Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Olyanok voltak a középiskolás...

Olyanok voltak a középiskolás éveitek, mint ahogy elképzeltétek?

Figyelt kérdés
Én most végzek ebben az évben és nagyon csalódott vagyok. Nagyon nagy elvárásaim voltak szerintem 12-14 évesen a középiskolával szemben, azt gondoltam olyan lesz majd, mint a filmekben vagy a könyvekben, de a való életben sokkal unalmasabb volt. Sok időt töltöttem tanulással, buszozással és csomót stresszeltem teljesen felesleges dolgokon. Voltak barátaim, néha-néha elmentünk bulizni, de leginkább csak kávézóba vagy plázába jártunk. Az osztályközösség nem rossz, de nagyon nagy létszámú osztályba járok így eléggé klikkesedtünk, online suli alatt meg teljesen eltávolodtunk. Nem volt középsulis szerelmem, 15-17 évesen még nem igazán érdekelt ez, utána pedig karantén lett és nem igazán mentünk helyekre. Most nagyon szomorú vagyok, hogy visszanézek, mert bár megismertem a barátaimat, akiket nagyon szeretek, mégis úgy érzem elvesztegettem a tinédzserkorom. Az utolsó évem ugye tönkre ment a vírus miatt, és se szalagavató, se after, se sulibál stb. nem volt. Nektek milyenek voltak a középsulis élményetek? Más is érezte úgy, hogy nem voltak olyan jók? Mostani végzősök, ti mennyire bánjátok, hogy elmaradtak ezek az események?

2021. febr. 16. 13:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
90%
Én most vagyok 10.-es viszont én is rengeteget gondolkodom ilyen dolgokon, hogy mikből maradtam ki a vírus miatt, stb. Tavaly lett volna nomád táborunk, ezt elvileg idén bepótolják, de már szeptemberben is ezt mondták. Idén volt média és dráma óra, ezekből kb 5 órát tartottak meg, pedig 8. óta ezt vártam. Szerintem a középsulis szerelem kimaradását még be tudod pótolni egyetem alatt, valószínűleg nem olyan lesz mint a filmekben, de hát mi olyan? Nagyon sajnálom hogy nem lesz szalagavatótok, el sem tudom képzelni mennyire rossz lehet:(( Szerintem nagyon sok diáknak rengeteg dolog kimaradt most, én is nagyon szomorú és csalódott vagyok miatta, de remélem minél több dolgot be tudsz majd pótolni a jövőben!
2021. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Ezzel a legnagyobb baj, hogy még a suli bevégzése után is ezek gondolkodsz. Lépj túl rajta, mert a középiskola x éve csak egy nagyon kis, unalmas része volt az életednek. Sokkal többet fogsz szenvedni az életben, ami jó, mert új dolgokra tanít meg.
2021. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem..én is a filmekhez hasonlítottam a középiskolai éveket. Úgy terveztem, hogy ezek az évek teljesen mások lesznek, mint az általános sulis éveim..teljesen új lapot índítok. Össze haverkodok a menő arcokkal, bekerülök közéjük és végig bulizom/csajozom a sulit.

Csak azt nem vettem figyelembe, hogy kigondolni még nem elég és a "szociális képességeim ezeknek nem felelnek meg". Meg is szívtam, mert akkor figyeltek fel rám igazán, azt 2 évig szopattak.

2021. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
A szórakozóhelyek / fesztiválok / fiatalos kocsmák többségébe eleve a fiatal felnőtt korosztály jár, nem a kamaszok. Nekem sem 16 évesen koromból származnak az ilyen fajta élményeim, hanem úgy nagyjából 18-23 éves korból, utána meg szép lassan kinőttem ebből a világból.
2021. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem pozitív volt. Nem olyan volt, mint ahogy elképzeltem, de pozitív volt, nagyon.
2021. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Én nem is tudom hogy képzeltem el a középiskolás éveimet. Igazából annyit szerintem nem gondolkoztam rajta, hogy majd milyen lesz, de szerettem volna új baráti társaságot magamnak, és hogy sikeresen beilleszkedjek az osztályközösségbe. Annak örültem igazából, hogy általános iskolában volt egy lány, akit nem szerettem, de folyton rám akaszkodott, hogy majd középsuliban megszakítom vele a kapcsolatot, és új barátokat keresek. Ennek ellenére osztálytársak lettünk, összehozott minket a sors, és most ő a legjobb barátnőm :D

Az osztályközösségbe persze nem illeszkedtem be. Volt pár barátom meg akikkel jóban voltam, de az osztály felével kb. a négy év alatt ha három mondatot beszéltem. Tizedikben a saját baromságom miatt elkezdtek piszkálni, ami miatt a mai napig sokat szorongok, és folyton beképzelem magamnak, hogy engem nem szeretnek az emberek, szóval olyan vegyesnek mondható az egész. A tizedik évet úgy egy az egyben kitörölném, a kilencedikes oké volt, a tizenegy-tizenkettedikes pedig már inkább jó.

2021. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem elég rosszak volt a gimis éveim. Nem volt jó az osztályközösség, nem voltak barátaim az osztályból, szenvedés volt minden egyes nap.

Mit nem adtam volna azért, ami most van, hogy nem kell személyesen bejárni a suliba. Jobb lett volna, ha ez a mostani pandémia 10 évvel korábban történik.

2021. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Én még szerencsére az Amerikai pite-jellegű filmek előtt kezdtem a középiskolát, ezért nem volt semmi különösebb elvárásom, hogy majd tuti végig lesz bulizva meg d*gva a 4 év, és ha nem, akkor szar lesz. Szóval tök jó 4 év volt, mindenből annyi, amennyi kellett. :)
2021. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekes olvasni, mennyire másként élte meg mindenki.

Első: remélem megtartják még nektek a nomád tábort!

2021. febr. 16. 17:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan középszar volt. Az osztálykozossegunk nem volt jó, de ennek ellenére volt pár legjobb barátom, akikkel a mai napig kb napi szinten tartjuk a kapcsolatot és szamithatunk egymásra. A tanáraim közül a legtöbb normális volt, de volt egy aki előszeretettel alazott meg diákokat. Kicsit határozatlan voltam akkoriban, ezért volt pár osztálytarsam, akik a hátam mögött folyton kinevettek, az a fura, hogy nem is esett rosszul, egyszerűen elfogadtam, h hat biztos ez van, bena vagyok és kész. Amióta kikerultem a gimibol minden megváltozott, ahogy a többi ember állt hozzám önbizalmat adott. Egyetemen rengeteg embert megismertem, és olyan jo volt (korona előttig) mintha valami álomban lennék. A gimi szerintem egy vékony rétegnek, olyan csodálatos, de ők elég hamar kiegnek :D nálunk a "legmenobb" fiu első szemeszter után otthagyta az egyetemet, és arupakolo..
2021. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!