Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan értékeled amit eddig...

Hogyan értékeled amit eddig elértél az életedben?

Figyelt kérdés

Kezdem én:

30 múltam, Budapesten élünk albérletben a feleségemmel, nettó 300 körül keresek. 1-2 millió ft félretett pénzünk van.

Mindkettőnknek csak érettségije van.

Tehát sajnos nem túl fényes. Hitel: nekem van egy személyi hitelem még 2,5 évig. Más tartozásunk nincs.

Gyereket, családi házat tervezünk, azonban, hogy ez utóbbi, hogy fog sikerülni a főváros közelében, az még nagy rejtély.

Mit csinálnék másképp: befejezném a főiskolát, vagy olyan szakmát / diplomát végeznék, amivel többet lehet keresni.

Folyamatosan gondolkozom a vállalkozás lehetőségén, de nem tudom mit kellene. Szakmám nincs, nagyon nem értek semmihez profi módon.(logisztikában dolgozom, de ebben nem vállalkoznék semmi pénzért).



2021. máj. 31. 08:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös, az átlagot hozom. Van még álmom több is, amit szeretnék még elérni. Inkább ilyen kisebb dolgok.
2021. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
83%

31 éves nő vagyok, külföldön élek, Észak-Európában, 2 állampolgárságom van. Erre büszke vagyok.


A férjem 6 évvel idősebb, helyi lakos, szép karriert futott be, ledoktorált, napi 8 órában kb. 8 ezer eurót keres.


Én először fogorvosit végeztem majd matematikusit, utóbbinál épp a doktorit csinálom. Napi 4 órát dolgozom csak, mivel le vagyok nyugdíjazva egy súlyos betegséggel, így 4 ezer eurót keresek, a nyugdíjam kb 1500 euró, de évente emelkedik a munka után.


Megélhetésre havonta nagyjából így költünk: 200 euró ételre és egyébre (kapok melegételt a betegségem miatt, a férjem ingyen étkezik a munkahelyén) így ennyiből kijövünk. Rezsire nagyjából 80 eurót úgy, hogy ebben már benne van az internet, telefonok, lakás rezsije hihetetlen alacsony, fillérek, még a szauna is alig nyomja meg. Szórakozni nem igazán járunk el, így arra nem költünk. Itthon nézünk általában filmet, esetleg évi 1 mozi, az éttermi étkezés ingyen van a melegétel utalványokkal, én hegedülök otthon, a férjem edz, sokat sétálunk. A legtöbb hobbink ingyenes, egyedül nyelvkönyvekre szoktunk költeni. Illetve mikor nincs pandémia, akkor szeretünk külföldre utazni, nem a luxus kategóriában, de mivel a motelekkel már megjártuk, így kb. a 4 csillagos kategóriát szoktuk belőni. Ott is általában sétálunk, várost, természetet járunk, ott étkezünk, ahol a helyiek, kivéve 1-2x, mikor felkeressük a net által legjobbnak javasolt éttermet. Tehát vagyonokat nem szoktunk ott se elkölteni, okosan szoktuk megoldani. Káros szenvedélyünk nincs, nem dohányzunk, nem alkoholizálunk, szerencsejátékot hírből se ismerjük, tehát ezeken is sokat tudunk spórolni.


10 év után vettünk saját lakást, addig egy nyomott árú albérletben éltünk, 230 euró, vízzel,fűtéssel stb. Van egy új autónk, a férjem örökölt a nem rég elhunyt apjától 2 családi házat. Az általunk vett lakás rendkívül drága volt, de szerencsére hitel nélkül tudtuk megvenni és még így is maradt jelentős mértékű megtakarításunk.


Gyerekünk még nincs, most tervezzük. Amire büszke vagyok, hogy 6 nyelven beszélek felsőfokon, a betegségem ellenére dolgozok és tanulok. De a legjobban arra, hogy valóban megtaláltam a párom, 16 éve ismerjük egymást és remekül megvagyunk.


Amit másképp csinálnék, az talán az, hogy nem ragaszkodnék annyira az orvosihoz, ha tudom, hogy később már ez számomra terhes lesz, viszont sokat adott ez is a jellememhez, meg ez volt az álmom anno, így ezt sem bánom.


Igazából nagy karrierre nem vágyom, nekem a célom, hogy stresszmentesen el tudjam tartani önmagam és a családom.


Itt mi nagyjából átlagos családnak számítunk, talán picit fölötte, szóval összességében eddig ez nem nagy szó, amit elértünk, mert ez itt a legtöbb családnak megadatik.

2021. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nullánál valamivel több. De a valami jótol rohadt messze.
2021. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy emojit mint száz a vége, az az kb egy 💩.

Én így érzem,persze még bármit is el érhetek ha akarok,csak nem vagyok benne biztos hogy érdemes.

23F

2021. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Metionin ***** válasza:
100%
Objektíven nézve nem sok mindent de ahhoz képest hogy milyen családból jöttem, a lehető legtöbbet. Természetesen ha olyan emberrel hasonlítom össze magam, aki támogató családban nőtt fel, akkor el vagyok maradva de ha azokhoz, akiket hozzám hasonlóan leszartak a szülei és kirakták, nagyon sokat.
2021. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kalap szar, de jó nagy. Hát, legalább nem viccből kívánták annyian. :P
2021. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok, tanulmányi sikereken túl, C1 angolt, jogsit tudok felmutatni. Tavaly kezdtem az egyetemet és nincsen munkám, de diákmunkám már volt, most is keresek valamit nyárra.

Se párkapcsolatom, se baráti köröm, akikkel eljárogathatnánk ide-oda, elvétve akadnak barátok, de ők megelégednek a havi 1-2 találkozással.. Ezen szeretnék már nagyon, de nagyon változtatni, és azt hiszem már tettem pár lépest ennek megvalósítása érdekében.

Jelen pillanatban nem vagyok megelégedve az életemmel, de remélem az most már változni fog hamarosan.

2021. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Amire alkalmas vagyok elértem. A feleségem pénzügyi jövőjéről gondoskodtam. Már az sem érdekel, ha holnap felbukom, mint a büdös bogár.
2021. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha változtathatnék, akkor teljesen más szakot tanulnék, jobban rá feküdnék a nyelvekre és elhúznék ebből az országból.


Egyszerűen azt látom, hogy nyugaton átlag emberként 3-4x annyit keresnék és úgy arányaiban véve sokkal jobb életminőségem lenne mint itthon, ahol nagyjából semmire nem elég a fizetésem.

2021. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!