Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Így hogy tudnám felvenni a...

Így hogy tudnám felvenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Régebben jó kapcsolatban voltam egy fiúval (én is fiú vagyok, és hetero, egyszerű baráti kapcsolat volt). Egy idő után belekerült egy baráti körbe, ahol teljesen ellenem hangolták, nem akartak tőle semmit, nem is kedvelték annyira, ahogy én látom, annyi volt a céljuk, hogy velem ne legyen jó a kapcsolata, le is járattak közösségi oldalakon. (Azt a bizonyos baráti kört ismertem, de soha nem voltam velük jó kapcsolatban)

Azóta már nem beszél se velük, se velem. Egy ideig próbálta felvenni velem a kapcsolatot, de nem voltam rá vevő, minden mást előbbre helyeztem. Már nem is próbalkozik, szerintem nem mer, meg lehet nem is akar... valahogy jó lenne kideríteni, hogy vevő lenne e a kezdeményezésemre. (Van bennem egy bűntudat, amiért visszautasítottam, mert szerintem magától nem fordult volna ellenem)

Nem tettem még semmilyen lépést az ügyben. Mindenképp élőben szeretném (nem közösségi oldalon, mert szerintem az élőben való kezdeményezést általában többe nézik).

Lehet, hogy nem lenne rá vevő, de nekem egy próbát megér.

Mit mondanál, mivel kezdeményeznél a helyemben?



2021. aug. 3. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi volt az elutasításod konkrét indoka?
2021. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy odajött, beszélgetést kezdemémyezett, megkérdezte, hogy mi újság velem, erre annyit mondtam, hogy semmi. Nem kérdeztem vissza, ebből rájött, hogy nem szeretnék vele beszélni, és elment. (Akkor nem kellett mondanom semmit, rájött a jelekből)


A többi eset is hasonló volt, egyszer elhívott volna valahova (egy környéken lévő helyre), akkor arra hivatkoztam, hogy nincs kedvem.


Nem mondtam ki soha, hogy többet nem akarom látni, se azt, hogy hagyjon már békén. Szerintem egyszerűen csak feladta. Nem kéretni akartam magam, akkor ténleg azt gondoltam, hogy nem szeretnék vele beszélgetni. Ő már nem fog többet próbálkozni, azért szeretnék én lépni.


Annyit még hozzátennék, hogy a legutolsó próbálkozása óta már 5 év telt el.

2021. aug. 3. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát... nehéz helyzet. Egyértelműen ignoráltad, jelezted, hogy már nem akarsz a barátja lenni... Mitől jutott hirtelen eszedbe? Vagy legyőzött a bűntudat?

Általánosságokat lehetne mondani, hogy sajnálod, hogy korábban ridegen bántál vele, sajnálod, hogy elhidegültetek egymástól, csak ez az 5 év viszonylag sok, valami kellene még, hogy miért pont most jutottál el odáig, hogy újra felvennéd vele a kapcsolatot.

2021. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott korábban is, de féltem, még most is félek a kezdeményezéstől. Nem az elutasítás gondolata zavar, hanem az első lépés megtétele okoz gondot.

Szoktam látni az utcán, alkalmam lenne rá, hogy beszélgessek vele, köszönőviszonyban maradtunk.


Konkrétan nem tudnék válaszolni arra a kérdésre, hogy miért pont most a legerősebb bennem a kezdemémyezni akarás

2021. aug. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!