Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Manapság miért nem lehet...

Manapság miért nem lehet elmondani az embereknek a véleményed?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy manapság bárkivel is őszinte vagyok egyszerűen vérig sértődik, még ha tudja is hogy igazam van. Pár évvel ezelőtt is voltak már ezzel gondok, de mostanság tényleg egy apró dolgot is, akár baráti körben véleményezek akkor el van küldve az ember a g*cibe. Ismeretlen emberekről meg szót sem ejtve, bár tudom a vélemény olyan mint egy segglyuk igen-igen tudom, de egy vitánál mérvadó lenne szerintem.

2021. júl. 3. 00:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%
Ne vitatkozz idiótákkal.
2021. júl. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért az sem mindegy hogy miképpen mondod el a véleményedet.

Például:

-Kati, ne haragudj de szerintem ez a ruha nem annyira előnyös neked, másik fazont kellene választanod

Vagy

-Kati, krva ocsmány vagy ebben a göncben, kint van a fél pcsád.

Kati valószínűleg az első mondat után elgondolkodna a dolgon és másik ruhát venne fel, viszont a második után inkább csak egy bunkó parasztnak tartana és már csak azért sem öltözne másképp

2021. júl. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Keretlen velemenyre se kivancsi senki...
2021. júl. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Egyreszt kerdezte valaki azt a "epito" velemenyed? Ez fontos.

Mert ha pl elkezded hogy ezt meg ezt utalod bennem akkor az nem fair hiszen en nem tamadtalak le igy teged. En is tudnalak cikizni..


Masik miert akarod megmondani a negativ velemenyed. Van ra valami jo okod vagy csak bantani akarsz mert akkor nyilvan megbantodnak.


Amugy meg igazad van:D szerintem is mindenen felhaborodnak az emberek ez szerintem a netes kommentek hatasa ott tobb ilyet latnak mint regen aztan atveszik rajuk ragad

Pl olvastam par kismamas kommentet es mostmar tudom hogy ha majd lesz gyerekem es ha majd megkerdezik hogy.. azon is meg kell sertodni stb

2021. júl. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

"azon is meg kell sertodni"


Mi van? Miért kéne megsértődni? :D Azért mert valaki ír egy kommentet te miért veszed azt készpénznek. Vannak saját érzéseid nem? Vagy úgy mondják hogy min kell megsértődnöd? :D

2021. júl. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
#5 Ironia??
2021. júl. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Frusztráltabbak lettek az emberek a bezártságtól. Majdnem egy évig nem volt semmi nyitva, munkahelyeken is home office, iskolák bezártak, egyszerűen elszoktunk a társas kapcsolatainktól. Legalábbis szerintem ez lehet a helyzet. Na meg hódít a pc-kultúra is, manapság tényleg nehéz úgy elmondani bármiról is a véleményed, hogy valaki ne sértődne meg. Hacsak arra gondolsz, hogy egy egyszerű családi összejövetelen is az esetek többségében előjön a politika és a rokonok is egymásnak esnek, akkor idegen embereknél, akiket semmi sem köt össze, csak mondjuk egy facebook kommentszekció, nem tudom mit lehet elvárni. Viszont ha már a saját barátaiddal sem tudsz őszintén beszélni és egy jót vitázni, az már baj. Keress olyan embereket, akik erre vevők. Na és persze a véleményed is igyekezz úgy megfogalmazni, hogy ne bánts meg vele embereket. Az őszinteség nem mindig erény, lehet kegyetlenség is.
2021. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Mert befigyelhet a GDPR, a személyiségi jog, és minden egyébféle jog.
2021. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Manapság miért éreznek az emberek kényszert arra, hogy kéretlenül véleményt formáljanak folyamatosan?


Megsértődöm a kéretlen megjegyzéseken, mert bántod a személyemet, pedig tudhatnám, hogy ez inkább rólad szól, mint rólam.


Megsértődhetek azon is, hogy ragaszkodom az illúzióimhoz és nem szeretnék szembesülni a valósággal, mert nem tartok még ott, de ehhez sincsen közöd.


Ha kérem a véleményedet, akkor fel vagyok készülve arra, hogy kaphatok hideget/meleget és én ezt vállalom.


Összességében ÉN azért nem szeretem a kéretlen kritikákat, mert az a meggyőződésem róla, hogy a kritizáló személy egy magasabb polcra teszi ilyenkor magát.

2021. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
El lehet csak emberfüggő,ahoz hogy őszintén el tud mondani nem kell semmi,de jó emberismerőnek kell lenni,aki tudatos nem buta azt megérti szerintem.
2021. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!