Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondják hogy karate...

Miért mondják hogy karate aikodó stb harcművészet,nem jó önvédelemle?

Figyelt kérdés

Olvasom küzdö sportoknál gyakorin,hogy írják hogy karate(stb harcművészet) így nem jó,meg nem életszerű.

Csak a box,mma,kick az jó,ez életszerű meg milyen önvédelmi sport.

Tik nektek mi a véleményetek róla?

Harcművészet vagy földharc(vagy hogyan nevezzem)?



#önvédelem,bunyó,verekedés,harctechnika,box,karate,harc
2021. ápr. 23. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Karate edzésen itt ebben az országban jártam már.

Hát ducitrainingnek jó...

Legalábbis én ezt tapasztaltam. Önvédelemre kell tudnod használni fegyvereket is,ugyanis ezek olyan tulajdonságot adnak az embernek amivel egyébként nem rendelkezik,és nagyon gyakori szereplők.

Földharc tudás jó ha csak ketten vagytok,más esetben halálra taposnak a barátai.

Box,MMA az nem rossz egyik sem,csak jól kell űzni,mert ha most mentél el az első edzésre akkor nem fogsz elkalapálni egy börtönben edzett 40 éves kitetovált kopasz állatot.

Jobb inkább biztosra menni,ugyanis a testi épséged legkevésbé harc közben van garantálva. Ezért jobb a gázspray,és egyebek. Sokkal jobb mintha puszta kézzel bele kéne menned egy olyan harcba,ahol fogalmad sincs róla hogy van-e valami a másiknál,vagy olyan harcba,ahol már látod hogy ott a konyhakés...

2021. ápr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Amit ajánlok az a késharc,MMA se rossz meg a box sem,de nem árt az évek,rutin,egészség,fizikum...

Ha gyors eredményt akarsz akkor vegyél valami sprayt,és egyéb eszközöket. Közbe meg gyakorold a csontkiugrasztó izomgörcsöt keltő technikákat.

2021. ápr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert aki megtámad, nem fog alapállást felvenni, és sportszerűen viselkedni. A krav maga lehet még életszerű.


Olyan harcok a valóságban nem történnek, mint egy Jackie Chan filmben. De olyan, mint a Bridget Jones-ban, simán, amikor csak lökdösik meg tépkedik egymást. (Olvastam, hogy ott nem volt koreográfia, mert azt akarták, hogy tényleg úgy nézzen ki, mintha két béna angol egymásba kötne.)

2021. ápr. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jajj csak azt a trutymó filmnek titulált agybajost ne...

A hármas az elején jól elmondta,kivéve ha a cigó boxra is jár három napot. Az eszközök adnak nagyon jó biztonságot. Nem éri meg zsákbamacskázni,hogy na most meg vagy,satuba a nyakad... Aztán gyomronszúr egy késsel...

2021. ápr. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A leghatásosabb harcművészet szerintem még mindig a nelegyélott-jitsu. Ha van rá mód akkor fuss.
2021. ápr. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem nagyon fogsz te olyan helyzetbe kerülni, ahol ki tudod használni a harcművészet tudásod.

Az utca nem úgy néz ki, mint egy Wing Tsun edzés, hogy alapállás, formagyakorlat, párosgyakorlat... hanem úgy, hogy jön a C típusú állampolgár, és belédrakja a kést egy tizedmásodperc alatt. Vagy jön a 100 kilós gyúrós állat, aki mellesleg be van mindenezve - az ilyen gyakorlatilag nem érzi a fájdalmat sem, addig harcol, amíg mozogni tud.

2021. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát az itt irogatók többsége sem járt még küzdősport edzésen. Én nem vagyok egy nagy bunyós, de talán valamit azért tanultam. Pár dolgot írnék, címszavakban.

0. ha teheted, fuss el, nem éri meg fölöslegesen emberkedni, mert bajod eshet

1. földharc utcán nincs, ha földrevittek, véged

2. tartsd a távolságot, mert közelről esetleg megszúrnak

3. gázspray, gázpisztoly jó, kés, boxer, vipera stb. NEM

4. az hogy valaki nagydarab, kevés

5. hülyeség hogy pl karate, egyéb küzdősportok használhatatlanok, egy gyakorlott küzdősportossal szemben képzetlen ember esélytelen még késsel, viperával is

6. üss és fuss, ne várd meg a rendőröket, mert te is gyanusított leszel

2021. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt lehagytam.

7. MMA? Ne nevettesetek már... Az MMA egy szabályrendszer, azt szabja meg, hogy milyen technikákat szabályos használni azokon a mérkőzéseken. Akiket a tvben látsz, több évig, évtizedig gyakorolnak. Nem az utcai bunyó szint, és semmi köze az utcai önvédelemhez.

2021. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az MMA-t arra értettem,hogy jó mint harctudás mert minden benne van. Nem szabályokról beszéltem.
2021. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 moozygoo ***** válasza:

Az a baj ezekkel, hogy elhiszed tőlük hogy te aztán rohadt kemény vagy.

Aztán jön három kancigány, herén rúg, lekésel és agyontapos a földön.

2021. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!