Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik intézmény hiányzik a...

Melyik intézmény hiányzik a legjobban nektek a COVID miatti bezárások következtében?

Figyelt kérdés

Es van-e olyan, aminél szerintetek indokolatlan, hogy zárva kell legyen? A példa(!) kedvéért, hogy pl. edzőterembe az emberek éppen az egészségük miatt mennek, tehát nyitva lehetne.


Vagy indokoltnak tartjátok, hogy tényleg MINDEN zárva van?


Nem lehetne valami arany középutat találni?


2021. jan. 25. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Éttermek, kávézók
Mozi
Edzőterem/úszoda
Színház
Könyvtárak
Gyógyfürdők, élményfürdők
Oktatási intézmények (középiskola, felsőoktatás, egyéb képzések)
Kocsmák, bárok, szórakozóhelyek
Szállodák, hotelek (utazás)
Egyéb (kommentben fejtsd ki)
70 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Több is.

Nekem személy szerint az iskola. Emellett a mozik is meg a könyvtárak.

A legkevésbé a kocsmák.

2021. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy lehetne, ha az emberek felelősségteljesebbek lennének. De a szabályokat mindig a leghülyébbekhez kell igazítani, amit mi szívunk meg.
2021. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Nekem egyik sem hianyzik :) Minden nap kirandulok ... kijarasi korlatozasban kutyazom ... az eletem dologi reszeit pedig napkozben siman tudom intezni ... nekem nincs hianyerzetem, ellenben tetszik az esti nyugalom :)
2021. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a vásárlás is hiányzik egy kicsit. Tudom a bevásárlóközpontok, piacok nyitva vannak, de én mindent házhoz rendelek. Nagyon beteg az egyik családtagom, akiről gondoskodok, nem akarom hazahozni neki a vírust. Tudom, a csomagokon is rajta lehet, de nagyon elővigyázatos vagyok, fertőtlenítek, stb.

Legjobban az Aldi-Lidl hiányzik.

2021. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Múzeum és Opera. Az Operaház esetében még értem a dolgot, de a múzeumoknál nem.
2021. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Uszoda. Amióta van ez a járvány nem voltam, pedig valamikor nyár környékén kinyitott, de kitalálták, hogy 1 sávban egyszerre csak egy ember úszhat, és egy nem túl nagy uszodáról van szó, én meg nem fogok a hidegben ücsörögni a soromra várva.
2021. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Nekem legjobban az egyetem hiányzik. Én imádtam egyetemre járni, míg az online oktatást gyűlölöm. Borzalmas, színvonaltalan és szimplán nem hatékony. Annak örülök, hogy legalább államilag támogatott szakon vagyok és nem kell több százezer forintot kifizetnem, hogy a monitort tudjam bámulni... Nem tudok rendesen koncentrálni, nem csinálunk igazából egyik órán sem semmit, rengeteg értelmetlen feladat van, nehéz és stresszes (pl. az online számonkérések), nem jó az információáramlás, technikai problémák vannak, nincsen könyvtár, nincsen kollégium. Csak időpocsékolásnak érzem, hogy órákat zsibbadok a laptop előtt, beadandókat írogatok, kigyullad a szemem a monitortól stb., már nem bírom. Nekem teljesen elment már a kedvem az egésztől, őszintén.

Emellett pedig a kávézók és éttermek hiányoznak, bár ez is összefügg az egyetemmel. Elég sok helyen van ugyanis elviteles lehetőség vagy kiszállítás, de mi vidéken élünk és itt tulajdonképpen nincsen semmi. Amíg kolis voltam rendszeresen jártam egy-egy helyre, így örülnék, ha legalább mondjuk rendelni tudnék onnan. Ez sajnos nem működik most.

Ami pedig azt illeti, hogy indokolt-e vagy sem... őszinte leszek, én egyáltalán nem tartom indokoltnak, hogy a felsoroltak közül bármelyik is zárva legyen.

2021. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Étterem, bár meg lehet oldani persze házhozszállítással, de nem ugyanaz a feeling, és még ízre se olyan.

Nem tartom jogosnak az éttermek, cukrászdák zárva tartását, rendben van míg eszünk nem tudunk maszkba lenni, de másfél métereket megtartva nem hiszem, hogy drasztikusan megugornának ettől a számok.

Nyilván hiányzik a játszóház, cyberjump, gyerekkel való elfoglaltságok is, vagy felnőtteknek a konditerem, de előbbieket viszont megértem, hogy zárva tartanak, még járvány előtt is összeszedtünk ott elég gyakran betegségeket.

2021. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, a cyberjumpot én is imádom, az nekem is hiányzik :( meg az edzőterem is
2021. jan. 25. 15:39
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a koripálya, azt amúgy is csak idényjelleggel lehet használni és ez a szezon most teljesen kimarad : ( Illetve hiányoznak a kávézók, éttermek, kocsmák is. Egy jó gyógyfürdőbe is elmennék már, mert viszonylag sűrűn jártunk. Hiányoznak a koncertek, ráadásul egy jóbarátomék lagzija is elmaradt.

Az új filmek is nagyon hiányoznak, meg a mozi, ugye a vírus miatt egy csomó film forgatása leállt vagy késik.

2021. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!