Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akinek volt szociális fóbiája,...

Akinek volt szociális fóbiája, hogyan küzdötte le?

Figyelt kérdés

Már lassan ott tartok, hogy nagyon nagyban befolyásolja a mindennapi életemet. Munkahelyen egész nap gyomorgörcsöm van (És nem a kollégák/főnökök miatt, mert mindenki jófej és kedves, hanem az egész szitu miatt, hogy emberekkel kell lennem). Telefonálni képtelen vagyok, mindentől elveszi a figyelmemet az, hogy arra figyelek, ne égessem be magam, ne beszéljek hülyeséget. Másokkal beszélgetni nem tudok, mert rettentő kínosan érzem magam. Van hogy egész nap alig eszek, mert csak akkor tudok nyugodtan ha nincs körülöttem senki. Barátnőm sosem volt, ha így haladok nem is lesz, mert képtelen vagyok az ismerkedésre. Van pár barátom, de velük nagyon ritkán találkozom sajnos. Egyedül otthon érzem magam jól, de ott is már estefelé kezd jönni a gyomorgörcs, mert parázok a másnaptól. Emiatt sokszor már az alkoholhoz is nyúltam, hogy kicsit elnyomja ezt a borzalmas szorongást. Pszichológushoz félek elmenni. :(

23/F



2021. júl. 22. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyi mindent átélsz az emberekkel a munkanapod folyamán, akkor egy pszichológus felhívás gyerekjáték lesz. Tudom szomorú, de nincs más lehetőség. Nekem is van szoc fóbiám csak nem túlzottan erős.
2021. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon fontos hogy orvoshoz fordulj, ezen a szinten magad már nem fogod tudni megoldani ezt hisz akkor már megtetted volna. Be lehet sétálni a pszichiátriai osztályokra és leülni egy beszélgetésre. A legrosszabb dolog amit tehetsz az hogy félsz.
2021. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
30%

Az eszedbe se jut, hogy pont ezért gondolnak rólad rosszat az emberek? Nem azért, mert egyszer egyszer butaságot mondasz, hanem mert ennyire gátlásos vagy összességében?

Átlagemberként engem nem érdekelnek apróságok másokban, mindenki hibázhat néha. Számomra sokkal rosszabb, ha valaki ennyire töketlen, hogy képtelen rendezni az életét, emiatt a munkahelyen frusztrált, és szerencsétlen. Mert olyan helyen dolgozom, ahol a munkánk a másikétól függ. Sokkal jobb olyan emberrel dolgozni vagy barátkozni, aki mellett én is feloldódhatok, nem mérgez a teszetoszaságával.

2021. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Én direkt mentem belefele a rázósabb szitukba, beszélgettem enberekkel, miközben pánikrohamom volt, de nem vették észre, mert mosolyogtam közben. Enyhült, mert edződtem, hozzászoktam, meg már le is szarom. Majd a föld alatt nem szorongunk. A legrosszabb az elzárkózás.
2021. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is szociális fóbiám van évek óta. Gyógyszerrel jól lehet kezelni.Nem kell félni a pszichiátertől.
2021. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Milyen gyógyszert szedsz? Én még soha nem szedtem semmit rá. (Csak alkoholt)
2021. júl. 22. 13:35
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
nyugtatót és antidepresszánsokat szoktak felírni, vény nélkül kapható gyógyszerek nem fognak segiteni.
2021. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%
Kapd el még időben, kérj meg valakit, hogy kísérjen el a pszichológushoz. Én már a házból sem szeretek kimenni. Ne juss el idáig.
2021. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%
Aztán a pszichológustól meg mért félsz?
2021. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen nyílok meg. Interneten név és arc nélkül leírom a dolgokat, de igazából személyesen még soha nem beszéltem komolyabb dolgokról senkivel, annyira gátlásos vagyok. Még a szüleimmel sem.
2021. júl. 22. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!