Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyenek a nők?

Miért ilyenek a nők?

Figyelt kérdés

Mostanában többet gondolkodtam a kelletén azon, hogy miért vannak ezek a feminista pártú emberek, szervezetek stb. Mindig próbálják felhívni magukra a figyelmet a nők, hogy ők ugyanolyanok mint a férfiak, de hát ez annyira clown shit. Mindig csak az előnyt keresik maguknak és abba nem gondolnak bele, hogy a férfiaknak még talán rosszabb dolguk volt a régebbi időkben... Biológiailag amúgy sem lennének ugyanolyanok és az határoz meg mindent igazából.

Itt már rég nem az egyenjogúságról van szó, hanem arról, hogy a legjobb dolgokat érjék el maguknak és felborítsák az ,,egyenlőséget’’.

Azon is elkezdtem gondolkodni, hogy ugye sok férfinak elvárás, hogy a nő minden szempontból kisebb legyen. Lehet, hogy alacsonyabbak, de már alig lehet látni nem túlsúlyos/kövér nőket. Nekem ez annyira ellentmondásos.


Ezzel senkit nem szándékozok megbántani, véleményekre lennék kíváncsi. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. márc. 16. 20:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

"férfiaknak még talán rosszabb dolguk volt a régebbi időkben"


Arról még nem hallottam népdalt, hogy az asszony haza megy, a férj nem hívja "asszonyomnak" és emiatt megveri a feleség a palit



2. Elmenék én a városba, piros gyöngyöt vettem.

Azt én hazavittem, asztalomra tettem.

– Híjj uramnak éngem, kincsem feleségem!

– Nem hílak én téged teljes életemben,

Mert az apám házát nagyobb urak járták,

Őköt sem uraltam, téged sem urallak.


3. Elmenék én az erdőre, somfa pácát vágtam,

Azt én hazavittem, ajtóm után tettem.

– Híjj uramnak éngem, kincsem feleségem!

– Nem hílak én téged teljes életemben,

Mert az apám házát nagyobb urak járták,

Őköt sem uraltam, téged sem urallak.


4. Elévettem én a pácát, ütni-vágni kezdtem.

– Uram vagy, uram vagy, teljes életemben,

Uram vagy, uram vagy, egész életemben.

2021. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem abba kéne hagynod a gondolkodást.
2021. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
Azért ilyenek, mert a hormonális hullámzás miatt hullámzó az érzelmi életük is. Ez a férfiakra kevésbé jellemző (biológiai okok miatt) és nem is értik meg a nőket. Ebből származnak a konfliktusok.
2021. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

"Itt már rég nem az egyenjogúságról van szó, hanem arról, hogy a legjobb dolgokat érjék el maguknak és felborítsák az ,,egyenlőséget"


Korántsem a legjobb dolgokat akarjuk mi nők. Csak tudod tök jó lenne, ha éjszaka bátran haza mernék sétálni anélkül, hogy attól kéne félnem, hogy valaki megerőszakol.

Tök jó lenne, ha az utcán a munkások nem fütyülnének oda nekem, mint egy kutyának.

Tök jó lenne, hogyha egy buliba felveszek egy rövidebb ruhát, ne tekintsenek rám úgy, hogy egy ingyen kibérelhető szexuális tárgy vagyok.


A férfiaknak rosszabb volt régebben?

Tudod te, hogy mióta van szavazati joga a férfiaknak? És a nőknek?

Hány királynőt ismersz a magyar történelemben? És hány királyt?

Szerinted miért lett akkora hírneve annak, hogy Amerika alelnöke egy nő lett?

Szerinted hány nő házasodott úgy a történelemben, hogy igazán szerette a párját és szerelemből ment hozzá?

Szerinted mi az alapja annak a mondásnak, hogy "a medve nem játék, az asszony nem ember"?


Ezeken gondolkozz ez kérlek, utána mesélj mire jutottál ;)

2021. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%

Hány királynőt ismersz a magyar történelemben? És hány királyt?


biztos nem az az oka, h tényleg hormonálisan kiszámíthatatlanok a nők és olyan döntéseket hoztak volna, amelyek nem biztos, hogy hosszú távon megoldás lett volna...

2021. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

#1: el kell hogy keserítselek, elég sok kimutatás készült arról hogy bizony férfiak is lehetnek családon belüli erőszak elszenvedői, csak nem mertek beszélni róla mivel:

1. Szégyenlik

2. Nincs kihez fordulni ilyen esetben, nem tudsz besétálni a rendőrségre hogy az "asszony" neked ugrott a nyújtófával mivel kiröhögnek, de ha te önvédelemből mégis kezet emelsz rá akkor elhurcolnak mint családbántalmazó

3. Az olyanokról már ne is beszéljünk amikor a feleség a gyerekkel tartja sakkban a férjet, azzal fenyegetőzik hogy ha elhagyja többet nem láthatja őket, ha a nő ki akar lépni a házasságból akkor a gyerekeket teljesen az apjuk ellen hangolja stb...

Vannak már amúgy tőlünk fejlettebb civilizációkban ilyen férfiszervezetek csak nem kapnak akkora médiahajcihőt


Mi a tanulság?

Le kell szarni éppen melyik szervezet miért tűntet és alaposan ki kell ismerni a párod mielőtt összekötöd vele az életed

2021. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

6!

Akadjunk már le erről a hormonális témáról ha lehet!

Vannak akik tényleg úgy képzelik el a nőket, hogy 0-24ben hisztiznek, sírnak meg fagyit zabálnak?

Hormonálisan kiszámíthatatlanok? Hmm...érdekes. Én még nem hallottam olyat, hogy egy sebész doktornő műtét közben műhiba miatt megöl egy pácienst, majd a bíróságon elengedik, hiszen bizonyítottan a hormonai miatt cseszte el.

És mi a helyzet Mária Teréziával? Hány olyan törvénye volt, amit "hormonálisan kiszámíthatatlan" állapotban hozott? És mi újság II. Józseffel? Halála előtt a törvényei jókora részét visszavonta. "Hormonálisan kiszámíthatatlan"lett volna?

2021. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a fáradozásodat, hogy népdalokat küldtél el nekem! :)

2.: Jogos! haha

3.: Általánosságban ez igaz, de nem szabad ítélkezni külső alapján!

4.: Köszönöm szépen a magyarázatot! :)

5.: Ilyenkor csak a nők mesélik be maguknak ezeket... mint amikor a feketék mindenben rasszizmust látnak már, az azt jelenti, hogy ők a legnagyobb rasszisták. Persze értem én a nézőpontodat, abban teljesen igazad van, hogy a régmúltban szörnyen viselkedtek a nőkkel.

2021. márc. 16. 21:02
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
7-es, nem azt állítottam, hogy nem lehet, de annyira mégsem volt gyakori hogy népdal formában elterjeden.
2021. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

9!

Könyörgöm, mondd hogy troll vagy...

Szerinted az a megannyi megerőszakolt nő csak bemesélte magának? Szerinted csak a madarak csicsergését halljuk félre és hisszük azt munkások fütyülésének? Szerinted csak álmodjuk, hogy tárgyként tekintenek ránk?

2021. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!