Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek "természetes"...

Szerintetek "természetes" igény és szükséglet, hogy gyakorlatilag már mindenki autóval akar járni?

Figyelt kérdés
Lehet mondani, hogy nekem kell, neki is kell stb..., de végül kiderül, hogy nagyjából mindenkinek kell, legalábbis alapszükséglet kezd lenni. Mondják, hogy sokan bicikliznek meg fejleszteni kell a tömegközlekedést, de a statisztika világos: egyre több a kocsi. Most a gyártók is eljátsszák a "zöld" vállalatot már. Mi lesz a vége, minden háztartásban 2-3 autó?

2021. ápr. 10. 22:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Igen, természetes szükséglet, viszont sok úthoz lehetne más, kevésbé környezetpusztító közlekedési módot választani. A háztartásonként 2-3 autó sok háztartásban már a jelen, nem a jövő.
2021. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Amíg szinte minden esetben min. 1,5-2x annyi idő ugyanaz a táv tömegközlekedéssel, mint kocsival, addig szerintem nem luxus szükséglet.
2021. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha a tömegközlekedés nem lenne ilyen drága, illetve nem ilyen színvonalú lenne akkor talán többen vennék igénybe...


De így??? kész vicc.

Ha az embernek van egy keveset fogyasztó autója akkor egyáltalán nem drága mulatság az autózás.

2021. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
55%

Őszinte leszek... igen, természetes igény és szükséglet az autó.


Nyilván van aki elvan nélküle, van akinek nem éri meg. Ha valaki Budapest belvárosában mozog, neki lehet nem éri meg. Van aki meg szimplán nem engedheti meg magának.


De valljuk be, a világ nyugati felén már régóta nem luxus az autó és természetes, hogy akár 2-3 is van a családban.


Egyszerűen csak annyi a történet, hogy mi le voltunk maradva mint a borravaló, és az elmúlt években pótoltuk be a lemaradást mennyiségben és nem minőségben értve.

2021. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Az embereknek sok a gondja, ezért érthetően szeretnének több időt fordítani a pihenésre, kikapcsolódásra.

Kocsival be lehet vásárolni egész hétre és nem kell naponta boltba járni. Max zsemléért, ami hamar megvan.

Nem kell várni, hogy elindulj valahova, elérd a csatlakozást, késés van, stb.

A magad ura vagy. Akkor jössz és mész, amikor akarsz. Legyen szó munkáról vagy barátokról.

Kényelmi faktora hatalmas.

Egyes helyeken nincs is más lehetőség, mert nem olyan a tömegközlekedés.

2021. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy meg haza megyek vidékre, simán 2-3 autó áll a ház előtt.


Ha bele gondolok nálunk is van 2 és az anyámat is azzal nyúzzuk, hogy szerezzen jogosítványt mert sokkal szabadabban tudna mozogni autóval bárhol.


Egyszerűen olyan szintű kényelmet, szabadságot ad, annyi időt spórol az ember életéből, hogy bőségesen megéri a bele ölt pénzt.


Mai világban olyan, mintha azt kérdeznénk, természetes igény-e a gázfűtés és miért nem mi hasogatjuk a fát. Vagy természetes igény-e a légkondi, hiszen izzadni ingyen is lehet. Vagy azt kérdeznénk, természetes igény-e az internet.

2021. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem természetes. Nem lehet természetes, hogy minden egyes felnőtt embernek legalább négyméteres és egytonnás (de inkáb 4,5 méter és 1,5 tonna, mer' azér' tudjam mán kinyútani a lábamat, meg ha csattanok, biztonságba' legyek) acélbódéban kell cipeltetnie a p***áját mindenhová, ha kilép a lakásából. Ennyi nyersanyagunk és energiahordozónk nincs és helyünk se nagyon akad.

Viszont kis hazánkban nem nagyon van alternatíva. A helyi tömegközlekedés Budapest belvárosát kivéve egy kalap fos, a távolsági pedig még rosszabb. A kerékpárosok közellenségnek számítanak és az elmúlt évtizedek autóközpontú közlekedésfejlesztése sok helyen tesz nekik keresztbe. Ráadásul a Kádár-rendszer örökségeként az autó státuszszimbólum, ezért a telekocsi, az autómegosztás és a többi autóalapú, de élhető megoldás sem működik: aki 30 évesen nem a saját autójával közlekedik, az egy senki.

2021. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy én rengeteget túrázom, utazom és hát a helyek nagy részére soha nem jutnék el autó nélkül.


Most csak megnéztem 1-2 helyet, közelit, távolit:


Kemence:

Autóval 1:20 tömegközlekedéssel 2:55

Balatonfüred:

Autóval 1:15 tömegközlekedéssel 2:25

Hűvösvölgy:

Autóval 0:20 tömegközlekedéssel 0:50

Vidékre haza menni:

Autóval 2:20 tömegközlekedéssel 4:30


Persze van például Oszkár ami gyorsabb lehet, de kötöttség és még mindig nem háztól házig visz. Meg ki tudja ki vezet, kikkel, milyen autóban utazol, a magam tudásában bízom.

2021. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

De, nyersanyagunk van bőven. Autó is van bőven, csak nem osztják ingyen.

A biciklisek használják a bicikliutakat ott, ahol van és ne az úton kóricáljanak.

Telekocsinál már igazodni kell.

Kocsimegosztás eleve nem működik. Dohány, kosz, stb.

36 evésen nincs kocsim. Van olyan szerencsém, hogy a párommal egy helyen, egy műszakban dolgozunk, így az ő kocsija elég. Télen amúgy is praktikusabb, mert a garázsba csak egy autónak van hely, a másiknak a garázs előtt lenne hely.

2021. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Én néha vezetek, de csak a család autóját. Huszonéves vagyok, de nem tervezek autót venni. Egy "valamirevaló" autó milliós tétel, nekem ez pénzkidobás lenne, mert egy százezres városban élek (és egyetem miatt gyakran járok Budapestre, de luxusnak tartanám. A mindennapokban se használom, csak néha, hogy ne essek ki teljesen (bár hónapok után is simán eljutok akárhová, szóval nem esek ki belőle). Szerintem is durva, hogy 2-3 tonnás dobozokkal mászkálunk, amit olaj vagy kőszén (áram) hajt. Meg a rengeteg út, ami szétszabdal minden természetes teret. Arról nem beszélve, hogy a magyarok majd' 70 százaléka, sajnos, dagadt (ezt írja a statisztika). Szóval én megvagyok úgy, hogy nincs ilyen értelemben "szabadságom" akármikor akárhová menni, ahogy nagyszüleimnek se volt, de azt látom, hogy ez a korszellem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Mert azért ne legyünk álszentek, gyakorlatilag már mindenki mindenhova kocsival akar járni, legalábbis egyre többen. Ez nem baj, egyszerűen ez a helyzet.
2021. ápr. 10. 22:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!