Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is küzd azzal, hogy...

Más is küzd azzal, hogy mindig mindenki azt hiszi, jobban tudja mi baja a babának, mit szeretne, mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

Főleg családon belül jellemző ez, de sok ismerős öreglány is csinálja, hogy meg akarja mondani, hogy mit szeretne a babám, mi lenne jó neki, mit csinálok én rosszul stb. Persze anélkül, hogy bárki is kérdezte volna a véleményüket.

Tudom-tudom, egyik fülemen be, másikon ki, de 9 hónapja ez megy, és rohadt idegesítő. Elég határozott jellem vagyok, ha valaki nagyon erőszakos, még meg is mondom, hogy köszi, de nem kérek tanácsot/segítséget, nonstop együtt vagyok a lányommal, ismerem, tudom, mikor mi baja, mit szeretne, mi jó neki. Egy pillanatra megsértődnek, aztán nyomják tovább. Kisvárosban élünk, mindenki ismer mindenkit generációkra visszamenőleg, gondolom ezért érzik úgy még a kívülállók is, hogy beledumálhatnak, de rettenetes. Minek altatom, nem fáradt (nem, persze, 1 percen belül aludt), kell rá még pulcsi (hogyne, így is épp azt nézem, nincs-e melege), minek szoptatod még (9 hónapos), hülyeség, hogy nem ehet xy dolgot, ne vedd fel, nem lesz baja, ha bőg egy kicsit, elkényezteted, és még sorolhatnám. Mindenhol ez az okoskodás megy az idősebb rokonok, ismerősök részéről, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"? Egyszerűen nem lehet leállítani őket, ha ellentmondok, lesajnálóan legyintenek. Nem befolyásol ez amúgy, csinálom, ahogy jónak látom, csak idegbajt kapok tőlük.


2016. márc. 27. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Már 2 hónapos korában is el tudtam engedni a fülem mellett az ilyeneket. Mindenki tudja mi a jó a babának és engem ez majdnem 2 hónapon keresztül elbizonytalanított. De amióta elmúlt ez az érzés nem törődöm az ilyenekkel.

Próbálom reakció nélkül hallgatni az ilyeneket és vagy sikerül, vagy nem. Család csinálja, pontosan a szüleim és anyósomék is.

Egyébként hasonló dolgok, ne altassam állandóan, adjak neki több rendes kaját mi már nem ettünk ennyi tápszert, megfázik, melege lesz, majd alszik ha álmos, sírna ha fáj a hasa, ne vegyem fel ha sír kell neki olyat is így csak elkapatom, ne fürdessem ilyen korán, mi az, hogy nem akarok neki krémtúrót adni stb.. 6 hónapos, egyébként lehet én is ki lennék akadva ha többet hallgatnám, viszont napi szinten nem találkozok velük, még csak minden héten sem.

Szerintem sose múlik el, később se lesz jobb. Így muszáj megszokni és elengedni a fülünk mellett. Régen máshogy csinálták, a mi babáinkkal meg nem ők foglalkoznak napi szinten, a legjobb rájuk hagyni.

2016. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eleinte engem is elbizonytalanítottak, egy-két hülyeségre még rá is vettek, aztán ahogy egyre jobban belejöttem, egyre inkább ellentmondtam. Érdekes, hogy engem pont eleinte nem idegesített, mert akkor még azt hittem, majd abbahagyják :D Most viszont már nagyon zavar, mert csak nem marad abba, és én napi szinten hallgatom ezeket, mert ha anyámmal mondjuk aznap nem is találkozom, a szomszéd utcában lakó Marinénivel tuti összefutok a boltban. Ráadásul nem ritkán hatalmas ökörségeket mondanak, amik ilyen ezeréves tévhitek, mint a vizes tej stb. Amúgy többnyire hasonló dolgokat hallgatok, mint te, csak naponta minimum 2x.
2016. márc. 27. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Akarhanyszor sirt v nyoszorgott vmiert a babam,az anyos szerint hasfajas. Falnak mentem tole h nyosszent kettot a gyerek es jott a "biztos a hasa faj" szlogen...egy ideig nagyon idegesitett aztan megtanultam lesz@rni;)
2016. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem anyukám és a nagymamám nem tudtak sokáig szoptatni, nyilván mert a régi szokás szerint ugye időre etetés, teáztatás, persze, hogy így elapad a tej 2 hónap után. Ettől függetlenül folyton okoskodtak hogy szoptassak, mit egyek, mit ne, minek adok neki megint cicit stb, és teljesen ki voltak akadva, hogy nem azt csinálom, amit mondanak. Emellett ha a szerintük ideális 3 óra előtt sírt a babám, és valamelyik épp itt volt, rögtön jött a kevés a tejem, nem jó a tejem, híg a tejem, vizes a tejem szöveg. Merthogy ha minden oké, NEM LEHET éhes ilyen hamar. Hetente 3x legalább végighallhattam az ilyen baromságaikat, aminek mindig az volt a lényege, hogy nem elég a szoptatás. Csak mert ők nem tudtak szoptatni, csak 2 hónapig, nyilván törvényszerű, hogy nekem se fog menni. 9 hónapja szoptatok, a nagyanyámnak a mai napig az az első kérdése ha találkozunk, hogy még mindig van-e tejem, szoptatok-e. Mikor mondom, hogy igen, csóválja a fejét...
2016. márc. 28. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:

A nagyanyám szinte minden egyes alkalommal, ha nyugtalankodott a babám, megkerdezte, nincs e nálam tea? Éppen teáztathatnám is, mert tapszeres, nem zavarná össze, de nem szoktam, szerintem semmi értelme. Ha szomjas, kap vizet. Bekakilt, van nálad tea? Bentragat a büfi, van nálad tea? Már 3 órája egyik kézből a másikba vándorol a gyerek, teljesen kimerült, de talán a tea segítene?

Ne haragudj, de ha elég határozott vagy, és jól szocializált, akkor ezt tudnád kezelni. Hidd el mki jobban tudja majd mint te, ez már nekem is világos, pedig csak 4 hónapos a babám. Anyám jött azzal, citromlevet neki, hisz úgy csuklik! Anyósom már adná neki a babapiskotat, ő úgy csinálta! Idézem " az egész hozzataplalas hülyeség"! Nagynenem éppen csak megerkezik, már pelenkazza is át, tökmindegy, hogy én előtte cseréltem 5 perccel. Sógornom szerint barbár vagyok, mert befújok az orrába tengervizes orrspray-t, hisz úgy megijed tőle!

Sorolhatnam még! De minek! Hamarosan beszélni fognak a gyerekeink és megmondjak mi kell nekik! Ne foglalkozz velük, örülj azért, hogy foglalkoznak a babával, néha rájuk lehet bízni. Biztosan szeretik, csak ilyen furcsán mutatják ki.

2016. márc. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértelek.. Anyukámmal és anyósommal is jó a kapcsolatunk nagyon, de még ígyis ki tudtak akasztani. Nem mondtam meg persze, nem akartam megbántani őket, meg az elején még én sem voltam biztos a dolgomban, csak a megérzésem volt, hogy ezt nem így kéne. Anyu minden nyösszenésére azt kérdezte, hogy nem éhes a gyerek? (Előtte etettem...). Meg hogy tegyük le a kiságyba. Azóta is azt kérdezgeti, de már ő is csak nevet rajta, mert tudja, hogy az az utolsó hely, ahol elalszik :D


Anyósom meg azzal jött, hogy hagyjuk nappal nyüglődni, mert akkor éjjel jobban alszik, meg szokjon hozzá, hogy nem veszem fel ill. nem etetem meg azonnal, mert később majd semmit nem fogok tudni csinálni tőle. Mikor kendőbe raktam, arra is ezt mondta, amit nem igazán tudok értelmezni, tekintve, hogy pont arra van a kendő, hogy a gyerek megkapja a testközelséget, és én is csinálhassam a dolgomat.


Kendővel kapcsolatban is meg kellett hallgatnom, hogy ne rakjam bele, ameddig nem tartja önállóan a fejét, hiába mondtam, hogy ez nem kenguru, és nem akarok rosszat a saját gyerekemnek, hiába küldtem cikkeket. Egy másik rokon is ezzel jött, neki márcsak bólogattam a telefonban:)


Ezt tudom neked is javasolni, előbb szabadulsz.


Amúgy hogy kezeled az ilyen helyzeteket? Le szoktál állni vitatkozni? Én már csak ritkán, nem éri meg, és akkoris csak annyit mondok, hogy én gyerekem, én dolgom. Anyósomnak is nemrég mondtam, mikor megint jött a hagyjam nyüglődni szöveggel, amit már nagyon rossz volt hallgatni, hogy dehogy hagyom nyuglodni, majd ugyis nekem lesz rossz, ha ez nem jön be, és akkor majd mondhatja, hogy ő megmondta:) szerencsère vette a lapot, és csak nevettünk egyet ezen.

2016. márc. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, már nem nagyon állok le vitatkozni, nem lehet velük :D Néha megpróbálom nyugodtan, higgadtan, észérvekkel elmagyarázni, hogy mi a helyzet, de nem lehet nekik egyébként, ilyenkor olyanok, mintha süketek lennének, csak mint egy beakadt lemez, ismételgetik a baromságaikat. Úgyhogy legtöbbször azt mondom, hogy aha, oké, persze, igen, aztán ünnepélyesen teszek rá, mint mondtak :D Csak az a baj, hogy anyámnak ez pl. feltűnik, és mindig megjegyzi, hogy mégse úgy csinálom. Ilyenkor jön megint egy kör az észérvekkel, aztán ha nem megy, lezárom azzal, hogy az én gyerekem, úgy rontom el, ahogy akarom, ha nem tetszik, puffogj magadban. Erre meg nem tud mit mondani, és ezzel vége. Szóval kezelni tudom őket olyan értelemben, hogy azt elkerülöm, hogy öljük egymást folyton, meg tudom tartani a békét, csak közben azért az agyamra mennek. Annyira jó lenne, ha mindenki csöndben maradna, és elfogadná, hogy nem úgy csinálom, ahogy ő, de erre képtelenek sajnos, és mikor úgy jön ki, hogy a sokadik okoskodás jut egy napra, már nagyon elegem van (a kérdés kiírása is egy ilyen nap volt :D).
2016. márc. 30. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!