Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg mindenki ezt szeretné...

Tényleg mindenki ezt szeretné csinálni?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran szoktam társkereső oldalakon "böngészni", az emberek magukról adott leírását olvasgatni. Főleg az én korosztályomban teszem ezt (18-25), kíváncsiság és tényleges társkeresés miatt is. A nők 95%-ka azt adja meg leírásban, hogy szeret sétálni, túrázni, olvasni, zenét hallgatni, moziba járni, emberekkel találkozni, bulizni stb..

Miért? Nem értem, hogy ez miért számít. Szinte kizárt dolog, hogy ezeket normál, átlagos munka mellett tudja mindent végezni. Nekem is van úgy 1 tucat dolog amit szeretek csinálni, de eszem ágába nem lenne ezek közül mindet leírni, mert mióta dolgozom, azóta tudom, hogy az elkövetkezendő úgy 10 évben a nagy részét nem fogom csinálni, mert nincs rá időm, vannak fontosabb elfoglaltságaim is.

Akik leírják a fentebb említett dolgokat (sokszor a leírás 90 %-a arról szól, hogy mit szeretne csinálni), mint érdeklődési kör, azok ezzel azt akarják mondani, hogy "eltartott" pozícióba szeretnének kerülni a kapcsolatban, hogy legyen idejük az összes hobbijukra? Vagy mi miatt gondolják azt, hogy ezek lesznek a legmeghatározóbb dolgok egy kapcsolatban?



2021. ápr. 10. 12:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Látszik, hogy fiatal vagy még. Fordítok:

Szeretek sétálni: múlt hétvégén lekéstem az utolsó buszt, így gyalogoltam két megállót.

Szeretek túrázni: két éve elmentem a Margit-sziget közepéig és vissza!

Szeretek olvasni: múltkor egy egész cikket elolvastam a Kiskegyedben.

Szeretek zenét hallgatni: állandó be van dugva a fülem. Mindegy, hogy mi, csak szóljon!

Szeretek moziba járni: az előző randin elvitt a pasi.

Szeretek emberekkel találkozni: diszkóba járok.

Szeretek bulizni: iszom és dohányzom, időnként meg is dugnak.

2021. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1: Hát ez hatalmas :D Kösz a fordítást.
2021. ápr. 10. 12:49
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt ezek között nincs semmi extrém. Alapot adnak egy közös programhoz, akár hétvégén, akár este. huszonévesen a munka után nem ritkán, heti 4-5 este nem hazamentem, hanem ismerősökkel találkoztam, beültünk valahova, akár moziba is mentünk, vagy csak sétálgattunk a városban, parkban, miegyéb. Szóval ezek egyáltalán nem elrugaszkodott ötletek.

Más kérdés, hogy ha azt mondom, hogy "szeretek puzzle-zni" (de 2 éve befejezésre vár egy bonyolult 2000-esem a padlón) vagy "szeretek horgolni" (de kb. 4 éve már egyáltalán nem horgoltam semmit, mert a macska mellett nem tudom elővenni a fonalat), de ezek is elmondanak valamit arról, hogy milyen vagyok, habár a napi időbeosztásomat jelenleg tényleg nem érintik.

2021. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Ezek ilyen full általános bullshitek. Az egyes jól leírta kb mit jelentenek. Azt mégse akarják leírni, hogy egész nap a mobilomon nyomom a Candy Crusht és görgetem a facebookot.
2021. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Valami írni kell arra a nyomorult adatlapra, most mit írjon oda az ember?

Amúgy akinek ilyesmikre nincs ideje, az mégis mit csinál? Én főállás és család mellett vállalkoztam, sportoltam, szoktam olvasni, zenét hallgatni, együtt szoktunk kisebb túrákra menni... ezek nem annyira lehetetlenül időigényes dolgok.

2021. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy, otthon ülnek és várják a lovagot, de mind aaaaaaaaanyira elfoglalt h csak 1 hónap mulva tud randit igérni, közben meghalnak az unalomtól.
2021. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Írjál már legyél szíves valamit, ami szerinted elfogadható! Mert, ha valaki nem ír ki semmit az adatlapjára, akkor megy a hiszti, mert még kitölteni is lusta, mit akar, várja a férfiakat, majd azok kérdezzenek, ki se tölti, semmi erőfeszítést nem tesz, nem érdekli semmi stb. Ha azt írja, hogy pl. szeret utazni, akkor egy pénzéhes ri*c és nyilván azt várja, hogy majd te ide-oda utaztasd (ezt már ezen az oldalon tanultam :D). Ugyanez az étterembe járás, bor stb., pláne ha ilyen képe is van. De ezek szerint az sem jó, ha tök átlagos elfoglaltságai vannak és pl. szeret olvasni, sétálni stb. Akkor mi a tökömet írjon ki? Én is mindig ki szoktam írni, hogy mit szeretek, mivel szoktam foglalkozni stb., mert gondoltam ez egy hasznos információ, valamennyire lejön ebből is, hogy én milyen ember vagyok, az érdeklődési kör is lehet egy közös pont stb. Én azt is szeretem, ha a másik félről látok ilyen információkat, mert az is egy jó kiindulópont. Ezt meg nem is értem, hogy egy átlag ember életébe ezek a tevékenységek miért ne férhetnének bele... valószínűleg nem jut ideje mindegyikre minden nap, nincsen kedve mindegyikhez minden nap stb., de attól olvashat, sétálhat, túrázhat stb. rendszeresen, akár nagyobb időközönként is és szeretheti, élvezheti.
2021. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Az altalad felsorolt programok nagy resze ingyenes. De neked ez se jo.


Munka mellett is lehet ilyen programokat csinalni.


Azon gondolkozz el,h miert feltetelezed a legrosszabbat a masikrol es ez nagymertekben akadalyoz a tarstalalasban. Itt ez a legnagyobb problema.

Az elejen beszeltek rola ugyis, kinek mi a munkaja. Ha nincs bevetele,nem ismerkedsz tovabb. Ez igy tiszta.

2021. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7: Hogy mit látnék szívesen egy leírásban? Hogy mivel tölti ideje nagy részét, mivel foglalkozik, hogyan él, hogyan szeretne élni, mit fog várhatóan az elkövetkezendő pár évben csinálni, mit vár el egy kapcsolattól. Készítsen mondjuk egy 5 éves tervet. Az alapján jobban el lehet dönteni, hogy van-e értelme vele felvenni a kapcsolatot, mint a hobbijai alapján.
2021. ápr. 10. 14:49
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
5 éves terv 😂😂 mint a szocializmusban Nahjo ez kegyetlen
2021. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!