Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiatal baráti társaságok!...

Fiatal baráti társaságok! (16-25) Nálatok minden baráti összejövetelen van alkohol? (Nemcsak bulikra értem, hanem bármilyen találkozásra.)

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ugyan már 10 éve elmültnez a korszak nekem, de pl kiránduláshoz, foci/kosár/bicaj akármilyen sporthoz nem ittunk sosem (és most sem) legfeljebb utána, ha beültünk kajálni.
2021. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagyok. 17 voltam, mikor megkaptam az első nyári munkámat és nagyon elszaladt velem a ló. Úgy éreztem, enyém a világ, végre saját pénzemből bulizhatok. El is ittam és cigiztem szinte az egész kéthavi fizumat. Miután viszont lassacskán érettebb lettem, természetesen én is változtam. Nagyon sokszor van, hogy csak úgy kimegyünk sétálni, vagy átjönnek a többiek filmezni. Nem kell mindig az alkohol, hiszen a jó barátok anélkül is jól elszórakoznak. Bulikon persze mindig van pia, de nem részegedik le feltétlenül mindenki a sárga földig.


Azt viszont nem értem, hogy a 25 évesek miért bulikáznak 16 évesekkel? Óvónőnek készülnek és gyakorolnak, vagy mi? Azért egy 25 és egy 16 éves gondolkodása között rengeteg különbség van, szóval elég éretlen 25 évesek lehetnek. Na meg 16 évesen minek kell minden találkozónál pia? Anyuci, apuci pénzét könnyű elinni, én értem, na de minek van erre szükség?

2021. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még, bárki tapasztalata érdekel!

Kettes, ebben igazad van, kicsit félreérthető volt talán a kérdés... azt inkább csak korosztály-megjelölőnek szántam, hogy ezen határon belül, de igen, mindenki a maga baráti társaságában, amni valószínűleg hozzá hasonló korú emberekből áll.

2021. jan. 18. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig, sőt, gyakrabban vagyunk alkohol nélkül, mint alkohollal. Alkohol csak házibulikon van, esetleg amikor beülünk valahova beszélgetni, de akkor is csak pár pohárral. Mozihoz, színházhoz, koncerthez, kiránduláshoz, stb sose viszünk.

22L

2021. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs mindig. Akkor van, ha olykor-olykor célzottan iszogatni-beszélgetni ülünk be valahova vagy gyűlünk össze. (Nem túl gyakran.) 20 évesen is meg fiatalabb korban is így volt az én körömben (mondjuk alapból mi 18 alatt nem ittunk alkoholt egyáltalán, ha összejövetel is volt). Bár alapjáraton nem valami alkoholkedvelő az én köröm, 1-2 gyengébb ital van csak, a kifejezetten bulis estéket kivéve, akkor lehet, hogy kicsit több is, de a sárga földig még nem jutott senki.. :)
2021. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában van, mivel este találkozunk és akkor mindneki elereszti magát. De ha közös ebédről van szó vagy valami nappali programról, akkor nem szokott lenni. Múltkor pl forrócsokiztunk, ott senki sem ivott alkoholt. De ha van is pia, akkor sem az meg, hogy mindenki iszik. Kevés olyan összejövetel van, aminek konkrétan az a célja, hogy eleresszük magunkat és ami a csövön kifér, mindenféle idióta partyjátékkel (szokott lenni ilyen is, általában vizsgaidőszak after, nyaralások, szülinapi buli). Általában annyiból áll a van alkohol, hogy van egy asztal, ami tele van rakva chipssel, rágcsával, esetleg sajttállal, aztán van rajta egy vagon üdítő meg pár palack bor és mindenki saját belátása szerint választ, hogy mit iszik. Ha kocsmába megyünk, akkor is ez van. Jönnek kocsival is néha, van, aki gyógyszert szed vagy másnap korábban kel, olyankor nem szokott az illető inni és ettől senki sem megy a falnak, a jó hangulat a cél.


24N

2021. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Általában nincs. Ez nem azt jelenti, hogy ha találkozunk egyáltalán soha nem iszunk semmi alkoholt, mert van rá példa, lesz is, de nem jellemző. Ha iszunk is, az általában 1 ízesített sör, vagy sommersby, nem esünk túlzásokba. Bulizni nem járunk, ha találkozunk, akkor beszélgetni

szoktunk, cukrászdába, kávézóba menni, moziba, fagyizni stb., így nem az alkohol a fő szempont, inkább a jó hangulatú, rendes beszélgetés, azt meg betintázva nem lehet, amúgy sincs oda egyikőnk se az utóbbiért.


24/L

2021. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt a többségén egyáltalán nincs.
2021. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
igen, az esetek 90%-ában egy sör lecsúszik (24 vagyok)
2021. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van mikor van, van amikor nincs. De a tulnyomo tobbsegben nem iszunk, egyebkent meg van pelda ra hogy beulunk a társasàggal a kedvenc bárunkba ès mibdenki üditözik. Nem a pia miatt szeretjük a helyet hanem a pultosok miatt. De az ilyen itthoni összejöveteleken is inkább az a szitu hogy nem iszunk, ha van cèlzott “ünnepelnivaló” vagy konkrètan iszogatni ülünk össze nyilvàn lecsúszik valami de csak mértékkel. Kiengedtük a bennünk lévö “làzadàst” koràn, ès nem az alkohol tart össze minket :)


(Egyébként ahogy elnèzem 22-23 felett az emberek kezdik elengedni ezt a folyton piàlós létet. Legalàbbis az èn ismeretségi körömben)

2021. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!