Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ez velem?

Miért van ez velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha a barátaim, rokonaim, osztálytársaim közül valakit sírni látok vagy látom, hogy valami baja van akkor féltékeny vagyok. Nyilván nem arra, hogy valami baja van, hanem arra, hogy mindenki őt sajnálja és mindenki vele foglalkozik, mindenki rá figyel. Ebben az a legrosszabb, hogy eljátszom, hogy én is rosszul vagyok testileg/lelkileg és olyan élethűn csinálom, hogy én magam is meglepődök. Nagyon aljas dolog, de mikor látom hogy valakire jobban figyelnek, akkor kisebb sokkot kapok. De ez csak akkor van, ha valami lelki baj miatt figyelnek jobban valakire, ha pl megsérül, elesik akkor nem. Hogy lehetne ezen változtatni? Miért csinálom ezt?



2021. máj. 28. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Hűűűha....

Legalább felismerted, hogy ez probléma. Valószínűleg kisebbségi komplexusod van és azt érzed, hogy valami mentális problémád van, és mindenkinek tudnia kell rólad, hogy te lelkileg nem vagy oké, hogy állandóan szomorú vagy, mert ezzel akarsz a középpontban lenni, és ha valaki másnak ugyanígy lelki problémája van, azért leszel féltékeny, mert valószínűleg tudod, hogy az ő problémája valós, a tiéd pedig nem, megjátszott...

De egyébként nehogy azt hidd, hogy ez az embereknek nem tnik fel a környezetedben. Kábé 3 alkalom után felfigyelnek arra, hogy nem bírod, ha nem te vagy a középpontban, és érdekes módon, ha valaki sír melletted, rögtön te is rosszul leszel... aztán majd ne csodálkozz, ha mindenki megutál téged.

2021. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelem- és szeretethiányos vagy, lehet akár valami mentális betegség is. Egy szakembert érdemes lenne felkeresned.
2021. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es. Tudom hogy egy idő után feltűnő, de nem tudok mit tenni ez ellen. Tudom hogy így utálni fognak, de próbálok változni. Pedig minden figyelmet megkapok és nem értem ezt az egészet
2021. máj. 28. 23:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorból ered, pszichoterápia segít.
2021. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!