Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki egyetem alatt...

Van olyan, aki egyetem alatt szorongással küzdött, de miután végzett az iskolával és munkába állt elmúlt?

Figyelt kérdés
önbizalomhiány, szociális, grnerizált szorongás

2020. nov. 14. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre ugyan nem sokat jártam, de a középiskola alatt már fizikai tüneteket okozott a szorongás (nagyon erős hasi görcs, fejfájás). Mióta leérettségiztem, nem volt ilyen problémám és a közérzetem is sokkal jobb.
2020. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előrehozott info közép érettségi előtti időszakban elég sokat paráztam rajta és emiatt sokat is fájt a fejem, aztán ez átment gyomorfájásba, aztán miután meglett az info, utána a fejfájás el is múlt, de a gyomorfájás őszig velem maradt sajnos, hiába szűnt meg a készülés során tapasztalt stressz. Magyarán az egyik megszűnt a másik csak később.

Most egyetem mellett is van bőven szorongás, főleg, mert azt látom a szaktársaimon, hogy mind kb pengébb nálam. Önbizalomnak ez biztos nem tesz jót... :D

2020. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általanosban voltam ez, de engem bullyingoltak, amiatt alakult ki az állandó feszkóm. Ballagáson elhataroztam, hogy soha többé nem fogok feszülni, nem leszek áldozat!

A középsuliban en leszek a hangadó, és nem lesz bántalmazás!

Így is lett, nekem volt a legnagyobb hangom az első napokban, márpedig direkt, állandóan ügyeltem, hogy én formáljak elsőre véleményt jó hangosan mindenről.

Utána visszacsendesedtem, mert úgy kényelmes nekem.

De már ekkor, bármi történt, rám néztek, hogy mit szólok vagy mi legyen. Es kb. az lett, amit mondtam. Szóval így lettem hangadó. Teljesen elmúlt így a szoc fóbiám.

Munkahelyen nem kellett már trükközni, semmi szoc szorongás vagy félelem nem volt bennem. Ha kellett, kinyitottam a számat, ha kellett volna, de nem szabadott, befogtam! És tovább is álltam.

2021. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!