Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 14 évesen ki meddig lehetett...

14 évesen ki meddig lehetett kint este? Mire kellett hazaérni?

Figyelt kérdés

Nektek a szüleitek általános iskola, 8.osztály/14 évesen este meddig engedték, hogy kint legyetek? (Most a koronavírustól független válaszokat várok..)


(A kérdést egy eszmefuttatás szülte, én huszonéves vagyok már, nekem ennyi idősen 20:00 volt az idő amire itthon kellett lennem, nagyon kivételes esetben lehettem kinn tovább, ha volt valami esemény a városban, de ez nagyon elenyésző számú volt. Ez a "hazaérési idő" persze az idő múlásával később és később lett majd megszűnt.)



2021. ápr. 9. 21:12
A kérdező szavazást indított:
Akármeddig kint lehettem
Hajnali órákig kint lehettem
24-re kellett hazaérnem
23-ra kellett hazaérnem
22-re kellett hazaérnem
21-re kellett hazaérnem
20-ra kellett hazaérnem
19-re kellett hazaérnem
18-ra kellett hazaérnem
Korán haza kellett érnem
36 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Sötétedésig. Amiben nem értem a logikát, mert nem kellett megerőszakolástól tartani, mert békés faluban éltünk, és amúgy is férfi vagyok.
2021. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Uuu, tényleg a sötétedés opciót is bele akartam tenni, csak elfelejtettem menetközben.


Én azt a logikát látom benne, hogy ahogy lement a nap, kicsit hűvösebb is lett, és ennek okán lehet, hogy a szülők hazarendelték a gyereket, nehogy megfázzon vagy ilyesmi. :) (Mondjuk ez télen sokszor már késő délután, nyáron meg már jócskán este de mindegy.)

2021. ápr. 9. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függött, hogy kivel vagyok és hol.

Volt egy 6 évvel idősebb barátnőm (idősebb bátyám volt osztálytársa, amolyan családbarát), akivel akár este 10-11-ig is elmehettem akár presszóba is.

Bátyámmal (4 évvel idősebb) akár egész este is kint maradhattam pl házibuliban, a bátyám osztályával.

Ha csak sétálgatni mentem velem egykorúakkal, akkor vacsoraidőre kellett hazaérni, kb 7-fél8 körülre. (kivéve nyáron, akkor sötétedésig kint maradhattam)

A lényeg az volt, hogy mindig telefonáljak és szóljak hogy mikor hol vagyok és meddig.

25/N

2021. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függött. Sulinapon suli után mentem haza ebédelni, nem járhattam el sehova, kivéve ha volt edzés vagy szakkör, de onnan is egyből haza kellett menni. Ha pénteken vagy hétvégén barátnőhöz átmentem, onnan hatkor, de telefonos könyörgésekkel legkésőbb nyolckor meg kellett érkeznem. Ez alól egyetlen kivétel az a barátnőm volt, aki a velünk párhuzamos utcában lakott, az ő anyjával jóban volt muterom is, ott maradhattam kilencig is vagy ott is alhattam.
2021. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt megszabva:)
2021. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Engem nagyon rövid pórázon tartottak. Télen hatra kellett hazaérnem, nyáron már maradhattam 7-ig is, de ha késtem mindig hívogattak, hogy merre járok. Volt előttünk egy játszótér, amire konkrétan ki lehetett látni az ablakból, de ha nem voltam otthon időben, lejöttek értem, és hazaráncigáltak a barátnőim szeme láttára. Nem egy kellemes emlék.
2021. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen random volt, hogy mikor meddig maradhattam kint. Mikor egyedül sétálgattam a környéken, akkor azért kiabálás volt amiért 19:30-ig nem értem haza. Viszont barátokkal meg simán elengedtek olyan mozira ami 21-kor végzett és 21:30-22re kerültem haza.

De általában sötétedéskor volt az általános.

Apukám ilyen szempontból lazább volt, szerintem túl laza ugyanis külföldi nyaraláskor simán belegyezett, hogy éjfél után esetleg hajnali 4 körül egyedül sétálgassak a szállás környékén. (bár ez nem "hazatérési idő", hanem csak pár alkalom volt)

L

2021. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 évesen azért már bármeddig kint maradhattam, ha szóltam merre vagyok. Előtte kisgyerekként volt a "lámpaoltásig" szabály (kb alsó osztály végéig.).
2021. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem mázlimra elég lazák a szüleim, és mivel elváltak kiskoromban így apám külföldön volt akkoriban, szóval Anyumékkal éltem és ő rendkívül rugalmas volt, vagyis inkább nem volt megszabva semmi. Kötetlen kistini korom volt De 14 évesen amúgy nem igazán járkáltam ki max este 22-23, persze a szülői aggodalom meg volt de nem volt több annál hogy felhívtak.
2021. ápr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

21-22 óráig. De szartam rá és hazamentem tök részegen éjjel valamikor. :D

Kaptam is érte rendesen, nem is mehettem egy darabig sehova, de amikor letelt a bünti, akkor újra produkáltam ugyanezt és így tovább és tovább, majd teltek az évek és beleuntak és a végén már legálisan jártam haza orcsotány részegen! :D

2021. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!