Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan érem el, hogy kedveljenek?

Hogyan érem el, hogy kedveljenek?

Figyelt kérdés

34 éves, két gyerekes egyedülálló anyuka vagyok. 10 éve dolgozok egy cégnél. Mindig konnyen barátkoztam, de a munkahely miatt már évek óta inkább azt az egy-két baráttal tartom a kapcsolatot. A munkatársaimmal nem szeretek együtt lenni, mert igyis egész nap össze vagyunk zárva, elég ott. Csapatépítőn a 10 év alatt talán 3x voltam. Most a napokban volt egy, elmentem. Éreztem, hogy szükség van rá, mert ki kell mozdulnom a mókuskerékből. Többet kommunikálnom az emberekkel, akikkel együtt dolgozok. Hát nem volt egy pozitív élmény. Igazából csak azzal az egy emberrel beszéltem, akivel maradtok vagyunk cégen kívül is. Majd a vége fele, mikor már többen kicsit ittasak voltak, akkor kezdtek velem beszélgetni. Annyira frusztrál, hogy ilyen vagyok. Már beíratkoztam egy tánciskola féleségbe, ami majd szeptemberbe indul, hatja ismerkedek, nyitok más felé. Szeretek azok körül lenni, akikkel jóba vagyok. Nem vagyok begyepesedve. Csak már annyira nehezen nyílok meg és illeszkedem be valahova. Az meg nem segít, ha látom hogy mások se közelednek felém.

Mit tegyek, hogy ez változzon? A gyerekeimnek is azt tanítom, hogy nyitott legyenek. De nekem meg lehetetlen :(


2021. aug. 14. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, együtt tudok érezni, én is nehezen nyitok mások felé.

Viszont szerintem, ha nem a cégen belül keresnél barátokat, akkor találnál.

Hiszen nézd, 10 éve dolgozol ott, ha addig nem lettél jóba több mindenkivel máskor sem leszel, plusz ahogy te is írod, nem a munkatársai között keres feltétlenül barátokat az ember.

Járj el könyvtárakba, éttermekbe, kávézókba, akárhova, akár a gyereked barátainak a szüleivel is ismerkedhetsz.

Vagy, hogyha tényleg nagyon zavar, hogy ennyire nehezen nyílsz meg, akkor azon egy pszichológus is segíthet.

2021. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a távozó barátnő se válaszol az üzenetedre, akkor gond van.
2021. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd össze a kedvelést és a tisztelettudő magatartást. Lehetséges, hogy kedvelnek, de a személyed tiszteletet parancsoló, ezért nem közelednek feléd bizalmasan. Erre utal, hogy csak ittasan, amikor a szociális gátlások oldódnak, akkor kezdtek el hozzád közeledni.
2021. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
28 éves vagyok bárhová megyek találok haverokat, pedig én nagyon magamnak való vagyok és nem is szeretek barátkozni, ezért nem is értem miért van ez a problémád... főleg nőként azt hittem nekik ez könnyen megy.
2021. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!