Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon kellemetlenül érzem...

Nagyon kellemetlenül érzem magamat emberek közelében. Hogyan értessem meg a családommal, hogy nem akarok velük lenni?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm a karácsonyt meg a többi értelmetlen ünnepet. Családtagjaim kriminálisak, kétszínűek, fröcsögve szidják egymást, de szemtől szembe nyalifali van.


Kerestem olyan embereket, akik hasonlóképpen gondolkodnak, de mindenkiben van valami visszataszító tulajdonság, ami miatt rájuk sem bírok nézni. Legtöbb politizál, okoskodik, felszínes, önző, utálja az állatokat, nincs tekintettel a természetre, hamarabb csodál meg egy drága autót, mint egy gyönyörű virágot.

Lemondtam mindenkiről. Pár éve még keresgéltem társamat, de rájöttem, hogy csak az egyszerű, felszínes emberek találnak egymásra.


Értelmes témát nem lehet véghez vinni a családtagjaimmal sem. Ruhákról meg más emberek anyagi helyzetéről társalognak, és mondanak “okosságokat.”


Csak nyugalomra vágyom. Szívem szerint elmennék valami tanyára, lenne egy magánbirtokom, tele fákkal, virágokkal, őzekkel, mókusokkal, kutyákkal, macskákkal, mindenféle állattal, kis kender ültetvénnyel és csak lennék ott, gondtalanul, tévé, emberek, autó nélkül, gyönyörködve az életben.


Remélem ilyen is lesz, de egyelőre azzal is beérném, ha nem kéne összejövetelekre elmennem.

Sajnos nincs beleszólásom. Rosszul érzem magamat minden emberi lénnyel.


2021. máj. 3. 10:14
 1/9 Tepfal ***** válasza:
35%

"mindenkiben van valami visszataszító tulajdonság, ami miatt rájuk sem bírok nézni. Legtöbb politizál, okoskodik, felszínes, önző, utálja az állatokat, nincs tekintettel a természetre, hamarabb csodál meg egy drága autót, mint egy gyönyörű virágot.


Lemondtam mindenkiről. Pár éve még keresgéltem társamat, de rájöttem, hogy csak az egyszerű, felszínes emberek találnak egymásra."


Ebben elég nagyot tévedsz, és szerintem magadnak és másoknak is szivességet tennél, ha a saját korlátozott tapasztalataid alapján nem vonnál le következtetéseket az egész világra. Van egy mondás, hogyha mindekt hülyének, baromnak stb. tartasz magadon kívül, jó eséllyel te vagy az.

Amúgy gondolom az a problémád, hogy egyszerűen olyan emberekkel töltesz időt, akivel semmi közös nincs bennetek. Nekem sincs semmi közös a családommal. Ünnepeken elmegyek és kibírom azt a néhány órát, egyébként meg olyan emberekkel töltöm az időt, akikkel jól érzem magam. Szerintem ez nem olyan bonyolult. Mi az, hogy nincs beleszólásod? Felnőtt vagy? Akkor egyszerűen nem mész és vállalod a következményeket.

2021. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1# Sok emberrel beszéltem már, egyik sem nekem való. Hagyjuk is.


Anyám meg idegbeteg, ha valami nem úgy van, ahogyan ő akarja, ráncigál meg üvöltözik. Nem tehetem meg, hogy nem megyek el, akárhogyan is próbálkoztam eddig.

2021. máj. 3. 10:30
 3/9 Tepfal ***** válasza:
63%
Ok, akkor panaszkodj itt, attól biztos sokkal jobb lesz az életed. Te tudsz ellene tenni, senki más. Ha kiskorú vagy, más a helyzet, ha felnőtt, akkor viselkedj is úgy, vagy ne nekünk sírj.
2021. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Tepfal, nekem is ez volt az első benyomásom, hogy "mindenki szembejön az autópályán" számára - akkor el kéne gondolkodni, hogy hol van elgurulva a labda...
2021. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#2: hány éves vagy...???
2021. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#3: tipikus példa a panaszkodás kultúrájára .... :) Akiknek éltető elemük a panaszkodás.
2021. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű. Tényleg kiköltözöl tanyára, lesznek állataid, aztán ha valahová menned kéne, azt mondod, hogy sajnos nem hagyhatod ott az állatokat.
2021. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"hamarabb csodál meg egy drága autót, mint egy gyönyörű virágot."


Na, ez aztán rossz ember lehet!!!

2021. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést. :/ Hát én nagyon együtt tudok érezni veled, ismerős számomra is ez a helyzet. Én úgy oldottam meg, hogy elköltöztem onnan, ahol addig laktam, és így már nem járok oda vissza, se esküvőkre, se családi, rokoni bulikra, temetésekre, vagy esetleg csak nagyon ritkán. Én is nyugalomra vágytam, és itt szerencsére a kutya sem ismert, így nem is nagyon foglalkozik velem itt senki, és nem is haverkodom senkivel.
2021. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!