Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Voltál már úgy hogy valakitől...

Voltál már úgy hogy valakitől kaptál egy drága ajándékot, és nem örültél neki, hanem inkább haragudtál/mérges voltál rá, amiért ennyi pénzt rád költött? (és előtte meg is kérted hogy ne vegye meg)

Figyelt kérdés
Bocsi ha rossz kategóriába tettem, ne jelentetek ha rosszba tettem légyszi:(

2021. márc. 11. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, történt már velem ilyen
Nem történt még velem ilyen
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
26 ezer forintos téli bokacsizmát kaptam tavaly édesanyámtól, hiába mondtam neki hogy ennyiért nekem nem kell csizma, erősködött hogy ez bőrből van, sokáig kitart, stb. Lehet hogy igaza van, de én ettől függetlenül megharagudtam rá egy kicsit, mert annyira nem vagyunk eleresztve hogy random 26 ezres cipőt kapjak, másra is el tudta volna költeni azt a pénzt. :/ de természetesen hálás is vagyok neki, nem arról van szó hogy most egy életre meggyűlöltem.
2021. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Tinikoromban anyám megvett valami vastag ezüst nyakláncot mert valaki más is vett a lányának. Sosem hordanék olyat, sosem tetszett. Ráadásul nagyon szarul álltunk anyagilag, nem volt egy észszerű döntés kiadni azt a pénzt egy olyan cuccra amiről nagyon jól tudta hogy a büdös életben nem veszem fel. Csak hajlamos volt ilyen dolgokra, hogy látta hogy más vesz valamit a gyereknek és erre ő is vett pedig tudta hogy nekem nem fog tetszeni. De a másik szülő látta hogy ő is vett és neki ez volt a fontos. Még mindig csinálja néha, a munkahelyére járnak be árusok és a kolléganői vásárolnak a lányaiknak pl. plédet, ágyneműt meg ilyeneket és akkor anyám ott előttük felhív hogy kell-e mikor nagyon jól tudja hogy nem kell. De a többiek látták hogy ő venne ha kérném, szóval elégedett.
2021. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én önmagában azért, mert valaki drága dolgot ad nekem, nem haragudnék. Ha önálló keresettel rendelkező, felnőtt ajándékozóról van szó, ő nyilván tudja mérlegelni, mit engedhet meg magának és mennyi pénzt tud ajándékra szánni. A másik dolog meg az, hogy nem vagyunk egyforma anyagi helyzetben, és nem feltétlenül a drágább ajándék jelent nagyobb áldozatot. Egy szegény embernek, akitől egy tábla csokit kapsz, annak ez sokkal nagyobb anyagi megterhelés, mint egy gazdagnak az, ha egy iPhone-t vesz neked.

Viszont ha olyasmit kapnék, amit előtte direkt kértem, hogy ne vegyenek nekem, azt visszavinném a boltba vagy eladnám. Csak olyan dolgokat szeretek tartani a háztartásomban, amire valóban szükségem van és nélkülözhetetlen a számomra. Nem vagyok híve a túlfogyasztásnak, nem szeretem halmozni a fölösleges tárgyakat.

2021. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 nekem is szükségem volt rá, nagyon szerettem volna és ezt ő is tudta, csak megkértem hogy ne vegye meg mert hogy azt a pénzt másra is el tudjuk majd költeni.
2021. márc. 11. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!