Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek sok like-ot kapnak, míg mások keveset?

Figyelt kérdés

Persze, tudom én hogy sokat számít az, hogy ki mennyire kedves meg mennyi barátja van. De elgondolkoztam azon, hogy miért van az, hogy egyesek sok like-ot kapnak, míg mások keveset. Tegyük fel, hogy van egy fiatal, akinek sok ismerőse van facebookon, legalább köszönőviszonyban van a felével. Feltesz egy képet és az a 150 ember, akivel még ha nem is beszél csak köszön, belajkolja. Állandóan. Tegyük fel hogy van egy másik fiatal, ugyanezekkel a paraméterekkel. Őt mégis kevesebben like-olják , 20-30-an. Miért?


Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Semmilyen rossz szándék vagy vitagenerálás nem vezérelt, csak felötlött bennem.



2021. jún. 20. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ennek csak az ismertseghez van koze. Mennyi ismerose van az adott egyennek, mennyivel van abbol szorosabb kapcsolatban, es mennyien tartjak jofejnek.
2021. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a 150-es aktívabb a neten, reagál a sztorikra, 1-2 szavas üzeneteket legalább küld, sokat lájkolgat, talán élőben is közvetlen.


Az is számíthat, hogy milyen státusz jön le az egyszerű felhasználónak, pl. ha azt látja hogy társasági figura, sok helyre jár, akár látszik hogy sokat költ, akkor menőbb arc.


Aztán lehet olyan is, hogy semminek semmi értelme, hisz pl. az influenszerek 99%-a se csinál semmit, csak követik őket, főleg ha be-becsúszik egy kis popós vagy melles kép.

2021. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesnek sok aktív ismerőse van facebookon akikkel jóban is van. A másik esetében legalább az egyik feltétel hibádzik.
2021. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki mennyire népszerű, hány olyan ismerőse, követője van, aki aktívan szokott lájkolgatni és persze az is számíthat, hogy milyen az az adott kép
2021. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretség, népszerűség.


Ismerek csajokat akiknek ha rá nézek az Instagram oldalára akkor nagyjából insta-celeb szinten mutatják magukat. Mégis csak 10-20 lájk jön a képekre. Az is a baráti társaságból.


De a képek maguk is számítanak. Csaj feltett arcos képet meg "csöcsös" képet. Hát nagyjából meg tízszereződött a lájkok száma az utóbbi javára.

2021. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a vicces az, hogy nekem sok ismerős mondja, hogy látta merre jártam, még jó képet tettem fel, stb.


Nem lájkolta szinte senki, de élőben meg említették, szóval ilyen szempontból sem feltétlen "fontos" a lájk.

2021. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább az ismeretségtől függ, illetve hogy azokkal milyen viszonyban van az ember. Ha szoros, akkor nyílván sok like jön, fordított esetben pedig kevés.


Én jelenleg a 2. csoportba tartozom, ezért ritkán is töltök fel magamról képet mert nem érdekel senkit. Maximum Instagramra évente 1-2-t, facebook profilképem meg privátra állítom.


Amikor egy menő kávézóban dolgoztam több éve ezelőtt, akkor 50-100 lájk felett kaptam, de egy idő után eltoltam magamtól az embereket, ritkán mutatkoztam, nem nagyon reklámoztam az életemet, így nem szoktak sokan lájkolni.

De nem is baj, nem a lájkok száma mutatja meg, hogy ki mennyire szép vagy ki mennyire néz ki jól. 😊

2021. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen mindenki azt lájkol, ami tetszik neki, mivel tetszik gomb a neve és mindenki annak az ismerősének lájkol többet, aki valamilyen formában szimpatikus neki és elég jóban vannak.
2021. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Errol a kerdesrol egy ismerosom jutott eszembe. Eleg sok mindent kitesz a kozossegi oldalara. Ha valaki nem like-olja/lajkolja, tole megkerdezi, hogy miert nem tette: nem tetszik a kiiras vagy a kep? 😀 Egy ido utan pedig inkabb magatol tetszikel, minthogy ilyen kerdeseket kapjon. Igy is lehet gyujteni…
2021. jún. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
A legkegyetlenebb dolog az az, ha valakinek a profilképe, vagy maga az illető nem tetszik neked valamilyen oknál fogva és nem, hogy figyelmenkívül hagynád a mostanság feltöltött profilképét úgy, hogy nem lájkolod, hanem kineveted a képét vagy képeit.
2021. jún. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!