg ,mit kerdezel 😂

Tenyleg fura ,amit irsz. Szerintem normalis a hozzaallasod meg,h kerdezel.

N

2020. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!