Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hobbikkal kapcsolatos szakkörö...

Hobbikkal kapcsolatos szakkörökbe járni működik gyakorlatban is vagy csak elméletben?

Figyelt kérdés

Pl vegyük azt, hogy nincs egy barátod sem, baráti kör semmi, az össze ember aki volt eltávolodott tőled, neked más dolgok kezdtek el érdekelni, esetleg valami egy másik útra vitte a személyiségedet mint azelőtt


szóval ott vagy, hogy nincs egy ember akire tudnál számítani bármivel kapcsolatban, ez így megy már 5-7 éve, csak a családod, akik teljesen más korosztály, tehát, sokszor jobb ha a faltól kérsz tanácsokat mint tőlük


Tehát, elkezdesz járni mondjuk focizni hetente, kéthetente egy kisebb csapatba mert mindig is szerettél kisebb korodban is, rájössz, hogy ott mindenki ismeri egymást, te meg odamész, és újoncként és azt látod, hogy, mindenki elvan a saját bugyrában, néha elszólunk egymásnak, hogy ez szép volt, egy két poén havonta 1x stb.. de mindenki a saját haverjához tér vissza és így kb semmi esély, hogy ebből egy baráti kör kifejlődjön


És ez bármilyen társaságba mész megismétlődik, az elején mindig az van, hogy végre új emberek, na most tök király legalább nem kell olyan életet élnem, mint a Tom Hanks a Számkivetettben, és talán max 1 hónapig tök jó elkezdünk ismerkedni egy két emberrel, némelyik nyitottabb is, de max 1 hónap után leül az egész, és kb olyan mintha nem történt volna semmi


És akkor jön az, hogy megtanulsz egyedül lenni, hogy valójában ez a gond, hogy túlzottan meg akarsz felelni másoknak, és nem fejezed ki magad, oké akkor megtanulsz egyedül lenni, megint 1 évig nem mész sehova, csak tök egyedül, dolgozgatsz munkahelyen de annyira nem vársz ott sem komoly kapcsolatokat mivel munkahelyre dolgozni mész nem haverkodni


És most, hogy megtanultál egyedül lenni és valamennyire élvezni az egyedüllétet, még mindig azt tapasztalod, hogy mások tök jól elvannak egymással, te pedig mindig az leszel akinek gyakorolnia kell az egyedüllét mesterségét


Tehát, hogy akármennyire szereted és elfogadod önmagad, akkor is azt látod, hogy mások mennyire jól beleolvadnak a közegbe ahol vannak mivel mindig van B tervjük, mindig valaki mással jönnek, hogy legyen valakire visszamenni


Míg, te egyedül mindig vissza kell térj oda, hogy mennyire elfogadod önmagad és nem akarsz másoknak megfelelni


25-30 közötti


2021. júl. 29. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten barátkozási, ismerkedési céllal mész egy ilyen szakkörre, akkor szerintem aktívan tenned kell érte, hogy sikerüljön barátokat szerezni. Ami valószínűleg nem lesz egyszerű, hiszen oka van annak, hogy jelenleg nincsenek barátaid. De ha előre akarsz jutni benne, akkor érdemes újra és újra próbálkozni, erőfeszítést tenni. Jó esetben ki fog derülni, hogy mi veled a gond, és/vagy ügyesebb is leszel, belejössz. Ha pénzed van rá, akkor egy pszichológust is fölkereshetsz, lehet, hogy tud segíteni, látni fogja, mit csinálsz rosszul stb.


És persze, vannak emberek, akiknek magától megy a barátkozás. Akiknek nem kell ezért küzdeni. Csak sajnos nem te vagy az az ember. Neked valami más megy könnyen, ami nekik nehezen. Nem kívánságműsor, lehet ezen keseregni, de az nem visz előre.

2021. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is arra kell menni egyből, hogy hatalmas, komoly, kövi életig tartó barátságokat szerezz. Csak jól érzed magad és emberek közt vagy, nyitsz, kilépsz a komfortzónádból.

Arról meg hadd ne mondjak semmit, hogy kivel lehet inkább probléma, ha valaki egyetlen egy helyre SEM tud beilleszkedni, és legalább haverokat szerezni, vagy valakit, akivel néha beszélgethet akár csak a szakkörön belül is. Akkor is, ha most a gyakori összes valaha is kitaszított embere leszázalékol. Pedig én aztán különc vagyok, de kedves is, és ezt látják rajtam.

Az, hogy neked személy szerint nem működik, el kell keserítselek, egyéni probléma. Persze nyilván nem csak neked van ilyen problémád, viszont ti vagytok a kisebbség.

2021. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyan helyen ahol senki nem ismer senkit meg csak csak megy de ahol regi haverok mar evek ota, inkabb ott tunik eselytelennek


Inkabb az a demotivalo, hogy emiatt kell tovabb lepnem a kovetkezo hobbi tevekenysegre es hinni benne hogy legkozelebb sikerulni fog es amikor ez mar sokadjara nem Jon ossze akkor elegge letor es csak azt tudom mondani h hagyom a fenebe

2021. júl. 29. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem mindig új helyre kéne menned, hanem egy pszichológussal átbeszélni, hogy hogyan próbálj kapcsolatokat teremteni ilyen helyzetben is. Sok más embernek megy, te is meg fogod tudni tanulni, ha kell, segítséggel.
2021. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De ez azt is jelentene hogy egy semat kellene jobban berogziteni ahelyett hogy onmagamat adnam


Vagy elfelejteni mindazt amire az eddigi eletem terelt es igy ismerkedni, bar ez azt is igenyelne hogy megszuntessem a kapcsolatot a csaladommal, mert ugy erzem hogy az a model amit kaptam toluk nem eletkepes


De ezt mar probaltam tavol eltem toluk evekig, ugy ismerkedtem mintha total nem kozottunk nottem volna fel, viszonlyag jol is ment, de nem Fenn tarthato mivel a gyokerek annyira melyek hogy ide tobb kell hogy maradando legyen

2021. júl. 29. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!