Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az a sok hmmm furcsa ember...

Az a sok hmmm furcsa ember aki azon hisztizik hogy miért lát idősebb embert a boltban délután, azok nem tudnak olvasni? A rendeletben az van hogy mehetnek egész nap. DE aki nagyon védeni akarja magát az mehet az idősávjukban.

Figyelt kérdés
Ha valaki beszól ezért a szüleimnek pl..... nem örülnék neki.... Konkrétan egyre jobban kihozz aez a helyzet egyesek valódi énjét... Komolyan úgy gondolják hogy az időseknek 2 óra nyitvatartásuk legyen össz vissz, vagy mi ez a hiszti hogy "láttam egy időst délután"..estébéestébé
2020. dec. 9. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Valahol jogos.


Tekintve, hogy ők a "veszélyeztetett" korosztály, nagyrészt az ő védelmük érdekében van az egész korlátozás. Ehhez képest pont ez a korosztály az ami tesz magasról az egészre.

2020. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az hol az ő érdekük hogy egytől egyik, minden nap egy hónapon vagy ki tudja még hány hónapon keresztül naponta összesen 2 órájuk van elintézni a bevásárlást?

Gondolom néha mennek délután is ha már lehet. Sokan dolgoznak is, ugyanis nem elég a nyugdíj. Ezen kívül nem ők egyénileg akarták ezt a sávot. De hogy ilyen borzadványoknak nincs jobb dolga mint az idősek számolása délután, hát szerintem undorító.

2020. dec. 9. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a kormány undorító, hogy az ilyen intézkedésekkel is csak a feszültséget akarják szítani. Sajnos sokaknak könnyebb az öregekre haragudni, mint a kormányra, mert az utóbbin nehéz levezetni.

Egyébként annyira azért nem kell védeni az idősek többségét se, mert nagyon sokan picsognak, hogy mennyire félnek a vírustól, de azért elmennek piacozni, pedig lenne, aki bevásárol helyettük. Felénk is a boltokban akik nem tartják be a másfél méter távolságtartást, azok MIND idősek.

2020. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt fordított esetben az idősek is pont ugyanúgy "ugatnak" hogyha meglátnak fiatalabbat a boltban, mert hát nem lehet bent, közben meg előtte/utána ott csevegnek vele az utcán fél órát.


Másrészt elgondolkodtató, hogy 9-11 között üres a bolt, 11 után 5 perccel meg tele van nyuggerrel és ott tobzódnak a húspultnál meg pénztárnál.


Harmadrészt, az emberek amúgy is beszólnak egymásnak ilyen-olyan okból. El kell engedni.

2020. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Szövegértelmezési problémákkal eléggé széles réteg küzd manapság Magyarországon és vannak szép számmal olyanok is, akik szándékosan hülyének tettetik magukat. Nem tudsz velük sok mindent kezdeni, - ők már csak ilyenek maradnak.
2020. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem üres a bolt, állítólag tele van idősekkel a bolt 9-11-ig, olyanokkal akik lassan mozognak, betegesek, ezért lassan tudnak bevásárolni. És igen, sok köztük a pletykálkodó is aki csak teng-leng. Közéjük miért zsúfolódjanak be rendes napközben dolgozó idősek kötelezően? Ezért idősebbek is néha délután mennek mert akkor kevesebben vannak. Nem kellene az összes időst szidni csak egy részük viselkedése miatt.
2020. dec. 9. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Fővárosban élek, és élelmiszerboltban dolgozok.

Nem tudom te hol élsz, vagy milyen boltban vásárolsz, de mivel mi bolthálózat vagyunk mindenhol azt halljuk vissza (és tapasztaljuk is), hogy 9-11 között nagyon kevesen vannak.


Ez a rendelet úgy, ahogy van egy okádék. Egyrészről én állandó délutánosként, ha be akarnék vásárolni és nem épp a saját boltunkban, akkor elég korán kellene felkelnem még így is, hogy este nyolcra haza kell érnem.

Másfelől mindenki betömörül este 5 után a boltba, és állnak mint a heringek. Ma például egy idős házaspárt nem tudtuk este hétkor kiküldeni a boltból fizetés után, mert közölték, nekik joguk van ott lenni.... Na pont ezért van a hiszti. És abból, hogy nagyon sokan, ha nem töltötték be a 65. életévüket és 9-11 között tudnának vásárolni (mert van ilyen), az nem teheti meg.

2020. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

"állítólag tele van idősekkel"


Elvist meg állítólag nem halt meg csak haza vitték. Én bárhol jártam azt láttam, hogy teljesen üres a bolt 11-ig, utána viszont baromi sok idős van bent.


Amúgy nekem alapból a f..szom tele van ezzel a boltos mizériával. Régebben normálisan be lehetett vásárolni, este fél 10-kor leugrottam, kényelmesen bevásároltam. Most meg 7-kor bezár a bazár.


Vagy kedvencem, hogy hétvégén 8-10 között nem mehetek boltba. Aztán ha dolgom van akkor vagy korán kelek, vagy előtte nap kell bevásároljak, vagy elmegy a délelőtt mert várom, hogy mehessek boltba.


Meg úgy alapvetően totál semmi értelme az egész vásárlási időt csökkenteni, hiszen pont ugyanannyian el fognak menni boltba mint eddig, csak nagyobb lesz a tömeg.

2020. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7 Lidl

8 Unalmas vagy már mindenhol

2020. dec. 11. 07:44
 10/10 A kérdező kommentje:
8 A halas szovegedre írtam. Amúgy nekem is elegem van ebből hogy 7-ig bezsúfolnak mindenkit a boltokba. Bocs hogy az első 2 sorra reagáltam. Totál elegem van már, ebből a naprövidítős óvodás játékukból.
2020. dec. 11. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!