Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot, harcművés...

Milyen küzdősportot, harcművészetet válasszak?

Figyelt kérdés

Nos, elég vékony emellett alacsony termetű fiú vagyok, ehhez társulva nagyon gyenge is, de nagyon szeretnék elkezdeni küzdősportolni/ harcművészetet tanulni.


A fő szempont az önvédelem, ha esetleg megtámadnak tudjak valamit kezdeni.


Nem tudok dönteni hogy a gyengeségeim ellenére mit válasszak. Szerintetek?



2021. febr. 9. 14:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, de szeretnék persze fejlődni fizikailag ezáltal.
2021. febr. 9. 14:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Futás.


A küzdősport - sport. Szabályos küzdelemre készít fel. Boxban nem rúgnak és nem birkóznak, judoban nem ütnek, nem rúgnak, és így tovább.


A harcművészet - az meg nem "európai" embernek van kitalálva, nincs rá egy életed, hogy ennek megfelelően élj.


Viszont a betaggelt kulcsszavak közül akármelyiket elkezdheted, károd egyikből sem lesz.


A legtöbb ember küzdősportolóként is leéli úgy az életét, hogy önvédelemre egyszer sem kell használnia a tanultakat.

2021. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap, gyakorlatilag ugyanebben az időpontban kiírt kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..


Vicces!

2021. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3. most legyek szar more? de azért thx, elolvasom, de nem sok közöm van az egészhez
2021. febr. 9. 14:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó olvasást!
2021. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Box. Hajrá!
2021. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
AIKIDO t teljes szívvel tudom ajánlani. 16 éve járok lassan. És teljesen jó.
2021. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

jaja. ájkídó a legjobb. én 17 éve járok lassan. az ájkídó edzéseken rengeteg az erősítés és a sparring úgyhogy nagyon jól megtanít bunyózni. kicsit sem egy önvédelmi rendszernek eladott pénzlehúzás, nyugi.

ha mellette el tudsz járni tai chi tréningre is akkor nem lesz az a két méteres kigyúrt, viperás támadó, aki ne feküdne ki egyetlen mozdulatodtól. hidd el nekem tapasztalatból mondom. én is napi szinte keveredek az utcán balhéba hiszen ez olyan gyakori. igaz hogy én nem vagyok egy vézna gyenge madár mint te, de ez most részletkérdés.

fontos az állóképesség is az sötét utcán úgyhogy ájkídó és tai chi mellett feltétlenül járj el akrobatikus rock and rollra is. a lényeg a kardió. hajrá bajnok!

2021. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

És miért kell le húzni egy kimondottan önvédelemre irányuló harcművészetet?

Inkább kérdeznél meg egy olyat aki már ténylegesen x éve benne van, és tudja, hogy milyen is a sport.

2021. febr. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell "lehúzni", mert semmirevaló hulladék, ami átlag ember ellen se működik. Noha vannak szituációk, amikor éppen jó lehet. Láttam már én is olyat, hogy srácot lökögette egy másik tag, majd miközben lökni próbálta 1 kézzel, a fiú ráfogott azt nagyon szépen földre vitte, aikido technika volt. Szóval van, amikor not bad. De erre húúú de kicsi az esély, ráadásul szerencséje volt, mert ő volt a nagyobb darab. Engem például aikidon a kutya meg nem bírt mozdítani, pedig ellen se álltam igazán. Pedig én nagy se vagyok, egyszerűen alapból van egy tartásom.


Lényeg a lényeg, hogy az aikido abszolút nem éri meg, mert a világon semmi használhatót nem ad, még csak állóképességet se, hogy azt lehessen mondani, hogy legalább futni tudsz.


Csupán ezért kell "leszólni". Ez amúgy nem leszólás, ez tapasztalatokon alapuló tények közlése. Szomorú, de ez van.

2021. febr. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!