Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akinek volt szociális fóbiája,...

Akinek volt szociális fóbiája, hogyan küzdötte le?

Figyelt kérdés

Már lassan ott tartok, hogy nagyon nagyban befolyásolja a mindennapi életemet. Munkahelyen egész nap gyomorgörcsöm van (És nem a kollégák/főnökök miatt, mert mindenki jófej és kedves, hanem az egész szitu miatt, hogy emberekkel kell lennem). Telefonálni képtelen vagyok, mindentől elveszi a figyelmemet az, hogy arra figyelek, ne égessem be magam, ne beszéljek hülyeséget. Másokkal beszélgetni nem tudok, mert rettentő kínosan érzem magam. Van hogy egész nap alig eszek, mert csak akkor tudok nyugodtan ha nincs körülöttem senki. Barátnőm sosem volt, ha így haladok nem is lesz, mert képtelen vagyok az ismerkedésre. Van pár barátom, de velük nagyon ritkán találkozom sajnos. Egyedül otthon érzem magam jól, de ott is már estefelé kezd jönni a gyomorgörcs, mert parázok a másnaptól. Emiatt sokszor már az alkoholhoz is nyúltam, hogy kicsit elnyomja ezt a borzalmas szorongást. Pszichológushoz félek elmenni. :(

23/F



2021. júl. 22. 13:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem, 18-20-as: az, hogy valaki már a szomszéd szobából való áthallgatástól is fél, meg hogy a normál étkezés látványára ilyen gondolatai támadnak, mint hogy "mint akiket hátulról fejbecsaptak", szürcsöltek, szuszogtak, és az erük mozgását figyeli, az ijesztően súlyos.
2021. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen csak enyhébb és okkal alakult ki. Szívesen leírnám, mit tettem ellene, hogyan jöttem ki belőle de a te eseted súlyosabbnak tűnik, nem vagyunk egyformák, így a megoldásaink sem ugyanúgy hatásosak.

Egy pszichiater vagy pszichológus tudna neked JÓ, személyre szabott tanácsot adni.

Gyógyszeres kezelést, főleg orvos javaslata nélkül, nagyon nem javasolnám, mert vannak, akik megbolondulnak tőle! Nekik genetikailag úgy működik az agyuk, hogy a gyógyszer összezavarja a gondolkodásukat. Tegnap láttam egy ilyen esetet, meg is sirattam.

Szóval mielőbb keress egy szakembert, ne pazarold az idődet kíserletezesre szorongásra.

2021. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem szerintem sosem volt konkrétan szociális fóbiám, viszont most is tiszta görcs vagyok, hogy ezt írom, bár ez lehet attól is, hogy nem ettem, nem ittam még ma semmit, nem is nagyon mozgok, fázom is kissé, ám azért írok mégis, mert emlékszem olyan esetekre, amikor egyes munkák előtt a munkához szükséges kiképzés után én olyan, de olyan súlyos görcsökbe kerültem, hogy azt a büdös életbe nem felejtem el, konkrétan emlékszem még a McDonald'sban is 17 évesen, hogy görcsösen rettegtem attól, nehogy kasszába osszanak be, aztán amikor szerencsére csak a harmadik munkanapon mégis oda osztottak be, én elsírtam magam, annyira nem akartam kassza mögé állni, emberekkel szembe állni, kérdezték, hogy miért, mondtam, hogy ezért, mire mondták, hogy segítenek, és tényleg ott állt végig mellettem valaki, aztán ez egy idővel elmúlt.


Aztán dolgoztam hotelben is külföldön recepción, ahol külön telefonközpontos szoba volt egy főnek, én meg még az idegen nyelvet valahogy beszélve, de nem elég biztosan éppen a szemtől szembe kommunikációt részesítettem előnyben, de a telefontól úgy görcsöltem, hogy szintén sírógörcsöt kaptam, amikor oda osztottak be, aztán ebbe is belejöttem és ma már nem félek a telefontól sem, szóval tán gyakorlat teszi a mestert, de én nem vagyok szakember és nem is hiszem, hogy valaha is szociális fóbiám lett volna, szerencsére.


Szerintem is fontos, hogy felkeress egy szakembert, szerintem még csak nem is feltétlenül kerül sokba vagy egyáltalán pénzbe, ha a háziorvosodhoz fordulsz, tudtommal neki kell beutalót adnia pszichológushoz vagy pszichiáterhez, beutalóval szerintem még csak fizetned sem kell a terápiáért, de ahhoz viszont gondolom, hogy olyan érveket kell felhoznod, amely fontos lehet az államnak, hogy segítsen rajtad, érthető módon.


Én óvva intenélek téged minden gyógyszertől, akár receptre kapható, akár nem a függőség lehetősége miatt, és ugyanitt az alkohol nem hogy segít, hanem még kifejezetten káros is, hiszen nem csak függőséget okoz, hanem konkrétan mérgezi a tested és a lelked, öl, butít és nyomorba dönt, ahogy a mondás tartja, tehát inkább jógázz, meditálj, sportolj és beszéld ki a problémáidat legalább itt, de inkább szakembernek!

2022. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!