Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok az enyhítésekről?

Mit gondoltok az enyhítésekről?

Figyelt kérdés

Ugye mindenhol hemzsegtek tegnap amit meg tudok érteni mert végülis megadták rá az engedélyt és már mindenkinek tele a töke stb..

De. Ha még csak nem is a vírustól de attól nem tartanak az emberek hogy ennek köszönhetően nyárra visszazárnak mindent mert megint megnövekedik az esetszám?

Vagy csak én furcsálom hogy sokan úgy tesznek mintha minden megoldódott volna?


Ne értsetek félre. Én is szivesen mennék és nem rettegek a covidtól sem de szerintem ennek csak úgy lesz vége ha most is higgadtan viselkedünk ez csak olaj a tűzre.

Ti mit gondoltok erről?



2021. ápr. 25. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Sok ostoba ember azonnal rohant a tömegbe. Nagyon buták, de nekem igazából mindegy :) ő bajuk
2021. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Örülök hogy mennek orrba szájba az emberek, remélem nem lesz nyitás május tizedikén:D
2021. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
#2 elvileg májusban jön az Indiai Dupla Vírus Mutáns
2021. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ezaz, gyere rám Indiai Dupla XDD
2021. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Igen, egyrészt minden szabályos volt, másrészt érthető, hogy mindenki örült a nyitásnak, - harmadrészt viszont én se hittem volna, hogy ekkora tömegek lesznek, mint amiket az újságokban láttam.

Mondjuk ezek mind Budapesten készültek. El tudom képzelni, hogy akár csak egy vidéki megyeszékhelyen már teljesen más képek készültek volna.

Én azért bízom benne, hogy ez az eufória kicsit lelankad, és jövő hétvégén messze nem lesz ekkora tömeg. És abban is bízom, hogy nem lesz meg a böjtje ennek a mostani tömeges "teraszozásnak".

2021. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Számomra ebből látszik mekkora humbug az egész vírusosdi.


Eddig is csak értelmetlen látszat intézkedések voltak, nyárra mindig eltűnt a vírus, majd jött az afrikai, brazíliai, angliai, indiai mittudoén mutáns.


Karácsonyra is eltűnt a vírus. A számokat is mindig úgy kamuzták össze-vissza ahogy akarták. Egyik hónapban még "0 megbetegedés, a határkerítés még a vírust sem engedi át" Másik hónapban ha autóbalesetben meghaltál azt is a vírusra írták.


A kezdetek óta "jön az oltás" címszóval kampányoltak, amiről azt sem tudod melyik micsoda. Hiszen se nem tesztelték, se semmi. Az egyik vérrőg képző a másik rákkeltő, a harmadik olyan amit az ország ami árulja nem adat be magának.


Nem a vírust tagadom, lassan nincs ismerős aki ne lépett volna vele kapcsolatba. De eddig is totál értelmetlenül ment az egész kezelése.


Én azt látom, tök mindegy, dolgozol, vagy otthon maradsz, teljesen "random" ki kapta el és ki nem. Még a fertőzése is érdekes, mert legtöbb ismerősnél azt látom, közvetlen családtag elkapta, szarul is volt, mellette mindenki más ugyanúgy élt tovább.


Az egész oltósdiban a legundorítóbb a megkülönböztetés. Meg az egész arra megy ki, hogy mindenki be legyen oltva valami "csodaszerrel".


Csak azt nem értem, miért nem teszik kötelezővé. Azaz értem, ha beüt a gebasz akor lehet mondani, hogy bocsi, aláírtad hogy te vállalod a felelősséget. Csak most így mindenkit bele kényszerítenek, hogy vállalja... :)


Az egész "tömeg van" dologhoz tegyük hozzá, eddig is az volt.


Annyi változott, hogy eddig a lángosos meg hotdogos előtt tobzódott a tömeg, most meg már le is ülhetnek. Eddig is tömeg volt a boltokban, a buszokon, a munkahelyeken. Még a szabadban a kirándulóhelyeken is.


Én örülök, hogy az emberek örülnek, hizn mindenkinek tele a töke érthetően.


Aztán lehet itt nyávogni, hogy felelősség, meg bármi, úgy irányítják az életünket ahogy akarják.


Később meg majd úgyis jön "akármilyen mutáns" amire hivatkozhatnak, hogy erre már az oltás sem jó és megint ülhet mindenki is otthon.

2021. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Milyen választ vársz egy oldalon, ahol az emberek 90%-a sosem bulizott, nem járt közösségbe, nincsenek barátai, antiszociális, egész nap otthon ül a gép előtt és az élete már Covid előtt is "karantén" volt...? :D
2021. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom mit gondoltok a Miniszterelnök úrról és szakértő teamjéről? Hogy nem vettek számításba minden forgatókönyvet? Nyugi pontosan tudták, mi fog történni. Ennek a feltételei megvoltak/vannak, csak jó döntéseket hoztak és hoznak majd a jövőben is. Nem fog nyárra berobbani a járvány, kézben tartják hazánk vezetői. Meg mondták mikor lesz a 4.hullám, azt kész, nem nyáron. Míg az EB le nem megy, addig nyitva lesz minden.
2021. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Én azt látom, megint igyekszik mindenki erősíteni az ellentéteket.


"Oltott" vs. "Oltatlan" emberek témába bele sem állnék.


De azt olvasom, hogy "A Budapest" meg "A fiatalok".


Holott a való életben vidéken is kint bandázik világ-világtalan, megy a szomszédolás, jövés-menés. Nyilván nagyobb városokban ez ellenőrizhető volt, kisebb helyeken meg a rendőr is szart bele, mert ő is "helyi" lakos.


Vagy ki van élezve a fiatalokra. A fiatalok buliznak, a fiatalok tömörülnek.


Aztán tök érthető, hogy a farkuk kivan, hiszen ők a legkevésbé veszélyeztetett korosztály, és ők vannak a legkevésbé lekötve. Hiszen nem volt se iskola, se kikapcsolódási lehetőség. Felnőtt embert még csak-csak lekötnek munkával, de ott is egyre inkább unta mindenki a "hómoffiszt" meg a bezártságot.


És közben pont a "veszélyeztetett" idősek szartak bele leginkább az egészbe.


De őszintén nem tudom őket ezért hibáztatni, hiszen nekik sincs semmi a "szomszédoláson" és "vásárolgatáson" kívül. Rengetegen vannak egyedül, örülnek, ha van kihez szólni. És meg tudom érteni, ha a Magdi néni azt mondja, ő inkább "pusztul bele" a vírusba 70 évesen, minthogy otthon tengesse a napjait még 10 évig a TV előtt bezárva.

2021. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Korai és arányait tekintve nagyon eltorzult.
2021. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!