Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek közösségibb,...

Hogyan legyek közösségibb, nyitottabb ember?

Figyelt kérdés

Nos, mindjárt itt van 2021 és azt az évet szeretném sokkal boldogabban és hasznosabban tölteni. Csináltam magamnak egy ,,bakancslistát" amibe részben ezt is beleírtam, de nem is tudom hogyan kezdjem el. Eléggé magányos típus vagyok, nincs sok barátom. Egyetemista vagyok, kollégista, ott szoktak lenni hetente bulinapok oda alkalomadtán lejárok :D, de sajnos nincs kialakult baráti köröm és enélkül elég nehéz szórakozni és ismerkedni. Szinte nem is tudok eljárni sehová, mert nincs kivel. Mióta itthon vagyok a vírus miatt, nem is nagyon mozdultam ki a házból csak tanultam. Néha-néha hívott egy barátom csavarogni, de akkor meg vizsgák miatt nem értem rá. Szilvesztert is egyedül, pontosabban a családdal töltöm.

Szóval..hogyan tudnék ,szociálisabb" lenni, barátokat szerezni, egy közösséghez tartozni, minél több embert megismerni? Tervezem, hogy eljárok edzeni egytem konditermébe vagy futni, de ott hogyan tudnék érvényesülni? Az ismerkedés volt mindig is a mumusom, és szeretném legyőzni. Nem szeretnék még egy évet elvesztegetni, a maximumot szeretném magamból kihozni és megváltozni! De fogalmam sincs hogyan induljak el.



2020. dec. 31. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

nem feltétlen kell megfelelési kényszerből ezt tenned.

darth sidious haverkodós volt?

vagy clint eastwood karakterei?

vagy riddick?

2020. dec. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig komfortzónán kívül helyeztem magam, olyan helyzeteket kreáltam, amiket alapból nem akarnék. Ahogy láttam, hogy "jé, egyre jobban megy, meg tudom csinálni, ehhez sem vagyok nyomi", úgy lettem egyre magabiztosabb és nyitottabb az emberek felé. Ezt ajánlom neked is, hogy lépj ki a komfortzónádból. :)
2020. dec. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Igen, tudom. De én nem akarok akkor se ilyen befásult, szürke egér lenni. Ezen szeretnék változtatni.


2# És hogyan kreáltál magadnak ilyen helyzeteket? Hogy vetted rá magad, hogy mégis csak elmenj ide vagy oda? Mennyi idő alatt sikerült magabiztosabbnak, nyitottabnak lenni?

2020. dec. 31. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 nagyon jól csinálta

Bármilyen lehetőség van élni kell vele. Önuralom kérdése!

2021. jan. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


És ezek milyen helyzetek voltak? Mert pl. nem mindegy, hogy alapból mondjuk nem szeretted a bulikat, de elmentél a barátaiddal egy szórakozóhelyre, vagy nem voltak barátaid, elmentél teszem azt egy túrakörre és 20-30 ember előtt hülyét csináltál magadból.


F

2021. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!