Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik karata stílust ajánlaná...

Melyik karata stílust ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni egy japán harcművészetet, végül eldöntöttem, hogy a karatet.

Az volna a kérdésem, hogy szerintetek melyik stílust érdemes választanom? Goju ryu-, wado ryu-, kyokushin, vagy shito ryu?

A shotokant azért hagyom ki, mert tudtommal nem nagyon van benne contact, illetve a kyokushinnal az a bajom, hogy nincs fejre ütés.


Fontos volna, hogy az ütések és rúgások mellett a dobások, szorítások is kapjanak valamilyen szerepet. Szerintetek melyiket kéne választanom? És, ha ismertek Bp-en dojokat, akkor ajánlhatnátok. Köszönöm



2021. jan. 26. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Goju ryu.
2021. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kyokushint csináltam és volt fejütés. Szerintem ez dojo függő,hogy mennyire követik ,,szigorúan" az ilyen dolgokat. Sőt,elég sok fejütés volt.


Bár én azt mondom,hogy mindegy melyiket választod. Amelyik neked a legjobban tetszik és amit a városodban a legjobban oktatnak.


Önvédelemre úgyse a harcművészet a legjobb választás,mivel mire elérsz egy olyan szintet,amivel már érsz is valamit élesben,az nem 1-2 év. Egy boxoló lehet 1-2 év után eléri ezt a szintet,mivel nincsenek benne felesleges dolgok (pl katak és egyéb látványos elemek. Akár csak az ushiro mawashi geri. Élőben senki nem fogja használni,mert eleshetsz, valamint a másik fél úgyis benned lesz,azaz közelharc van...stb). Persze a célodat nem írtad le,de gondoltam azért ezt így megjegyzem pluszba.

2021. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!