Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak, hogy az apám...

Mit csináljak, hogy az apám abbahagyja ezt?

Figyelt kérdés

Apámmal sohasem volt harmonikus a kapcsolatunk. Nem igazán törődött velem és a testvéremmel, leginkább lelépett otthonról a barátaival. Ő azt gondolta, hogy elég, ha néha megölel minket, és mivel az apánk, ezért automatikusan szeretnünk kell őt.

8 hónapja váltak el Anyával, és bár ő bizonygatja, hogy azért nem költözött el, mert nincs rá pénze, valójában hirtelen rádöbbent, hogy egyedül lesz, mivel mi nem bírjuk őt, és már Anya sem lesz mellette. Ezért az utóbbi hónapokban folyton beszélgetni akar velünk, ölelget, játssza a mintaszülőt. Engem ez nagyon idegesít, szerintem nem pár hónap alatt kellene bepótolni 16 évet. Amikor a múltkor említettük neki, hogy nem tudjuk, hogy a macska képes lenne-e megszokni egy új helyet, ha lehetőségünk nyílna elköltözni Anyával, kijelentette, hogy hagyjuk itt a macskát, és majd itt aludhatunk nála, hogy tudjuk simogatni. Ez is milyen átlátszó dolog? Komolyan azt hiszi, hogy ha kitúr minket innen, és itt tartja a macskát, akkor többet fogunk jönni hozzá? Nem tudom, hogy képzelte... Ráadásul nemhogy nem költözik el (pedig megtehetné) Anyába is folyton beleköt, mintha még mindig a felesége lenne,aki így inkább nem is beszél vele, mert úgyis veszekedés a vége.

Nem tudom, hogy mit csináljak. Megmondjam neki, hogy nem kell játszania az eszét, tudjuk, hogy csak tetteti a dolgot, vagy inkább hagyjam, és várjam ki, amíg elköltözik.

Attól félek, hogy utána úgy állítaná be, mintha ezt Anya mondta volna nekünk, és esetleg valahogy megkeserítené az életét.

Sajnos, mint említettem, Anyával még nincs lehetőségünk elköltözni. Ha lenne, természetesen a cicánkat is vinnék, neki nem lenne jó apámmal :(

A tanácsokat előre is köszönöm!


2021. jan. 14. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit hagyjon abba, ne legyen ilyen kedves veled? Gondolom azért kedves, mert szerene jó kapcsolatot kialakítani veletek a válás utáni zűrösebb időre. Tudjátok azt, hogy a válástól függetlenül szeret benneteket, ragaszkodik hozzátok. Hidd el, van rosszabb!
2021. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből amit írsz én sem érzem azt, hogy valamit nagyon ártana nektek. Inkább próbál nyitni felétek.


És az lehet ok, hogy te nem szeretnéd fogadni ezt a nyitás, mert ez két ember ügye, nem köteles az ember csak azért barátkozni valakivel, mert az szeretne, de ezt, hogy amit csinál szerintem ne hibájának ród fel, mintha valami rosszat tenne.


Hanem legyen az tiszta, hogy te nem szeretnél vele semmit. De ezért hogy te nem szeretnél ne őt bántsd.


Szóval szerintem csak tarts távolságot, vigyázva rá, hogy ezzel ne árts neki.

2021. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Azért zavar az, hogy apám ezt csinálja, mert látszik rajta, hogy csak azért csinálja, hogy megkedveltesse magát velünk, és többet járjunk hozzá, hogy ne legyen egyedül. Szerintem valakivel nem ezért kell jóban lenni. Amikor 2 napra levitt minket az ő családjához, akkor is lett volna lehetősége foglalkozni velünk, ehelyett inkább a kissé pletykás édesanyjával beszélgetett, mintha mi ott sem lettünk volna.

És mindig azt mondogatja, hogy ő azért nem tudott jó kapcsolatot kiépíteni velünk, mert Anya meggátolta ebben. Pedig millió alkalma lett volna rá. Sokszor csinálta azt, hogy mikor Anya dolgozott, és neki kellett volna vigyáznia ránk, egyszerűen kihívta az anyját, és lelépett.

De igazatok van, lehetne sokkal rosszabb is. Csak sajnos nem tudok úgy viselkedni vele, mintha mindig is az életem része lett volna, mert nem volt az. Próbálok normálisan viszonyulni hozzá, de mindig eszembe jut, hogy hányszor hagyott minket cserben. Tudom, nem kéne ennyit sajnáltatnom magam, mert valaki sokkal rosszabb helyzetben van, mint én.

2021. jan. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!