Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szóltak be már azért mert nem...

Szóltak be már azért mert nem tudtál idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Azokhoz a fiatal társaimhoz szól a kérdés akik már kaptak keresetlen szavakat azért mert nem tudtak valami idegen nyelvet.


Hogyan reagáltátok le a kritikát?


Sajna én egy darab szót nem vagyok képes megtanulni, diszlexiás meg diszgráfiás sőt még diszkalkuliás is vagyok, képtelen vagyok nyelvet megtanulni, próbáltam én már mindent.

Ezt persze sokan nem tudják, és kaptam meg párszor, hogy milyen szánalmas vagyok, hogy 23 évesen semmit nem tudok, hisz már 12 évesek is tudnak valamennyire angolul legalább a játékok miatt. Érdekesség 10 éves koromtól GTA ,Driver,Farcry-val játszottam, csak akkor tudtam -akár 2 év játék után- továbbmenni szinteken ha le lett töltve a magyarítás, hiába a sok szótár használat játék közben, meg a google fordító Driver 4 játékot 3 év után sikerült végig játszanom nyelvi nehézségek miatt. :D pedig naponta játszottam vele, nem adtam fel.


Na én ezért el is döntöttem, hogy soha nem megyek külföldre mert nem értenék valamit aztán baj lenne. Ez miatt néha-néha visszatér bennem , hogy én sosem leszek kimondottan boldog mert kimaradnak élmények és kedves embereket kell visszautasítanom azzal, hogy nem tudok velük beszélni, ez frusztrál, de fogyatékosságommal nem tudok mit csinálni.


Aki hasonló cipőben jár, hogyan győzi le ezt a nyomasztó dolgot?



2021. márc. 27. 00:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%

Alap.

Angol nélkül nincs technikai nyelv. Többet ér egy tárgyalás szintű angol ismeret, mint egy programozói. Programozni bárkit meg lehet tanítani. Angolul nem.

2021. márc. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele. De nem tudok mit csinálni, előbb tanulom meg a Radnóti verseket visszafele mint három szót angolul.
2021. márc. 27. 00:56
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul tanulsz. Ha se írni, se olvasni nem tudsz rendesen, akkor ne a tankönyvet vedd elő. Hallás után kell megtanulnod, erre van pár lehetőséged.
2021. márc. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem kifogás tényleg. Egy picit pörgősebb magyar zenére gondolj , na ha én azt hallgatom csak egybefüggő halandzsát hallok , néha néha valami érthető szöveggel, de nem az egészet értem, ahhoz nekem keresni kell a dalszöveget és követni. Így pedig nem igazán lennék képes tanulni idegennyelvet, jó sok időt elpazaroltam már filmekre is. Nekem elmondták, hogy több esély van arra, hogy rendőr legyek ( disz izékkal kizáró ok a rendvédelmi pálya) mint, hogy angolul vagy bármi nyelven megtanuljak. Ezt szakember mondta.
2021. márc. 27. 01:16
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Én sem tudtam középsuliban angolul megtanulni.

Játék, Doktor House sorozat, online videochat, külföldi utak. Ezek segítettek.

Borzalmas és unalmas a nyelv oktatás suliban. Nem táblázatokat kell tanulni. Magyarul sem úgy tanultál meg, aztán mégis tudsz magyarul.

2021. márc. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát te csak egy nyelven beszélsz? Ez mifelénk olyan, mintha c kategóriás lennél. Proli szint.
2021. márc. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

En is mindjart a hallas utani tanulast mondtam volna. A neten nagyon sok ilyen tanito video van font. Lehet hogy nem segit, de ilyesmikkel probalkoznek.

https://www.youtube.com/watch?v=mtK6b40-CzA

2021. márc. 27. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem angol dalszövegekkel kell kezdeni, hanem célzottan tananyaggal, ami a kezdő szinten könnyű, lassú beszéddel indít.
2021. márc. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6 de a c-k beszélnek beás nyelven, nekem meg még az sem ment, se a lovári.


Köszi srácok, akkor lényegében ez a probléma nagyjából csak engem érint akkor. Valahogy majd elbújok.

2021. márc. 27. 06:55
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Engem külföldön szóltak meg. Tudtam valamennyire angolul, viszont egyszer egy boltban (angol nyelvterületen) citromlét akartam venni, viszont nem tudtam, mi a citromlé angolul, ezért megpróbáltam azt körbeírni az eladónak. Nem sikerült, és a végén lecseszett, hogy minek jöttem ki, ha nem beszélem a nyelvet...

Azóta viszont fejlődött még többet az angolom (leginkább azért, mert angol nyelven olvasok/olvastam regényeket), olyan szinten, hogy gondolkozok egy felsőfokú nyelvvizsgán.

2021. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!